جاذبه های توریستی اتریش

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

اتریش کشوری است که تاریخ، مکان های زیبا، سنت و فعالیت هایی که مختص خودش است، کم ندارد. این کشور به همراه همسایه خود سوئیس، پایتخت وزرش های زمستانی اروپا است. اما اتریش برای توریست های تابستانی که می خواهند از شهرها و روستاهای تاریخی آن دیدن کنند و در چشم اندازهای باشکوه آلپ پیاده روی کنند هم همان قدر پرطرفدار است. برای این که کمک کرده باشیم راهنمای سفرتان باشیم، برخی از جاذبه های برتر گردشگری اتریش را به شما معرفی می کنیم که حتما سفرتان را خاص خواهد کرد.

جاذبه های توریستی اتریش

1>کرمز (Krems)

شهر تاریخی کرمز واقع در غرب وین (Vienna) جایی است که رود دانوب فیروزه ای و رود کرمز در ابتدای دره واچاو (Wachau) با هم تلاقی می کنند. کرمز مرکز شهر قدیمی دارد و سبک پیاده روهای آن شما را تشویق می کند دروازه های باستانی شهر و قلعه موسوم به گازوبرگ (Gozzoburg) را کاوش کنید. کرمز بابت سنعت سرکه سازی خود، شهرتی به هم زده است و بسیاری از بازدید کنندگان دقیقا به همین منظور به آن سفر می کنند. واین اشتاد میوزیم (Weinstadmuseum)  موزه ای با محوریت سرکه در مرکز شهر است و مسافران می توانند در آن امکانات رفاهی بگیرند و وارد اتاق های چشیدن طعم سرکه شوند که سرتاسر کرمز و حاشیه دانوب وجود دارند.

جاذبه های توریستی اتریش

2>اپرای ایالتی وین

داخل شهر وین، رینگ اشتراس (Ringstraße) یا جاده کمربندی است که دیدنی های بی شماری دارد. یکی از این همه دیدنی، اپرای ایالتی وین است. خود سازه آن در قرن نوزدهم و به سبک رنسانسی بنا شد. پلکان مرمری و سقف های رنگ آمیزی شده، ان را مقصدی دلخواه کرده اند. بعد از بمباران جنگ جهانی دوم، سازه آن بازسازی شد تا سبک اصیلش حفظ شود. با این که گشت زدن در خود ساختمان هم عالی است، اما شرکت در اجرای موسیقی یا حتی باله عالی تر است و هر ساله در اپرای ایالتی وین برگزار می شود.

جاذبه های توریستی اتریش

3>ملک ابی (Melk Abbey)

ملک ابی یکی از پرطرفدارترین صومعه های جهان است. این صومعه واقع بر صخره های بلند، مشرف بر آب های آرام رودخانه دانوب، یک صومعه بندیکتی آرامش بخش است. این سازه که قبلا قلعه لئوپولد دوم (Leopold II) بود، به راهبه ها داده شد که در سال ۱۰۸۹ آن را به محل مراقبه و یادگیری تبدیل کردند. این مرکز روحانی تاثیرگذار، یکی از بهترین نمونه های معماری باروک و موسیقی و علوم انسانی شکوفای زمان خود بوده است.

جاذبه های توریستی اتریش

4>سیفلد (Seefeld)، تیرول

سیفیلد که دوبار میزبان رقابت های المپیک زمستانی بوده است، مرکز اسکی با پهنه ای است که هم برای مبتدی ها و هم نیمه حرفه ای ها مناسب است. این محل واقع در منطقه حفاظت شده طبیعی چشم نواز، محلی بی نقص هم برای ورزش های زمستانی و سرد و هم پیاده روی و گشت زنی تابستانی است. سیفلد با ارائه لوکس ترین و باکلاس ترین امکانات رفاهی، مقصد تفریحی خوبی است.

جاذبه های توریستی اتریش

5>اینسبروک آلشتاد (Innsbruck Altstadt)

اینسبروک محصور در کوه های پوشیده از برف، باعث می شود در دل طبیعت خیره کننده رشته کوه های آلپ، احساس بی اهمیت بودن کنید. می گویند این محل شخصیت دوگانه دارد. هم چشم اندازهای دست نخورده و هم مرکز شهری مدرن دارد.

جاذبه های توریستی اتریش

آلشتاد که شهر قرون وسطایی اینسبورگ است، با معماری منحصر به فرد و مغازه هایش شما را به سوی خود جذب می کند. وقتی در خیابان های شهر گردش می کنید، می توانید یکی از معروف ترین مکان ها یعنی پشت بام طلایی (Golden Roof) را ببینید. این خانه برای امپراتور روم مقدس، ماکسیمیلیان اول (Maximilian I) بنا شد و با هزاران کاشی مسی حاشیه دار تزئین شده که مانند طلای خالص به چشم می آید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید