مکان های دیدنی پرو

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

مکان های دیدنی پرو – یکی از کشورهای زیبای دنیا کشور پرو هست که متناسب با هر سلیقه ای می باشد در ادامه به چند نمونه از مکان های دیدنی این کشور اشاره شده است.

پرو یکی از بهترین کشورها برای گردش و لذت بردن از مناظر است. این سرزمین فرهنگی مرکب از عهد باستان، زمان استعمار و حال و هوایی امروزی دارد که باعث شده است تا تلفیقی شگفت‌انگیز و دیدنی را به وجود بیاورد.

این که گردشگری که به این کشور می‌آید، چه سلایق و علایقی دارد، مهم نیست؛ چرا که پرو در تمام زمینه‌ها چیزی در آستین خود پنهان کرده است. تاریخ، ماجراجویی و غذای آن همگی شامل این موارد می‌شود. خلاصه اینجا حوصله گردشگران به هیچ وجه سر نمی‌رود.

پس با این حساب تعجبی ندارد که مکان‌های باستانی و اکوسیستم متنوع آن گردشگران را از هر جای دنیا به سوی خود جذب کند و آن را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری درآمریکای جنوبی تبدیل کند. به اتفاق نگاهی به گلچینی از دیدنی‌های پرو می‌اندازیم.

لیما

مکان های دیدنی  پرو

لیما که پایتخت پرو است، به نام شهر پادشاهان لقب گرفته و نمادی از دوران استعمار اسپانیا، صنعت و استقلال است.

کسانی که برای اولین بار به دیدن این شهر می‌آیند، به خاطر داشته باشند که حتما سری به موزه‌های آن بزنند و به طور مختصر با تاریخ این کشور آشنا شوند.

موزه لارکو مجموعه‌ای از آثار دوران باستان مردم پرو را دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند از باغ‌ها و رستوران‌های آن استفاده و لذت ببرند. بهترین راه برای لذت بردن از مناظر ساحلی لیما، رفتن به محله سرسبز میرافلور است.

اگر بودجه شما کافی است و می‌توانید بیشتر خرج کنید، زمانی که در لیما هستید در یک تور غذایی شرکت کنید. این روش خوبی برای آشنایی با مسافرین دیگر است.

کاسکو

مکان های دیدنی  پرو

اگرچه که لیما به عنوان پایتخت پرو شناخته می‌شود، اما قدرت‌نمایی قوم اینکا را باید در کاسکو جستجو کرد. کاسکو در سال ۱۹۸۳ توسط یونسکو تبدیل به یکی از میراث جهانی شد. این که کاسکو چنین عنوانی را نصیب خود کرده، کاملا منطقی و قابل قبول است.

کاسکو شهر بسیار زیبایی است. از امپراطوری اینکاها گرفته تا معماری استعماری قرن شانزدهمی آن.

میدان اصلی کاسکو که پلازا دآرماس نام دارد، شاخص‌ترین نقطه این شهر و مکانی عالی برای قدم زدن و گردش است. دور تا دور این میدان را رستوران‌ها و فروشگاه‌ها محاصره کرده است.

مطالب مرتبط:

اگر وقت اضافه آوردید، پیاده‌روی روزانه از کاسکو به کوه مشهور رنگین‌کمان در نظر گرفته شده که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. شیب این کوه زیاد است، پس قبل از راهی شدن حسابی آن را مدنظر قرار دهید.

دره مقدس اینکاها

مکان های دیدنی  پرو

دره مقدس که نام دیگرش دره اوروبامبا است، بهترین مکان برای گردش و جستجوی ویرانه‌های اینکا است. شما به راحتی می‌توانید از کاسکو یا ماچوپیکچو به این منطقه بیایید و حداقل دو شب را در آن سپری کنید.

شما می‌توانید تورهای مهیج را انتخاب کنید که شامل دوچرخه‌سواری در کوهستان، اسب‌سواری، پیاده‌روی و پاروزنی می‌شود.

ماچوپیکچو

مکان های دیدنی  پرو

این مکان شاید اصلی‌ترین دلیلی است که مردم سالانه به این کشور برای بازدیدش می‌آیند. این مکان به تازگی در فهرست ۷ عجایب جهان قرار گرفته است و در کنار دیوار چین و کلسیوم قرار دارد. بهترین راه برای تجربه بازدید از این مکان، به وسیله راه‌آهن اینکا است که از کاسکو یا اولانتایتانبو به اینجا ختم می‌شود.

این راه‌آهن از مناظر شگفت‌انگیز و دیدنی عبور می‌کند که دره مقدس یکی از آن‌ها است. در ضمن، چه کسی از یک مسافرت قطاری لوکس لذت نمی‌برد؟

برای رفتن به ماچوپیکچو، باید قبل از راهی شدن بلیط خودتان را تهیه کنید. چرا که بازدیدکنندگان زیادی به این مکان می‌آیند و تعداد بلیط‌ها محدود است. شما می‌توانید بلیط خودتان را از وب‌سایت وزارت فرهنگ این کشور تهیه کنید. در نظر داشته باشید که زبان این وب‌سایت اسپانیایی است.

در ضمن، هوای این مکان به شدت متغیر است. در طی مدت کوتاهی، هوای آن از گرم و آفتابی به ابری و بارانی تغییر پیدا می‌کند.

در نزدیکی این منطقه هتلی برای اقامت بازدیدکنندگان وجود دارد.

این مکان منزلگاه ۲۰۰ نوع پرنده و ۳۰۰ نوع گونه گیاهی، مخصوصا گل ارکیده است.

جنگل آمازون

مکان های دیدنی  پرو

قسمتی از آمازون که در کشور پرو واقع شده است، حدود ۶۰ درصد این کشور را پوشش می‌دهد و از لحاظ زیست محیطی، یکی از متنوع‌ترین گونه‌های جانوری را در خود جای داده است و شما می‌توانید از نزدیک با همه آن‌ها آشنا شوید. البته لازم به ذکر است که مارهای آناکوندا این جنگل را خانه خودشان می‌دانند!

بهترین راه برای رسیدن به جنگل آمازون، از طریق هواپیما است که طی یک پرواز کوتاه شما را به اینجا می‌رساند.

یکی دیگر از تفریحات مهیج شامل بازدید از رودخانه سندووال می‌شود که گردشگران می‌توانند تمساح‌ها و میمون‌ها را تماشا کنند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید