10 آبشار زیبای هند

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

کشور هند علاوه بر جاذبه های دیدنی مشهورش همانند تاج محل ، جاذبه های طبیعی نیز دارد که از آنها می توان به آبشارها اشاره کرد. آبشارهای هند و جنگل هایی که اطراف اکثر آنها وجود دارند گردشگران متعددی را به سمت این مناظر زیبا می کشاند ، بخصوص علاقه مندان به عکاسی.

1 – آبشار Shivanasamudra

این آبشار دومین آبشار بزرگ هند است که در کارناتاکا واق شده است. فضای سبز متنوع و حیات وحشی که در اطراف این آبشار وجود دارند در کنار صخره های سنگی باعث شده تا این آبشار منظره ای خارق العاده ایجاد کند. اینجا یکی از ایده آل ترین نقاط برای عکاسی است و همچنین مورد توجه ماجراجویان نیز قرار می گیرد.

آبشار Shivanasamudra

آبشار Shivanasamudra

آبشار Shivanasamudra

2 – آبشار Dudhsagar

این آبشار را می توان مشهورترین آبشار این کشور دانست که شاید باید این شهرت را مدیون بالیوود باشد. آبشار Dudhsagar در گوا و بر فراز رودخانه ماندوی واقع شده است که یکی از بلندترین آبشارهای هند است و ارتفاع 1000 پایی دارد. این آبشار از یک دره هلالی شکل سرازیر است. یکی از زیباترین مناظر را مسیر قطاری دارد که از زیر این آبشار گذر می کند.

آبشار Dudhsagar

آبشار Dudhsagar

آبشار Dudhsagar

3 – آبشار Athirapally

این آبشار در کرالا واقع شده است و بزرگترین آبشار این ایالت به شمار می رود که در میان فضایی سرسبز و جنگلی پوشیده از درختان متنوع قرار گرفته است. در این جنگل می توان گونه های نایاب حیواناتی که فقط در هند یافت می شوند را دید. آبشار Anthirapally را اصطلاحا آبشار نیاگارای هند می خوانند.اگر چه ماههای می تا سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از این آبشار است اما جالب است که بدانید در تمام طول سال گردشگران به این منطقه و بازدید از این آبشار می روند.

آبشار Athirapally

آبشار Athirapally

آبشار Athirapally

4 – آبشار Bhagsu

این آبشار زیبا در شهر توریستی مک لئودگانج واقع شده است. اگر چه به بزرگی و وسعت سایر آبشارهای این لیست نیست اما قطعا یکی از بهترین هاست. این آبشار محیطی آرام و دلنشین دارد و بسیاری از گردشگران برای یافتن این آرامش به کنار این آبشار می آیند. آبشار Bhagsu مقصدی محبوب برای افرادیست که به صخره نوردی و ماجراجویی علاقه مند هستند.

آبشار Bhagsu

آبشار Bhagsu

آبشار Bhagsu

5 – آبشار Soochippara

دومین آبشار مشهور و زیبا در کرالا آبشار سوچی پارا است. این آبشار یکی از محبوب ترین آبشارها برای گردش و پیکنیک محلی هاست و فضایی خانوادگی دارد. گردشگران نیز از این آبشار علاوه بر جذابیت هایی که دارد بعنوان مکانی مناسب برای صخره نوردی استفاده می کنند.

آبشار Soochippara

آبشار Soochippara

آبشار Soochippara

6 – آبشار Elephant

آبشار الفنت یا فیل در مقالایا واقع شده است و با نام اسکاتلند شرق شهرت دارد. گردشگران متعددی در فصل های بارانی به بازدید از این آبشار می روند. چیزی که این آبشار را جذاب می کند شکل منحصر به فرد صخره هاییست که آبشارها از روی آن سرازیر می شوند. این صخره ها آبشارها را به سه شاخه تقسیم می کند. اگر نمی خواهید با تجمع گردشگران مواجه شوید فصل تابستان می تواند زمانی مناسب برای بازدید از این آبشار باشد.

آبشار Elephant

آبشار Elephant

آبشار Elephant

7 – آبشار Jog

این آبشار در کارناتاکا قرار دارد و بلندترین آبشار در هند می باشد. این آبشار نیز همانند دیگر آبشارهای هند در محیطی سرسبز قرار دارد و مناظری منحصر به فرد ایجاد می کند. بسیاری از گردشگران محلی برای شنا کردن در آبهای این آبشار به این منطقه می آیند. مسیرهای زیادی نیز در میان تپه ها برای پیاده روی و بالا رفتن از این آبشار وجود دارد. همانند سایر آبشارها ، بهترین زمان برای بازدید آبشار جاگ فصل باران های موسمی است.

آبشار Jog

آبشار Jog

آبشار Jog

8 – آبشار Nauranang Falls

این آبشار را با نام آبشار بونگ بونگ نیز می شناسند که 100 متر ارتفاع دارد. این آبشار یکی از چندین جاذبه طبیعی کشف نشده در آروناچال پرادش است که از دید گردشگران پنهان مانده است. اگر تصمیم داشتید به این منطقه از شمال شرقی هند سفر کنید حتما این آبشار را در لیست جاذبه هایی که باید ببینید قرار دهید.

آبشار Nauranang Falls

آبشار Nauranang Falls

آبشار Nauranang Falls

9 – آبشار Nohkalikai

سومین آبشار این لیست که در شمال شرقی هند قرار دارد ، آبشار Nohkalikai  در یکی از مرطوب ترین نقاط زمین قرار گرفته است. مشخصه خاص این آبشار مه آلود بودن آن است. این آبشار در میان راه به صخره های متعددی برخورد می کند و همین موجب بوجود آمدن صدایی مهیب و بلند می شود. مناظر زیبای این منطقه ، بازدید از این آبشار را از در لیست باید های علاقه مندان به عکاسی قرار داده است.

آبشار Nohkalikai

آبشار Nohkalikai

آبشار Nohkalikai

10 – آبشار Bhimlat

این شاید عجیب باشد که در ایالت خاکی راجاستان یکی از بهترین آبشارهای هندوستان را بتوان یافت. اما آبشار Bhimalat سورپرایز این منطقه است. ارتفاع این آبشار 60 متر است و وجود آن به محیط اطراف که بسیار کویری نیز می باشد ، هوای مطبوع تری بخشیده است.

آبشار Bhimlat

آبشار Bhimlat

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «10 آبشار زیبای هند»

دیدگاه خود را بنویسید