به این شهر ها سفر نکنید!

به این شهر ها سفر نکنید!

سفر به کشورهای مختلف راهی عالی برای گذراندن تعطیلات و اوغات فراغت است اما بعضی از شهرها مثل شهرهای معروف و توریستی نیستند که جذابیت زیادی برای سفر داشته باشند. هر چند که هر شهر بزرگی مشکلات خاص خودش را دارد اما مسافرت به بعضی از شهرها آنقدر خطرناک است که بهتر است دور سفر به آن ها را خط بکشید! در این پست می خواهیم از خطرناک ترین شهرهای دنیا بگوییم تا اگر هوای سفر داشتید به این شهرهای دردسرساز نروید،.

سن پدرو سولا (San Pedro Sula)، هندوراس

«سن پدرو سولا» سال هاست که یکی از خشن ترین شهرهای دنیا به شمار می رود و منابع زیادی بیشترین نرخ قتل و آدم کشی در جهان را متعلق به این شهر می دانند چون در آن از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۶۹ نفر به قتل می رسد! به غیر از آدم کشی، قاچاق اسلحه هم یکی ازبزرگ ترین مشکلات این شهر است و دیدن اسلحه های غیر مجاز دست مردم اصلا اتفاق عجیبی نیست پس سعی کنید تا جایی که می توانید نزدیک این شهر نشوید!

به این شهر ها سفر نکنید!

آکاپولکو (Acapulco)، مکزیک

در گذشته های نه چندان دور این شهر از تفریحگاه های لوکس و امن بود، تصویر زیر به خوبی گویای روزهای خوش این شهر بوده است. در حالی که هنوز هم این شهر از مقاصد محبوب گردشگری است اما خشونت های مربوط به مواد مخدر آن را تبدیل به مکان خطرناکی کرده است. آمارهایی که اخیرا جمع آوری شده نشان می دهد که این شهر یکی از بیشترین نرخ های کشت و کشتار را دارد و از هر ۱۰۰ هزار نفرش، ۱۴۲۲ نفر به قتل می رسند! به همه کسانیکه به این شهر سفر می کنند توصیه می شود که تا جایی که می توانند در اقامتگاه های خودشان بمانند و در سطح شهر آفتابی نشوند!

به این شهر ها سفر نکنید!

گواتمالا سیتی، گواتمالا

گواتمالا از کشورهای آمریکای مرکزی در کارائیب است و جاذبه های گردشگری زیادی دارد اما گرفتار خشونت های مربوط به مواد مخدر است. در این شهر نرخ قتل بسیار بالا و جرم های دیگر مثل جیب بری و ماشین دزدی هم خیلی شایع است. اگر به گواتمالا سفر می کنید به شهرهای امن آن بروید و شهر گواتمالا سیتی را انتخاب نکنید.

به این شهر ها سفر نکنید!

نایروبی ،کنیا

نایروبی پایتخت کنیا است. این شهر قطب اقتصادی کشور محسوب می‌شود که آن را هم برای سرمایه‌گذاران و هم برای گردشگران، به مکانی جذاب تبدیل می‌کند؛ به همین دلیل، فعالیت‌های مجرمانه نیز در نایروبی بیشتر خواهد بود. سازمان امنیت دیپلماتیک ایالات متحده (OSAC)، وضعیت نایروبی را به لحاظ وقوع جرم، بحرانی می‌داند. این سازمان تا ماه مارس ۲۰۱۶، میزان وقوع جرم و جنایت این شهر را بالا قلمداد کرده و به آن امتیاز ۷۸٫۴۹ از ۱۰۰ را داده است. از جمله جرائم جدی و خطرناک نایروبی می‌توان به سرقت خودرو، سرقت از خانه یا محل کار، آدم‌ربایی، جیب‌بری، ضرب و شتم و کیف‌قاپی اشاره کرد. یکی دیگر از تهدیدات و خطرات این شهر، وقوع حملات تروریستی و پرتاب نارنجک در سطح شهر است که موجب سلب آرامش مردم شده است. البته آن دسته از قربانیان دزدی که با سارقان همکاری می‌کنند، صدمه‌ای نمی‌بینند. جرائم رایانه‌ای و سرقت کارت‌های اعتباری نیز در نایروبی وجود دارد که گردشگران و خارجی‌ها باید مراقب این موضوع باشند

به این شهر ها سفر نکنید!

بنغازی، لیبی

از آن‌جایی که حکومت معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ سرنگون شد، جنگ داخلی، کل کشور لیبی از جمله شهر بنغازی را نیز در برگرفت. از آن زمان تاکنون بنغازی آبستن تعداد زیادی حملات تروریستی بوده است. در سپتامبر ۲۰۱۲، سفارت آمریکا در لیبی مورد حمله‌ی افراطی‌ها قرار گرفته و چهار کارمند دولت آمریکا از جمله سفیر این کشور نیز در بحبوحه‌ی آشوب‌ها کشته شدند. میزان جرم و جنایت در کل کشور روز به روز در حال افزایش است. جرائمی مانند سرقت خودرو، دزدی و حملات مسلحانه که عمدتاً در پی تخلیه‌ی توپخانه‌ها و انبار مهمات دولتی انجام می‌شود، با افزایش بسیار زیاد در این شهر همراه بوده است. آزار و اذیت زنان و نیز جرائم پیش پا افتاده‌ی خیابانی نیز در بنغازی معمول است.

به این شهر ها سفر نکنید!

پیترماریتسبرگ، آفریقای جنوبی

پیترماریتسبرگ مرکز استان کوازولو-ناتال و پس از دوربان، دومین شهر بزرگ این استان است. طبق گزارش وب‌سایت نامیو در ژانویه ۲۰۱۶، پیترماریتسبرگ امتیاز ۸۷٫۵ از ۱۰۰ را کسب کرده که حاکی از میزان بالای جرم و جنایت در این شهر است. سرقت مسلحانه، آزار و اذیت زنان، آتش‌افروزی، قاچاق مواد مخدر، دزدی از خانه و سرقت خودرو تنها بخشی از جرائم این شهر را تشکیل می‌دهند. طی سه سال منتهی به ۲۰۱۵، میزان جرم و جنایت این شهر افزایش بسیار زیادی داشته و در خود سال ۲۰۱۵ نیز ۱۵٫۷۲۰ فقره جرم گزارش شده است. این میزان، نسبت به سال ۲۰۱۴ که ۱۴٫۷۹۴ فقره جرم و سال ۲۰۱۳ که ۱۳٫۵۹۶ فقره جرم در آن گزارش شده، افزایشی نسبی را نشان می‌دهد. اگر حملاتی بر علیه خارجی‌ها در دیگر نقاط آفریقای جنوبی وجود داشته باشد، این موج به سرعت وارد پیترماریتسبرگ نیز خواهد شد و جزء خشن ترین شهر ها قرار بگیرد.

به این شهر ها سفر نکنید!

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما