بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنید

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

اوآهو، جزیره‌ای در هاوائی، یکی از بهترین مقاصد سفر در سال ۲۰۱۸ در لیست نشنال جئوگرافی، است. سواحل زیبای بهشتی این جزیره زیبا را در این مقاله تماشا کنید.

اوآهو، سومین جزیره بزرگ مجموعه جزایر هاوائی، به «نقطه گردهمایی»، مشهور است. تنوع جمعیت آنجا به اندازه مناظر آن متفاوت است. در کوه های سرسبز سواحل ویندوارد (windward coast)، کوهنوردی کنید؛ در سواحل شمالی به همراه لاک‌پشت‌ها غواصی و اسنورکل کنید و روی موج‌های آرام وایکیکی(waikiki)، موج سواری کنید.

این مقاله در تیم نشنال جئوگرافی نوشته شده است.

چه به دنبال تجربه یک ماجراجویی پرهیجان باشید و چه یک سفر برای استراحت و آرامش، اوآهو تکه‌ای از بهشت را در اختیار هر مسافری قرار می‌دهد.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از آرون یوشینو

از سواحل بی‌هیاهوی لانیکای (Lanikai) در اوآهو می‌توانید یک جزیره را در دوردست‌ها ببینید.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از آرون کی یوشینو

یک کشاورز، ریشه تارو (taro root)، یک گیاه شناخته‌شده در هاوائی را در دست گرفته است. از این گیاه برای درست کردن پوی (poi)، یک غذای بومی استفاده می‌شود.

چه زمانی به اوآهو برویم

موج‌های مشهور سواحل شمالی در فصل زمستان، در قدرتمندترین و بیشترین اوج خود هستند، زمانی که مسابقات مهم موج‌سواری در اوآهو برگزار می‌شود. از ماه می تا سپتامبر (۱۱ اردیبهشت تا ۸ مهر)، آب‌ها برای  اسنورکل و شنا کردن آرام‌تر هستند.

در اوآهو کجا اقامت کنیم

اقامتگاه خلیج لاکپشت (Turtle Bay Resort)

اصلی‌ترین اقامتگاه سواحل شمالی و همچنین تنها اقامتگاه آن منطقه، اقامتگاه خلیج لاکپشت با مساحت ۸۵۰ هکتاری، شامل استخر، رستوران، یک اسپا و ۸ کیلومتر خط ساحلی است. از جمله فعالیت‌های گردشگری در این منطقه می‌توان به کایاک‌رانی در خلیج محافظت‌شده کاولا(Kawela Bay)، خانه لاک‌پشت‌های سبز دریایی، اشاره کرد.

اوآهوی غربی

بیشتر هتل ها در اوآهو در وایکیکی یا منطقه جدید و رو به توسعه کو اولینا (Ko Olina) در اوآهوی غربی هستند. از جمله اقامتگاه‌ها می‌توان به آلانی دیزنی (Disneys Aulani) و اقامتگاه چهار فصل اوآهو (Four Seasons Resort Oahu) اشاره کرد.

در اوآهو، کجا غذا بخوریم

نانوایی و آبمیوه فروشی وایالوا (Waialua Bakery and Juice Bar)

یکی از جاذبه‌های اصلی هالیوا (Haleiwa)، یکی از شهرهای ساحلی هاوائی، نانوایی و آبمیوه فروشی وایالوا است که ساندویچ‌های خوشمزه، نان‌های مختلف، آبمیوه و اسموتی‌های تهیه شده از میوه‌های تازه مزرعه ارگانیک خود نانوایی سرو می‌کند. حتما اسموتی شیرین ساپادیل (soursop)، یکی از میوه‌های استوایی، را امتحان کنید.

رستوران ساحلی هالیوا (Haleiwa Beach House)

رستوران ساحلی هالیوا، مکانی مدرن و در فضای آزاد با چشم‌اندازی به اقیانوس، مکانی فوق‌العاده برای استراحت کردن و لذت بردن از ناهار است. پیش غذای مشهور پوپوس (pupus)، کوکتل‌های خوش‌طعم و غذاهای تازه و سنتی این رستوران را حتما امتحان کنید.

فروشگاه‌های  مزرعه‌ای مشهور اوآهو

مزرعه کاهوکو (Kahuku Farms)

در این مزرعه که دارای فروشگاه نیز است، می‌توانید انواع میوه و سبزیجات تازه را پیدا کنید. همراه با واگن‌های حمل و نقل، در مزرعه گشتی بزنید، در کافه، چیزی بخورید و غذاهای آماده مانند لیلیکو (liliko‘i)، میوه استوایی، پخته شده با سس بالزامیک بخرید.

کافه رد بارن (Red Barn Café)

کافه رد بارن، یکی از فروشگاه‌های مزرعه‌ای اوآهو، محصولات کشاورزی بومی منطقه را می‌فروشد. این کافه برای صبحانه غذاهای لذیذی چون بوریتو (غذای مکزیکی مشتمل بر نانی که دور گوشت و پنیر و لوبیا پیچیده‌اند)، ساندویچ و همچنین غذاهای متنوعی برای ناهار سرو می‌کند. در این مکان می‌توانید غذاهای آماده نیز بخرید.

کلاس‌های آشپزی، تورهای مزرعه، کارگاه‌های عملی، ملاقات با کشاورزها و موسیقی زنده از جمله برنامه‌هایی است که به صورت دوره‌ای در این کافه برگزار می‌شود.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از رایان موس

یک کوهنورد به رشته کوه کوالا (Koolau Range) در اوآهو هاوائی می‌نگرد.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از کنت نیشیمورا

موج‌سواران در حال موج‌سواری در خلیج وایمیا (Waimea Bay) در سواحل شمالی اوآهو.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از رایان موس

یوشی آکاها در حال پرش و حرکات نمایشی از صخره مشهور خلیج وایمیا. آکاها، یک غواص و متخصص در پرش از صخره در جزیره است و در ویدئوهای مرتبط به پرش از صخره و غواصی شرکت می‌کند.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از رایان موس

رنگین کمان دوتایی بر فراز جزیره اوآهو.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از ارین کانکل

کایموکی سوپرت(Kaimuki Superette)، رستورانی برای وعده‌های صبحانه و ناهار، غذاهای سنتی این منطقه مانند برنج سرخ‌شده هاپا (Hapa Fried Rice)  یا هیرل سواحل جنوبی (South Shore He\\’e Roll) را برای مشتریان خود سرو می‌کند.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از رایان موس

پسری در حال حمل یک سنگ در کف اقیانوس در دوره‌های تمرینی موج‌سواری در خلیج وایمیا.

بهشت را در جزایر اوآهو هاوائی پیدا کنیدعکس از بیو جانستون

لاک‌پشتی در حال شنا کردن در آب‌های شفاف اقیانوس در سواحل اوآهو.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید