خوشمزه ترین غذای دنیا

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

در این بخش از مقاله جاذبه های گردشگری جهان خوشمزه ترین غذاهای دنیا را معرفی میکنیم. غذاها نیز همانند لباس ملل مختلف نشان دهنده فرهنگ و ذائقه آنها می باشد.و هر کشوری غذای مخصوص خود را دارد که گاهی برای سایر کشور ها غیر قابل خوردن می باشد.
با ما همراه باشید تا با ذائقه و سلیقه ی کشورها اشنا شویم.آیا شما می توانید این غذاها را بخورید؟

استیک

خوشمزه ترین غذای دنیا

در طبقه هفتم ساختمان میزونو، در شهر کوبه ژاپن، می‌توانید استیک مخصوص کوبه را میل کنید که در هر جایی پیدا نمی‌شود. این استیک تقریبا خام در دنیا بی‌نظیر است. استیک Kobe Beef Sirlion  یکی از خوشمزه‌ترین، نرم‌ترین و طعم‌دارترین تکه‌های گوشتی است که می‌شود خورد. اگر گذرتان به کوبه افتاد، به‌سراغ این استیک بی‌نظیر بروید که تا زنده هستید طعم آن‌را فراموش نمی‌کنید.

صدف و تافی سیب

خوشمزه ترین غذای دنیا

در طبقه دهم بلندترین ساختمان هنگ‌کنگ، تنکو ریوجین (Tenku Ryuginn)، رستوران ژاپنی قرار گرفته که دو ستاره میشلن روی سینه‌ی آن می‌درخشد. این رستوران که ابتدا کار خود را در ژاپن آغاز کرد، قرار بود غذاهای خود را به‌سبک سنتی کایسکی سرو کنند. در سبک کایسکی سینی غذا در حجم کم و به‌صورت ساده تهیه می‌شود و هیچ منوی مشخصی ندارد. این‌جا سرآشپز منو را با توجه به مواد غذایی هر فصل انتخاب می‌کند. به‌ویژه دو مدل غذای رستوران بسیار چشمگیر و لذیذ است: صدف و تافی سیب. حتا اگر خوراک صدف را قبلا امتحان کرده‌اید، باید بدانید این غذا متفاوت و بی‌نظیر است.

صدف آب‌پز شده، درحالی‌که وسط آن هنوز خام است. صدف در برش نازک و لطیفی از گوشت گاو پیچیده شده، و روی آن هم کمی کرفس ریز شده می‌نشیند. ابتدا که ظرف را مقابل شما قرار می‌دهند، تصور می‌کنید خوردن آن سخت است. اما صدف به سه بخش برش خورده که این برش‌ها به‌راحتی به‌چشم نمی‌آیند. دسری که پس از آن سرو می‌شود، تافی سیب است که در دمای منهای ۱۹۶ درجه سانتیگراد یخ زده و درونش بستنی سیب ریخته‌اند. روی تافی هم با مربای سیب داغ و شیرین با دمای مثبت ۹۹ درجه تزیین شده است.

کارتولا

خوشمزه ترین غذای دنیا

یکی از نفس‌گیرترین طعم‌های دسر دنیا را کارتولا (Cartolaa) دارد که در شمال شرق برزیل آن‌را می‌پزند. این دسر که از موز تهیه می‌شود و چاشنی‌هایی مانند دارچین و پنیر دارد، تنها در ایالت پرنامبوکو (Pernambuco) پیدا می‌شود. بله درست خواندید، موز و پنیر. قرار دادن این دو کنار هم خیلی هوشمندانه بوده و ترکیب شکر و دارچین طعم خیلی خاصی به دسر بخشیده است. رستوران Leite’s بهترین جایی است که کارتولای خوشمزه سرو می‌کند. این‌جا از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر ریسیف است که از سال ۱۸۸۲ همچنان پذیرای مهمانان گرسنه‌ است.

Hourai Soba

خوشمزه ترین غذای دنیا

برمی‌گردیم به آسیا و کیوتو ژاپن. رستوران هونکه اواریا (Honke Owariya) بسیار قدیمی است، و از سال ۱۴۶۵۵ فعالیت می‌کند. اگر عددها را جمع می‌زنید، کارتان را آسان می‌کنیم، ۵۵۰ سال! این رستوران دوطبقه  که هم قنادی است و هم فروشگاه نودل، کمی پایین‌تر از کاخ سلطنتی واقع شده. این‌جا قرن‌ها برای خانواده‌ی سلطنتی غذا تهیه کرده است.

منوی این رستوران ژاپنی شامل همه‌ی غذاهایی است که با نودل سرد و گرم soba تهیه می‌شوند. باید بگوییم Soba  نودلی است که از آرد گندم تهیه می‌شود. همچنین چند خوراک با نودل udon یعنی ضخیم‌ترین نوع نودل همراه با تمپورا سرو می‌شود. تمپورا از معروف‌ترین غذاهای ژاپنی است که شامل انواع غذاهای دریایی و سبزیجات سوخاری همراه با سس سویا است. اما جذاب‌ترین غذای این رستوران قدیمی کدام است؟ Hourai Soba که از چند لایه نودل Soba تشکیل شده است. روی نودل‌ها هشت لایه قارچ، ورقه‌های تخم‌مرغ، کنجد سبز، جلبک، تره‌فرنگی، میگوی سرخ شده، ترب سفید رنده شده و فلفل قرمز رنده‌ شده با ابهت قرار می‌گیرند.

حلزون دریایی

خوشمزه ترین غذای دنیا

در هتل Mercer هنگ‌کنگ، رستورانی وجود دارد به نام سوشی شیکن (Sushi Shikonn) که رستوران ژاپنی است و سه ستاره‌ی میشلن دارد. این رستوران که شعبه‌ی اصلی معروفی در توکیو دارد، توسط سرآشپز یوشی‌هارا کاکینوما تاسیس شد که دوست دارد او را کاکی صدا کنیم. کاکی خوراک حلزون دریایی بسیار خوشمزه‌ای سرو می‌کند که با کمال میل حاضر است دستور تهیه و رمز و راز آن‌را با شما به اشتراک بگذارد. کنار این خوراک، برنج و سرکه هم سرو می‌شود.

Tsukemen

خوشمزه ترین غذای دنیا

ناگی رامِن (Nagi Ramen)  رستوران کوچک و راحتی است که غذای معروفی به‌‌نام Tsukemenn دارد. این خوراک نوعی رامِن و یکی از غذاهای سنتی ژاپن است. Tsukemen ترکیب نودل و سوپ است که کنار هم سرو می‌شوند. سوپ با ساردین، تخم‌مرغ آب‌پز درسته، چند برش نازک گوشت، ورقه‌های جلبک دریایی خشک‌شده، ورقه‌های ترد بامبو و پیازچه تازه پخته می‌شود. کافی است نودل‌های خوشمزه را در سوپ فرو ببرید و میل کنید.

تخم‌مرغ مرگ

خوشمزه ترین غذای دنیا

لا پونته دو گغوان (La Pointe du Grouinn) رستورانی در پاریس است که غذاهای مخصوص استان برتانی را سرو می‌کند. غذاهای این رستوران مقرون به صرفه و اصیل هستند. ترجمه‌ی کلمه به کلمه‌ی خوراک لوف دو لا موغ (L’œuf de la Mort) می‌شود «تخم‌مرغ مرگ» و در واقع افراد برای خوردن چنین غذای خوشمزه‌ای می‌میرند!
در این غذا تخم‌مرغ آب‌پز، قارچ سیاه و مارچوبه پیدا می‌کنید که به سس فوق‌العاده‌ای آغشته است. واقعا که این غذای ترد و خوشمزه را باید تا حد مرگ خورد.

ساندویچ مارتادلا

خوشمزه ترین غذای دنیا

بعضی‌ها حاضرند برای خوردن غذای خوشمزه به جای دوری سفر کنند، شما چطور؟ در سائوپائولو برزیل  و در رستوران Bar do Manee ساندویچ ایتالیایی مارتادلای بی‌همتایی سرو می‌شود که در دنیا نظیر ندارد. در این ساندویچ چندین و چند لایه مارتادلا روی هم قرار گرفته‌اند که در پنیر فراوان سرخ می‌شود. می‌توانید مراحل ورقه شدن مارتادلا، چیده شدن آنها، و سرخ شدن ساندویچ در پنیر را تماشا کنید. همراه با کیک ماهی و زیتون.

عنکبوت سرخ شده، کامبوج
مشخص نیست که مردم بومی از چه زمان این غذا را در فهرست غذایی خود اضافه کردند اما احتمال می رود زمان شروع آن به دوران حکمرانی خِمر های سرخ که مواد غذایی بسیار کمیاب بود،  باز می گردد. امروزه عنکبوت ها را در مزارع درون حفره های زیرزمینی پرورش می دهند و بیشتر متقاضیان آن گردشگرانند.
درباره خود غذا باید گفت ظاهرا بافت آن نرم است و مزه ای شبیه مرغ دارد. گفته می شود سر آن بهترین قسمت و پاها بسیار تُردند. هرچند خودن شکم آن به دلیل وجود امحا و احشا و تخم توصیه نمی شود، اما برخی آن را هم بسیار لذیذ می دانند.

خوشمزه ترین غذای دنیا

بالوت یا تخم مرغ بارور شده، فیلیپین و آسیای شرقی
در واقع این غذا با تخم اردک درست می شود بدین طریق که قبل از دفن کردن تخم ها، اول آن ها  را می جوشانند. البته بخشی از جنین تکامل نیافته اردک باید درون تخم وجود داشته باشد. طبق اعتقادات بومیان جنین دارای پروتئین فراوان دارد.

خوشمزه ترین غذای دنیا

 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید