این کشور در سال 1964 بعد از جدایی دو ملت از یکدیگر تاسیس شد. کوه کلیمانجارو که بلندترین کوه قاره آفریقا است در تانزانیا قرار دارد و یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در آفریقا است. این کشور همچنین دارای ده ها سواحل شنی زیبا همانند زنگبار است.

10 – پارک ملی رواها

پارک ملی رواها

پارک ملی رواها بزرگترین پارک ملی تانزانیا است و در وسط کشور واقع شده است. حیات وحش تشکیل شده از سگ‌های وحشی ، شیرها ، پلنگ‌ها ، فیل‌ها ، یوزپلنگ وحشی ، زرافه‌ها ، گورخر ، خفاش ها که همگی فرصتی را در اختیار گردشگران می گذارند تا با حیات وحش از نزدیکتر آشنا شوند.

9 – ذخیره گاه سلوس

ذخیره گاه سلوس

حیوانات ساوانا را بیشتر از هر جای دیگر در کشور میتوان در این ذخیره گاه پیدا کرد. بیشتر گردشگران از راه هوایی به این منطقه سفر میکنند.

8 – جزیره پمبا

جزیره پمبا

این جزیره که به جزیره سبز در عربی معروف است در اقیانوس هند واقع شده است. به خاطر نزدیکی به زنگبار مورد توجه بیشتر گردشگران قرار گرفته است.

7 – پارک ملی تارانگیر

پارک ملی تارانگیر

این پارک از رواها کوچک تر است ولی بهشتی برای پرندگان و علاقه مندان به آنها است. بیش از 550 نوع پرنده در این پارک وجود دارد.

6 – جزیره مافیا

جزیره مافیا

این جزیره دارای جمعیتی در حدود 40 هزار نفر است و از نظر اندازه از پمبا کمی کوچکتر است.

5 – دریاچه مانیارا

دریاچه مانیارا

در فواصل بارانی دریاچه مانیارا میزبان بیش از ۳۰۰ نوع پرنده از جمله فلامینگو هاست.

4 – زنگبار

زنگبار

جزیره اونگوجا قسمتی از زنگبار است که قسمت آخر جزیره اسپایس را تشکیل میدهد. زمانی قسمتی از امپراطوری بریتانیا بود ولی اکنون منطقه ای از تانزانیا محسوب میشود که بطور نیمه مختار اداره میشود.

  دریاچه سحرآمیز ناترون در تانزانیا

3 – کوه کلیمانجارو

کوه کلیمانجارو

کوه کلیمانجارو یک آتش فشان غیر فعال در شمال شرق تانزانیا است. کلیمانجارو با ارتفاعی به طول 5892 متر بلندترین کوه قاره آفریقا است.

2 – نگورونگورو

نگورونگورو

این منطقه از گودال ایجاد شده توسط یک آتش فشان که ۲ میلیون سال پیش فوران کرده بود تشکیل شده است.

1 – پارک ملی سرنگتی

پارک ملی سرنگتی

پارک ملی سرنگتی به خاطر مهاجرت سالانه حیوانات در سراسر آفریقا شناخته شده است. یکی از بهترین زمان ها برای تماشای این پارک ماه می است، زمانی که علف ها خشک میشوند و گوزن های یالدار و گورخرها دسته دسته به این سمت می آیند.

نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید