باغ بودای مخفی تایلند

باغ بودای مخفی تایلند

باغ بودای مخفی سامویی (Secret Buddha Garden) در بالای تپه‌هایی در مناطق داخلی سامویی پنهان شده و مناظری جادویی را به مسافران تور تایلند ارائه می‌دهد. در این باغ مجموعه‌ای غیر عادی از مجسمه‌ها در میان جنگلی انبوه و سرسبز جای گرفته‌اند. باغ‌های این مجموعه توسط یک باغدار پیر اهل سامویی خلق شده‌اند. Nim Thongsuk در سال 1976 شروع به قرار دادن چندین مجسمه و معبد در اطراف زمین سرسبز خانوادگیش کرد. مجسمه‌های موجود در باغ، شامل مجسمه‌های حیوانات، خدایان و انسان‌ها در حالت‌های بدنی مختلف هستند. یکی از آنها خود صاحب باغ است که در حالت استراحت بر روی یک صخره تکیه داده است. Khun Nim تا زمان مرگش در سن 91 سالگی کار بر روی توسعه و ساخت این باغ را ادامه داد.

باغ بودای مخفی تایلند

محیط‌های اطراف باغ هم بسیار تماشایی و آرامش‌بخش هستند؛ یک آبشار و نهر در میانش جریان دارد و برگ‌های انبوه درختان سایه‌های یک‌دست روی زمین به وجود آورده‌اند. باغ بودای مخفی در منطقه‌ای دور از ساحل در سامویی و در شمال غرب ساحل لامای قرار گرفته است. با وجود جاده شیب‌دار و بسیار ناهموار، رفتن به این باغ در تور سامویی یک چالش واقعی است. بهترین راه برای مسافران تور تایلند برای رسیدن به این منطقه استفاده از خودروهای 2 دیفرانسیل است. بسیاری از بازدیدکنندگان در سفرهای یک روزه به این منطقه می‌آیند، سفرهایی که تور این باغ را هم شامل می‌شوند.

باغ بودای مخفی تایلند

باغ بودای مخفی را همچنین با نام باغ بهشت یا باغ جادویی می‌شناسند. این باغ از آن نوع مکان‌هایی است که هر بازدیدتان از آن در تور تایلند برای شما کشفیات و غافل‌گیری‌های جدیدی به همراه خواهد داشت. مجسمه‌ها با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف در گوشه گوشه باغ پخش شده‌اند و قدم گذاشتن به یک پیچ اشتباه یا یک نگاه دقیق‌تر به پشت یک درخت ممکن است یک غافلگیری مخفی دیگر را برایتان به همراه داشته باشد.

سازنده باغ یعنی خون نیم در سال‌هایی که روی باغ کار می‌کرد، به عنوان یک باغدار خلاق در کاشت دوریان شناخته می‌شد، کسی که کمک کرده بود سامویی برای این میوه محبوب و مورد علاقه حسابی مشهور شود. در زمان بازنشستگیش او درهای باغش را به روی عموم و همچنین مسافران تور سامویی باز کرد. او تیمی را تشکیل داد تا باغ را توسعه دهند و مجسمه‌های بیشتری را بر اساس داستان‌های فولکلور بودایی بسازند. هر مجسمه‌ای که در این باغ می‌بینید داستانی برای بازگو کردن دارد. بسیاری از تایلندی‌ها معنی و داستان اساطیری پشت هر کدام از کارهای خیره‌کننده این باغ را می‌دانند.

باغ بودای مخفی در بالای قله آبشار تار نیم قرار گرفته است. منظره‌هایی که از آن بالا از داخل باغ دیده می‌شوند و همچنین منظره‌هایی که در مسیر رسیدن به آن قابل مشاهده‌اند خارق‌العاده هستند. در مسیر چندین توقف‌گاه برای لذت بردن از نمای پانورامیک جزیره وجود دارد.

باغ بودای مخفی تایلند

باغ بودای مخفی در بالای تپه‌ای، بیرون از جاده 4169 (جاده حلقوی سامویی) در بان ساکت قرار گرفته است. اگر در تور تایلند خودتان به تنهایی از این باغ دیدن می‌کنید باید برای ورودی 80 بات بپردازید. برای رفتن به این باغ در تور سامویی، در بان ساکت جاده نیروی هوایی را به سمت بالا و به سمت آبشار تا نیم ادامه دهید. جاده در 400 متر آخر خاکی می‌شود. تابلوهای زیادی در مسیر وجود دارند. تنها رانندگان حرفه‌ای باید در این جاده رانندگی کنند. بهترین اتومبیل برای عبور از این مسیر ماشین‌های چهارچرخ‌محرک هستند.

باغ بودای مخفی تایلند

آن دسته از مسافران تور ساموئی که دوست ندارند این سفر را به تنهایی انجام دهند می‌توانند در تورهای بیرون‌گردی یک روزه مانند تورهای جنگل یا گشت با موتورچهارچرخ شرکت کنند. این گشت‌های روزانه را می‌توانید از آژانس‌های سیاحتی در سامویی به راحتی تهیه کنید. مسیرهای پر شیب و پله‌های زیادی در زمین‌های باغ وجود دارند، در نتیجه گشت و گذار در باغ برای آنهایی که مشکلات و محدودیت‌های حرکتی دارند چالش‌برانگیز خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما