تفریحات متنوع مکزیک

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

مکزیک کشوری است شاد که تفریحات بخصوص آن همواره نه تنها برای خود مکزیکی ها بلکه حتی تماشای آن نیز برای مردم سایر کشورها نیز جذابیت داشته است. تفریحات مکزیک  که دیدن هر یک از آنهابه عنوان جاذبه توریستی قطعا برای شما هم جالب توجه خواهد بود.

ماریتا، ساحل مخفی مکزیک

ماریتا ساحلی است که شکل عجیب آن برای هر گردشگری بسیار عجیب خواهد بود! همان طور که در تصاویر می توانید ببینید شبیه به گودالی بزرگ است که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ و متنوع است.

تفریحات متنوع مکزیک

ساحل یا غار مخفی ماریتا از سطح آب ها حدودا ۱.۸۲ متر ارتفاع دارد و بعبارتی اگر داخل این ساحل مخفی شوید، سقف گنبدی شکلش ۱.۸۲ متر با شما فاصله خواهد داشت. بد نیست این نکته را هم بدانید که این ساحل تماشایی زیباترین اثری است که بمب ها و سلاح های کشتار جمعی می توانستند بوجود بیاورند که حاصل تلاش های نظامی خود مکزیکی هاست!
آب تنی در چنین ساحلی مطمئنا یکی از تفریحات ناب مکزیک برای شما خواهد بود.تفریحات متنوع مکزیک

پلایا دل کارمن

پلایا دل کارمن نام شهری است که در ایالت کوینتانارو و در امتداد دریای معروف کارائیب واقع شده است. این مکان به سبب موقعیت جغرافیایی بی نظیرش همیشه مقصد مسابقات گلف تور PGA و محلی برای ساخت مجموعه های مختلف تلویزیونی بوده است که باعث شده گردشگران زیادی را در مکزیک به سوی خود بکشاند.
شما می توانید برای تفریح در این شهر مهمان کشتی‌های کروز باشید و دسترسی آسانی هم قایق به کوزومل و صخره مرجانی آمریکای میانه داشته باشید که همه اینها برای شما سفری فراموش نشدنی را رقم خواهند زد.
در پلایا دل کارمن تفریج کنید، به تماشای مسابقات گلف بروید و از تک تک لحظات‌تان خاطره جمع کنید.

تفریحات متنوع مکزیک

تماشای تئاتر در پالاسیو د بالاس

اگر علاقه مند به تئاتر هستید حتما سری هم به پالاسیو د بالاس بزنید که به طور حتم مهم‌ترین تئاتر کشور مکزیک است. در این مرکز تئاتر می توانید از هنر نو و هنر دکو که به شکل پیچیده ای آن را تزئین کرده‌اند، نهایت لذت را ببرید. همچنین تعداد زیادی نقاشی دیواری که بوسیله نقاشان بدنامی(!) همچون دیگو ریورا و دیوید آلفارو سی که‌ایروس کشیده شده است، در این تئاتر قابل مشاهده است.تفریحات متنوع مکزیک

نکته جذاب تر در خصوص این بنا این است که ورود به آن رایگان است و از انجا که همواره میزبان باله های مردمی مکزیک بوده است، مطمئنا خرید بلیط و تماشای نمایش‌هایش ارزش زیادی را خواهد داشت.

کانیون مس: کوهنوردی بزرگ مکزیک

چیوهوا، یکی از شهرهای شمالی مکزیک – که با نیومکزیکو در ایالات متحده دارای مرز مشترک است، یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی کشور کوهنوردی کوه بوکان (Barranca del Cobre)است،  در ناحیه شناخته شده ای به نام سیرا مدر Occidental. همچنین شامل یک گروه دیدنی و جذاب از کانین های عمیق است. نام این منظقه برگرفته از رنگ های متمایز سبز رنگی است که در امتداد دیواره های قله ای شیب دار به چشم میخورند. این سازه های شگفت انگیز طبیعی توسط شش رودخانه در ریو فوره قبل از ریختن به خلیج کالیفرنیا، تشکیل شده است.

مرکز تاریخی مکزیکو سیتی

مکزیکو سیتی نه تنها پایتخت کشور و محل حکومت است، بلکه به خاطر دارا بودن بسیاری از موزه های جهان، گالری های هنری و جاذبه های آن یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری است.  در اینجا، شما بیشتر جاذبه های مهم مکزیکو سیتی را پیدا خواهید کرد، بسیاری از آنها در فاصله پیاده روی از میدان قانون اساسی تا میدان اصلی شلوغ شهر قرار دارند. از جمله کاخ ملی ، کلیسای جامع متروپولیتن وشهردار با آثاری از آزتک ها. در اطراف شهر هم کوههای آتشفشانی مرتفع، بهانه کاملی است برای خروج از شهر و کشف مناظر خیره کننده.

شهر تمدن مایان

 شهر زیبای مایان Chichn Itzá یکی از مراکز باستان شناسی مکزیک است و همچنین یکی از بزرگترین و بهترین مراکز باستانی بازسازی شده . نکات برجسته بازدید از این میراث جهانی، بازدید از ال کستیلو عظیم (هرم کومکوکان ) به عنوان بلندترین ساختار این سایت ( ارتفاع ۳۰ متر ) و همچنین رصدخانه ای که نشان می دهد  تمدن مایان چقدر پیشرفته بوده  (این ساختمان برای شکاف های باریک در دیواره هایش قابل توجه است که اجازه می دهد خورشید دو بار در سال نفوذ کند تا کشیش ها بتوانند دقیقا تاریخ را مشخص کنند).

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید