کرواسی یکی از زیباترین کشورهایی است که در امتداد ساحل دریا قرار دارد و دارای بیش از هزار جزیره است. علاوه بر این بسیاری از شهر ها و شهرستان های کرواسی دارای قدمت تاریخی از دوران روم باستان هستند. در زیر لیستی از بهترین جاذبه های گردشگری کرواسی را میتوانید ببینید.

۱۰ – گرنجی گراد

گرنجی گراد

گرنجی گراد به معنی شهر بالایی است و اصلی ترین نشانه شهر زاگرب از دوران قرون وسطی است.

۹ – کلیسای یوفریشن

کلیسای یوفریشن

کلیسای یوفریشن که ساخت آن مربوط به قرن ۶ است و بهترین جاذبه گردشگری شهر پرچ محسوب میشود. این شهر قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال دارد و در ایستریا قرار گرفته است.

۸ – ملجت

ملجت

این جزیره یکی از بزرگترین جزیره های جنوبی کرواسی است. این جزیره شامل دو دریاچه نمک است.

۷ – قصر دیوکلسین

قصر دیوکلسین

قصر دیوکلسین که در اسپلیت واقع شده است توسط امپراطور رومی به نام دیوکلسین برای زمان بازنشستگی وی ساخته شده بود.

۶ – پولا آرنا

پولا آرنا

پولا آرنا در قرن یکم ساخته شده بود و گنجایش بیش از ۲۶۰۰۰ نفر را داشت. سالن آمفی تئاتر آن ششمین بازمانده بزرگ دوران روم است.

۵ – کرکولا

کرکولا

این شهر یکی از زیباترین شهرهای ساحلی کرواسی است که به خاطر معماری منحصر به فرد آن شناخته شده است.

۴ – رووینی

رووینی

رووینی هنوز هم بندر ماهیگیری فعالی دارد و گردشگران میتوانند یک قایق اجاره کرده و در دریای زیبای آن مشغول ماهیگیری شوند.

۳ – هوار

هوار

جزیره هوار یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم شهر هوار یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کرواسی است. باغ های زیتون، باغ های میوه و مزارع اسطوخودوس بخش بزرگی از چشم انداز کشاورزی آن را تشکیل می دهند.

۲ – دریاچه های پلیتوایس

دریاچه های پلیتوایس

این دریاچه ها به عنوان یکی از زیباترین مقاصد طبیعی اروپا شناخته میشوند و هر ساله گردشگران زیادی برای تماشای این منظره به کرواسی سفر میکنند. با توجه به زیبایی های طبیعی و اهمیت آن، این سیستم از ۱۶ دریاچه به هم پیوسته و یک مجموعه جنگل بزرگ در اطراف آن به عنوان یک پارک ملی در سال ۱۹۴۹ راه اندازی شد. محوطه این دریاچه های میزبان پرندگان و حیوانات زیادی است.

۱ – دوبرونیک

دوبرونیک

دوبرونیک با نام مستعار (مروارید دریای آدریاتیک) یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری کرواسی و دریای مدیترانه محسوب میشود. دوبرونیک غرق در معماری خیره کننده است.

نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید