جنگل سنگ چین

جنگل سنگ چین

جنگل سنگ (Stone Forest) و یا شیلین (Shilin) (به معنای “جنگل سنگ ) در استان یونان در جنوب غربی چین و در حدود 85 کیلومتری شهر کونمینگ قرار دارد.  در منطقه ای به مساحت 350 کیلومتر ، سنگ ها و صخره ها  به صورت شگفت انگیزی قرار دارند و مانند این است که درختانی ساخته شده از سنگ  سر به آسمان کشیده شده باشند.

جنگل سنگ چین

جنس این صخره ها از کراست می باشد و گفته می شود که بیش از 270 میلیون سال پیش  تشکیل شده اند. نکته قابل توجه این است که می توان در میان این صخره ها ، اشکال حیوانات، پرندگان ، گیاهان و حتی چهره های انسانی را یافت.

جنگل سنگ چین

این جنگل سنگی به همراه دهکده ای که در نزدیکی جنگل قرار دارد از سال 2007 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و به عنوان یک جاذبه طبیعی زمین به نظر می رسد. اگر به بالای این قله های سنگی بروید ، می توانید هزاران قله و دره را که مانند یک جنگل سیاه و سپید است تماشا کنید . زمین شناسان روی این جنگل سنگی تحقیقاتی داشته اند و ادعا می کنند این جنگل سنگی قدمت 270 میلیون ساله دارد. احتمالا این جنگل در گذشته اقیانوسی بوده که بعد از فروکش کردن آب اقیانوس و به مرور زمان با تاثیری که آب ها روی صخره ها داشته اند باعث شکل گیری عجیب این سنگ ها شده است.

جنگل سنگ چین

وقتی میان این سنگ های طبیعی قدم می زنید ، جذب شکل های پیچیده ای می شوید که چشم انداز با شکوه و عجیبی دارد . سنگ هایی با شیب تند که مناظر زیبا و پر پیچ و خمی را مقابل چشمان تان ایجاد می کند و روی بعضی از آنها می توانید نقاشی و حجاری های باستانی زیبایی پیدا کنید که با استفاده از خون حیوانات و مواد معدنی نقاشی شده است. کوه ها، غارها و دریاچه ها جذابیت بیشتری به این جنگل سنگی داده است و اواخر شب می توانید در برنامه های سنتی چون کشتی، مبارزه با گاو نر و آواز خوانی شرکت کنید و شاهد رقص بومی های این منطقه ی فوق العاده باشید.

جنگل سنگ چین

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما