7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

باغبانی سرگرمی خوبی محسوب شده و لذت ویژه‌ای را برای علاقمندان به گل و گیاه در پی دارد. این در شرایطی است که بسیاری از کشورهای جهان باغ‌هایی را با هدف جذب گردشگر و بازدید از آنها ایجاد کرده و می کنند.

1>باغ گل  بوچارت در کانادا

این باغ در خلیج برنتوود واقع شده است، این باغ در طول سال، مناظر زیبایی را در طول سال به نمایش می گذارد:

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

2>باغ ویلاندری، فرانسه

این جا همان مکانی است که “فیلیپ دوم” پادشاه فرانسه با “ریچارد یکم” پادشاه انگلیس ملاقات کرد و در مورد پیمان صلح به گفت و گو پرداخت. ویلاندری بارها در طول تاریخ دست به دست شده است.این قعله قدیمی که تا قرن هفدهم کلمبیه نامیده می شد، در اوایل قرن ششم توسط یک درجه دار نظامی به نام “ژان لی برتون” که در دوران زمامداری “فرانسیس یکم” پادشاه وقت فرانسه خدمت می کرد، خریداری شد.

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

3>باغ الحمبرا 

باغ های الحمرا از لحاظ گیاه شناسی نیز مورد توجه کارشناسان است، درختان و گونه های متنوع گیاهی از جمله پرتقال، انار، لیمو، سرو ایتالیایی، نخل عربی بوته های گل یاس که به شکلی عمودی از ستون های کوشک بالارفته اند، مریم گلی، گل آفتاب گردان، آویشن، بیش از 12 گونه گل سرخ، گل ختمی و اکلیل، زنبق نیلی. آیا می توان به ترکیب اعجاب آور عطر این گونه های مختلف و متنوع اندیشید و شگفت زده نشد؟ الحمرا بی شک نماد هنر است؛

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

4>باغ باگاتل

باغ “باگاتل” در شمال فرانسه قرار دارد. عمر این باغ شگفت انگیز به قرن هجدهم باز گشته و بهار تا پاییز بهترین زمان برای بازدید از آن است. باغ باگاتل به واسطه گل‌های رز بسیار زیبا و خیره کننده خود مشهور است. از سال 1907 تاکنون، هر ساله مسابقات بین المللی گل رز در این باغ برگزار می شود.

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

 

 

5>باغ گیاه شناسی ملی کریستن بوش
در باغ گیاه شناسی ملی “کریستن بوش” طیف گسترده‌ای از گونه‌های زیبای گیاهی وجود دارند که شهرتی جهانی به آن بخشیده‌اند. باغ کریستن بوش به عنوان یکی از جذاب‌ترین و بهترین باغ‌های گیاه شناسی در جهان شناخته می شود. این باغ در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی قرار دارد و افزون بر گیاهان، تندیس‌های سنگی جالب توجه‌ای در آن قرار دارند.

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

6>باغ‌های گمشده هلیگان
باغ “هلیگان” به واسطه تندیس‌های غول پیکری که در آن وجود دارند، یکی از مرموزترین اماکن انگلیس محسوب می شود.

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

7>باغ گیاه شناسی سانتا باربارا
باغ گیاه شناسی “سانتا باربارا” در کالیفرنیا قرار دارد و بهترین زمان بازدید از آن بین ماه‌های مارس تا آوریل است. در این بازه زمانی گل‌های رنگارنگ بومی کالیفرنیا شکوفا می شوند. این باغ ناحیه‌ای به وسعت 32 هکتار را پوشش می دهد.

7 مورد از زیباترین باغ گل جهان

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما