برج گالاتا در استانبول

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

برج گالاتا – در شهر استانبول در کشور ترکیه برجی به بلندای بیش از 60 متر قرار دارد و اگر بر بام آن قرار گیرید تمامی استانبول زیر پای شما خواهد بود در این مطلب ما به معرفی این برج قدیمی پرداخته ایم.

اگر عاشق ارتفاع هستید و دوست دارید از نقاط مرتفع به زمین و آدم‌ها نگاه کنید، یا اگر دوست دارید یک نوشیدنی خوشمزه در ارتفاع بالاتر از 60 متر بنوشید و از فضای شهر استانبول دیدن کنید، به برج گالاتا در قلب استانبولبروید.

برج گالاتا در استانبول
برج گالاتا یکی از مرتفع‌ترین ساختمان‌ها و سازه‌های شهر استانبول در ترکیه است که حدود 67 متر ارتفاع دارد. این برج قدیمی‌ترین سازه شهر و تا مدت‌ها بلندترین نقطه شهر محسوب می‌شد، اما در حال حاضر ساختمان‌های مختلفی بلندتر از این شهر ساخته شده‌اند.
برج گالاتا به‌عنوان بخشی از دیوار دفاعی شهر در قرن 14 برای حفاظت از شهر قدیمی قسطنطنیه ساخته شده است و از آن به‌عنوان برج مسیح در کتاب‌های قدیمی یاد شده است. این برج بلند برای نظارت و کنترل بنادر اطراف خود تدارک دیده شده است و حتی در برخی شکست‌های شهر قسطنطنیه دچار آتش‌سوزی و خرابی شده است.
مطالب مرتبط:
برج گالاتا در استانبول
برج گالاتای استانبول در 9 طبقه ساخته شده است و بدون تزئینات بالایی آن حدود 52 متر ارتفاع دارد. این برج در یکی از نقاط مرتفع شهر استانبول ساخته شده و در ارتفاع 35 متری از سطح دریا قرار دارد. در طبقه بالای این برج یک رستوران و کافه وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند همراه با استراحت به دیدن شهر استانبول بپردازند.
همچنین در طبقه بالای برج گالاتا یک کافه شبانه وجود دارد که مخصوص پارتی‌ها و مهمانی‌های شبانه است. در اطراف این برج قدیمی دو آسانسور به طبقات بالا وجود دارد که مسافرین و گردشگران را به طبقات بالاتر می‌برند. نکته مهم دیگر در مورد طبقه بالای این برج به نمای زیبای آن برمی‌گردد. با توجه به دایره‌ای بودن این سازه، نمای پانورامایی خاصی به شهر می‌دهد و می‌توان از آن لذت برد.
برج گالاتا در استانبول
برج گالاتا چندین بار موردبازسازی قرار گرفته است. بعد از انقلاب ترکیه، این برج در سال 1967 دوباره بازسازی شد و به روی عموم باز شد. باشگاه شبانه این برج در برخی موارد خاص باز می‌شود و از سال 2013 به بعد قوانین سختی برای آن انتخاب شد.
اما برای رفتن به برج گالاتا نگران نباشید. برج گالاتا در یکی از معروف‌ترین مناطق شهر استانبول یعنی محله بی اغلو قرار دارد. علاوه بر برج گالاتا، در این محله جاذبه‌هایی مثل میدان تقسیم یا تکسیم و خیابان استقلال نیز وجود دارند که می‌توانید به‌صورت پیاده از همه آنها دیدن کنید. در ضمن، در مسیر شما به اندازه کافی مغازه و کافه وجود دارد که سوغاتی موردنظر خود را بخرید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید