با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شوید

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شوید

غذا و خوراکی بدون شک بخش عظیمی از سفر ما را به خود اختصاص می‌دهد اما برای برخی افراد، غذا تنها هدف سفر است! گردشگری غذا نوع دیگری از صنعت بزرگ گردشگری است که افراد برای چشیدن غذاهای مختلف محلی و بین المللی به سفر می‌روند. با ما همراه باشید تا با برترین مقاصد گردشگری غذا در سراسر جهان آشنا شوید.

افراد خوش‌خوراک در سفر به دنبال پیدا کردن لذت‌های خوشمزه‌ی مقصد سفر خود هستند. برخی از افراد هم به صورت تخصصی و فقط برای خوردن غذاهای کشورهای مختلف به سفر می‌روند. در این میان برخی از کشورها با داشتن غذاهای خوشمزه و لذیذ و تبلیغ قابلیت‌های این جنبه از گردشگری خود، به یکی از برترین مقاصد گردشگری غذا تبدیل می‌شوند. با ما باشید تا با این مقاصد خوشمزه آشنا شوید:

کباب در کارولینای شمالی

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویددر مورد روش‌های مختلف کباب کردن و بهترین روش‌ها بحث‌های زیادی وجود دارد. در کارولینای شمالی «North Carolina Barbecue Society\\’s Historic Barbecue Trail» قرار دارد که یکی از بهترین کباب‌های دنیا را عرضه می‌کند. اگر عازم سفر آمریکا بودید، می‌توانید سری به کارولینای شمالی بزنید و طعم این کباب خوشمزه را بچشید.

پیتزا در ناپل، ایتالیا

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدایتالیا بهشت عاشقان پیتزا است. ناپل در ایتالیا زادگاه مواد تشکیل‌دهنده‌ی این غذا است و قدمت نان آن به قرن ۱۶ میلادی می‌رسد. برای این که مطمئن شوید پیتزاهای ناپل اصالت خود را حفظ کرده‌اند، باید بگوییم که «Associazone Verace Pizza Napoletana» گواهی اصالت پیتزا را فقط به پیتزافروشی‌هایی می‌دهد که بتوانند پیتزای ناپلی واقعی را درست کنند. منظور از پیتزای ناپلی واقعی این است که در درست کردن پیتزا تمام معیارهای لازم برای پختن این پیتزای خوشمزه را رعایت کنند. از بهترین پیتزافروشی‌های این شهر می‌توان به «Antica Pizzeria Port\\’Alba»، «پیتزا میشل» و «پیتزافروشی استاریتا» اشاره کرد.

پنیر در جاده‌ پنیر Bregenzerwald، اتریش

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدپنیرهای جاده‌ی پنیر اتریش بسیار شهرت دارند. این جاده در مسیر پیچ در پیچ دامنه‌ی کوه‌های آلپ قرار دارد که روستاهای بسیار زیبایی در نزدیکی آن وجود دارند که مزارع و کارخانه‌های لبنیات‌سازی و انبار پنیر، اطراف آن را فراگرفته‌اند و شیرفروشان زیادی آنجا حضور دارند. در این جاده ۱۶۰ کشاورز محلی، دامپرور و تولیدکنندگان پنیر زندگی می‌کنند. در این منطقه ۶۰ نوع پنیر تولید می‌شود (حدود ۳ هزرا تن در سال). همچنین در این جاده می‌توانید شیر، ماست و کره‌ی طبیعی هم پیدا کنید.

قارچ سفید دنبلان در آلبا، ایتالیا

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدقارچ سفید دنبلان طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد. سال گذشته در روسیه یک فرد ثروتمند برای یک کیلو و ۸۰۰ گرم قارچ سفید دنبلان ۹۵ هزار دلار پرداخت کرد! چه چیزی باعث شده است که این قارچ‌ها در همه جا رشد نکنند و منحصر به یک منطقه‌ی خاص شوند؟ قارچ سفید دنبلان در جنگل‌های «Langhe» در منطقه‌ی «پیمونت» ایتالیا رشد می‌کند. شهر کوچک آلبا مرکز این منطقه بوده و به همین دلیل به پایتخت قارچ سفید دنبلان ایتالیا معروف شده است. نمایشگاه بین المللی قارچ سفید دنبلان امسال از ۱۰ اکتبر تا ۱۵ نوامبر در آلبا برگزار می‌شود؛ می‌توانید برای شرکت در این نمایشگاه یا چیدن قارچ سفید دنبلان به ایتالیا و شهر آلبا بروید. از ماه سپتامبر تا دسامبر بهترین زمان برای چیدن قارچ  سفید دنبلان است و از اواخر ماه مه تا فوریه می‌توانید قارچ سیاه دنبلان در این منطقه پیدا کنید. (البته در شمال غرب ایران نیز این قارچ‌ها رشد می‌کنند و قیمت نسبتا گرانی دارند. می‌توانید از مناطق آذربایجان خودمان هم این قارچ‌ها را پیدا کنید.)

ماهی تازه در بازار Tsukiji درتوکیو، ژاپن

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدبازار ماهی Tsukiji یکی از معروف‌ترین بازارهای ماهی جهان است. این بازار را می‌توان شلوغ‌ترین بازار جهان نامید، چون روزانه حدود ۲ هزار تن ماهی در این بازار به فروش می‌رسد. اگر به توکیو سفر کردید، حتما سری به این بازار بزرگ بزنید که برای خرید و فروش ماهی تن هم شهرت جهانی دارد. بعد از بازدید هم می‌توانید در این بازار به رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری بروید و از غذاهای دریایی تازه و خوشمزه‌ی آن نوش جان کنید. کسانی که عاشق سوشی هستند، می‌توانند برای صبحانه در رستوران «Sushi Dai» سوشی بخورند؛ این رستوران در نزدیکی بازار ماهی قرار دارد و تازه‌ترین رول‌ها را در شهر عرضه می‌کند. حتی می‌توانید به رستوران «Sukiyabashi Jiro» بروید که گفته می‌شود بهترین سوشی‌های جهان را درست می‌کند.

روغن زیتون در ویاوردل اسیت، اسپانیا

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویداسپانیا بزرگترین تولیدکننده‌ی روغن زیتون در جهان است که ۲۰ درصد کل روغن زیتون جهان در «خائن» در آندلس اسپانیا تولید می‌شود. از «ویاوردیل اسیت» در کوه‌های «سیرا ماژینا» بازدید کنید که ۹ پل پایه‌بلند فلزی دارد و توسط «گوستاو ایفل» طراحی شده و یکی از روستاهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است و مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در مسیر راه‌آهن سابق قرار دارد. اینجا می‌توانید ببینید که چطور روغن زیتون به دست می‌آید؛ همچنین می‌توانید از باغ‌های سرسبز زیتون و خانه‌های روستایی در مزارع بازدید کنید. با سفر به این منطقه می‌توانید از غذاهای خوشمزه‌ی محلی که مردم این مناطق طبخ می‌کنند، نوش جان کنید.

قهوه در زونا کافه ترا،کلمبیا

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدگفته می‌شود قهوه‌ی کلمبیای بهترین قهوه‌ جهان است و در سال ۲۰۱۱ قهوه‌ی کوهستانی این منطقه در یونسکو به ثبت رسید. «زونا کافه ترا» (نام سه منطقه که در آن قهوه کشت می‌شود) مکانی ایده‌آل برای گردشگران است که دوست دارند به اکتشاف بپردازند. حدود ۱۴۲۴ کیلومتر مربع از زمین‌های این منطقه جزو مناظر فرهنگی قهوه‌ی یونسکو هستند که پر از مزارع قهوه است و مردم این مناطق با آغوش باز از گردشگران زیادی که به این منطقه می‌آیند، استقبال می‌کنند.

غذای خیابانی در مرکز فروشندگان دوره‌گرد ماکس‌ول رود، سنگاپور

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویددر سنگاپور خوردن غذا یک سرگرمی پرشوق و ذوق است. این شهر به دلیل وجود مرکز فروشنگان دوره‌گرد شهرت دارد و مرکز فروشنگان دوره‌گر «ماکس‌ول رود» مشهورترین آن‌ها است. این مرکز ساختمان یا بازاری نیمه‌محصور است که ده‌ها دکه‌ی غذافروشی کوچک دارد که به عرضه‌ی غذاها و دسرهای خیابانی محلی مشغول هستند که معمولا تازه سرو می‌شوند. شاید از دیدن آن همه دکه‌ی غذافروشی شگفت‌زده شوید اما این تجربه‌ی زندگی محلی است و شما خواهید دید که چگونه خانواده‌ها غذای خود را با یکدیگر و مردانی که کار می‌کنند، تقسیم می‌کنند.

گیاهان و ادویه‌جات در بازار ادویه، استانبول، ترکیه

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدچشم‌انداز رنگارنگ انبوهی از ادویه در بازار ادویه‌ی استانبول بسیاز جذاب است. بازار ادویه‌ی عثمانی در بخش اروپاییشهر استانبول به فروش ادویه‌جات اختصاص دارد اما گیاهان و میوه‌های خشک هم در این بازار به فروش می‌رسد. زمانی که این بازار ساخته شد، بازار آخرین توقفگاه کاروان‌هایی بود که در جاده ی ابریشم با شتر سفر می‌کردند.

کباب آسادو در آرژانتین

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدآرژانتین دو محصول صادراتی بسیار مشهور دارد: چرم و گوشت گاو. در آسادو گوشت کبابی بسیار خوشمزه تهیه می‌شود که هم ترد است و هم آبدار. این غذا، غذای ملی آرژانتین است. مانند آمریکا، پختن این کباب در رویدادهای اجتماعی پخت می‌شود که رفاقت هم مانند گوشت از اجزای اصلی و جدایی‌ناپذیر این غذا است. استیک‌های خوشمزه‌ی آرژانتین تجربه‌ی فوق‌العاده‌ی یک طعم بی‌نظیر است.

پکورینو رومانو در ساردینیا، ایتالیا

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدپکورینو رومانو نوعی پنیر سفت و شور ایتالیایی و یکی از قدیمی‌ترین پنیرهای این کشور است. پنیر محلی ساردینیا از شیر گوسفند به دست می‌آید و از غذاهای اصلی مردم روم باستان، به‌خصوص برای سربازان بود چون مدت ماندگاری زیادی داشت. این پنیر بسیار پرطرفدار است، شاید به دلیل این که رسپی آن از آن موقع ( از ۲ هزار سال پیش) تاکنون تغییری نکرده است. اغلب این پنیر در ساردینیا تولید می‌شود و از شیر گوسفندان لاتزیو و ساردینیا در تولید آن استفاده می‌شود. از فرآورده‌های شیر این گوسفندان، به‌ عنوان خمیر مایه‌ی ماست نیز استفاده می‌شود. اگر به ایتالیا رفتید حتما از این پنیر میل کنید، چون طعم آن هیچ وقت از یادتان نخواهد رفت.

وافل بلژیکی در بلژیک

با برترین مقاصد گردشگری غذا آشنا شویدوافل بلژیکی بزرگتر، سبک‌تر و تردتر از وافل‌های آمریکایی است. این وافل ها پر از خامه، میوه و شکلات هستند. در بلژیک وافل را برای صبحانه مصرف نمی‌کنند. وافل‌ها را مثل استیک و به عنوان غذای خیابانی مورد استفاده قرار می‌دهند. در خیابان یکی از این وافل‌ها را بخرید و هنگام خوردن از چاقو استفاده نکنید، مگر این که بخواهید به همه نشان دهید که یک گردشگر هستید!

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما