پارک شینجوکو گیوئن

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

این پارک ملی  یکی از پارک های واقع در منطقهٔ شینجوکو در توکیو است. این پارک ۵۸٫۳ هکتار مساحت دارد. پارک شینجوکو گیوئن دارای ۱۳۰۰ درخت با ۶۵ نوع مختلف ساکورا یا شکوفهٔ گیلاس می باشد و یکی از پارک های  توکیو جهت دیدن ساکورا یا جشن شکوفه های گیلاس بشمار می رود.

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شینجوکو گیوئن، پارکی بزرگ در شینجوکو توکیو می باشد که در دوره زمانی اِدو به صورت رسمی محل اقامت خانواده نایتو بوده است. پس از آن، این پارک تبدیل به باغی تحت مدیریت آژانس خانواده سلطنتی ژاپن شد و در حال حاضر، پارک ملی تحت صلاحیت قانونی محیط زیست ژاپن می باشد.

پارک شینجوکو گیوئن

زمین های این پارک در دوره زمانی اِدو از شوگون به لُرد نایتو از ستوروگا به ارث رسید و ساخت باغ در سال ۱۷۷۲ بر روی این زمین ها تکمیل شد. و در نهایت در ۲۱ می ۱۹۴۹، این باغ تحت عنوان پارک ملی شینجوکو به روی عموم باز شد.

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شینجوکو گیوئن با ۵۳ هکتار وسعت، از ترکیب سه سبک فرانسوی، انگلیسی و سنتی ژاپنی ساخته شده است. این پارک دارای بیش از ۲۰۰۰۰ درخت می باشد که حدود ۱۵۰۰ رأس از این درختان، درخت گیلاس هستند.

پارک شینجوکو گیوئن

به همین دلیل محل مناسبی برای جشن هانامی (شکوفه های گیلاس) می باشد و در طول فصل شکوفه های گیلاس جمعیت زیادی را به خود می بیند.

پارک شینجوکو گیوئن

پارک شامل سه ورودی دروازه شینجوکو، دروازه اوکیدو و دروازه سنداگایا می باشد.

پارک شینجوکو گیوئن

ساعت کاری پارک ملی ژاپن از ۹ تا ۱۶:۳۰ است و روزهای دوشنبه (به جز در طول فصل شکوفه های گیلاس و گل داوودی) بسته است.جالب است بدانید که، درختان گیلاس از اواخر مارچ تا آپریل شکوفه می دهند.
اگر دنبال نقطه‌ای آرام برای استراحت و تماشای مردم محلی هستید، درحالی که شکوفه‌های گیلاس اطرافتان را فراگرفته‌اند، نباید بازدید از این باغ را از دست بدهید.

پارک شینجوکو گیوئن

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما