جاذبه های گردشگری ترکیه

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

ترکیه دارای جاذبه های متنوعی برای گردشگران خود است. از گنبد و مناره های استانبول تا ویرانه های روم در سواحل جنوب و یا از سواحل آنتالیا و تفرجگاه های ساحلی تا کوه های مه آلود شرقی دریای سیاه همگی از شگفتی های این کشور محسوب میشوند. با وجود جاذبه های گردشگری زیاد ترکیه فقط لیست کوچکی از مقصد ها را جمع آوری کرده ایم البته این جاذبه ها برای شروع سفر شما میتوانند انتخاب خوبی باشند.

10 – تئاتر آسپندوس

تئاتر آسپندوس

آسپندوس شامل یک تئاتر باستانی است. تئاتر آسپندوس 155 سال پیش از میلاد در دوران امپراطوری روم ساخته شده است.

9 – ساحل پاتارا

ساحل پاتارا

پاتارا با 14 کیلومتر طول یکی از طولانی ترین ساحل های شنای مدیترانه است. روستایی در نزدیکی این ساحل است که زادگاه سنت نیکولاس است.

8 – پاموک کاله

پاموک کاله

پاموک کاله یک چشم انداز در غرب ترکیه است که به قلعه پنبه معروف است. مردم برای هزاران سال در این استخرها شنا میکنند.

7 – قلعه بودروم

قلعه بودروم

این قلعه در جنوب غربی ترکیه و در شهر بودروم واقع شده است. این قلعه توسط صلیبی ها در قرن 15 ساخته شده است. این بنا یکی از بهترین بناهایی که از دوره قرون وسطی باقی مانده است.

6 – کوه نمرود

کوه نمرود

کوه نمرود با ارتفاع 2134 در شهر آدیامان و در جنوب شرقی ترکیه قرار گرفته است. با نشستن بر قله کوه نمرود اشراف کاملی بر روی کوه های اطراف خواهید داشت.

5 – اولودنیز

اولودنیز

اولودنیز روستای کوچکی در جنوب غربی ساحل دریای آگین است. این روستا به خاطر سایه های فیروزه ای مشهور است.

4 – مسجد کبود

مسجد کبود

این مسجد شش مناره به مسجد سلطان احمد و یا مسجد کبود معروف است. در حالیکه مسجد کبود در حال حاظر برای برپایی نماز مورد استفاده قرار میگیرد ولی گردشگران نیز میتوانند از این سازه شگفت انگیز دیدن کنند.

3 – کتابخانه سلسوس

کتابخانه سلسوس

ویرانه های امفسوس جاذبه های گردشگری محبوبی در غرب هستند. شهر امفسوس به خاطر معبد آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه باستانی مشهور است.

2 – گورم

گورم

یکی از بهترین مکان ها برای تماشای این شکل خاص از صخره ها شهر گورم است.

1 – ایا سوفیا (حاجی سوفیا)

ایا سوفیا (حاجی سوفیا)

این مرکز که در استانبول قرار دارد در واقع یک کلیسای کاتولیک برای امپراطور روم شرقی بوده است که در قرن ۶ ساخته شده است. این بنا در سال 1204 یک کلیسا بود ولی در قرن ۱۵ تبدیل به یک مسجد شد. حاجیا سوفیا در سال 1935 تبدیل به یک موزه شد و یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب میشود.

محصولات سفر

2 دیدگاه دربارهٔ «جاذبه های گردشگری ترکیه»

دیدگاه خود را بنویسید