دریاچه هیلیر(hillier)-استرالیا

دریاچه ای شگفت انگیز به رنگ صورتی در استرالیا

دریاچه هیلیر hillier دریاچه ای به رنگ صورتی در غرب استرالیا است. این دریاچه دقیقاً در جزیره مرکزی (middle island ) قرار گرفته است . جزیره مرکزی ، بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر recherche در سواحل جنوبی بخش غربی استرالیا است.

رنگ صورتی این دریاچه در تضاد شدیدی با محیط اطرافش قرار دارد ، فضایی که بخاطر وجود جنگل های متراکم ، سراسر سبز رنگ است. وقتی از بالا به این دریاچه نگاه می کنید رنگ دریاچه بسیار عجیب به نظر می رسد ، اما این رنگ واقعیست.
این دریاچه 600 متر طول و 250 متر عمق دارد.

امروزه بالاترین نقطه جزیره را قله فلیندرز نامیده اند. بعدها فلیندرز نام این دریاچه را از روی نام همکار دریانوردش که به دلیل بیماری گوارشی در این جزیره از دست داده بود نام‌گذاری کرد.

رنگ صورتی این دریاچه چیست ؟

در این دریاچه موجودات زنده میکروسکوپی وجود دارند که به آنها dunailella salina گفته می شود ، این موجودات در کنار نمک موجود در این دریاچه رنگی قرمز ایجاد می کنند که دلیل اصلی ایجاد شدن رنگ صورتی دریاچه است. هرچند این دریاچه از نقاط مختلف ممکن است به رنگهای متفاوتی دیده شود ، وقتی از بالا این دریاچه را ببینید رنگ آن تیره تر به نظر می رسد در حالیکه وقتی از ساحل و نزدیک تر به آن نگاه کنید رنگی روشن تر و بیرنگ تر مشاهده خواهید کرد. اما حتی اگر آب این دریاچه را داخل بطری بریزید باز همان رنگ صورتی خود را حفظ می کند و تغییری نخواهد کرد.
با وجود اینکه میزان نمک موجود در دریاچه هیلیر بسیار بالا است ، به طوری که آن را با دریای مرده مقایسه می کنند ، اما در این دریاچه شنا کردن امن است و خطری ندارد. دسترسی به این جزیره کمی دشوار است و معمولا با هلیکوپتر به این نطقه می آیند ، هر چند برخی از گردشگران می توانند از کشتی های کروز برای رفتن به این دریاچه دور افتاده کمک بگیرند.
دریاچه هیلیر تنها دریاچه به رنگ صورتی در جهان نیست و دریاچهretba در سنگال هم به مانند این دریاچه صورتی رنگ است.

نکته:برای دیدن این دریاچه بسیار زیبا سفر راحتی در پیش نخواهید داشت از طریق دو راه می توانید به دریاچه هیلیر بروید یک هلیکوپتر دو کشتی اگر قصد رفتن به آنجا را دارید باید چیزی حدود به 8 ساعت با هلیکوپتر سواری کنید. اما قطعا یکی از بهترین و جالب ترین تجارب شما خواهد بود.

1 دیدگاه دربارهٔ «دریاچه هیلیر(hillier)-استرالیا»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما