تاریخی ترین سازه های جهان

تاریخی ترین سازه های جهان

برای بسیاری از مردم استون هنج سمبل قدیمی ترین سازه ساخت بشر و تمدن می‌باشد. اما جالب است بدانید که تعداد بسیاری از سازه های اسرارآمیز قدیمی تر از آن نیز حتی در مکانهایی که انتظارش را ندارید وجود دارند که همگی هزاران سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده اند.

تل آبو هوریرا ۱۱۰۰۰ سال

دیوارهای مستطیلی خانه‌های قدیمی در منطقه تل ابو هوریرا که داستان جدیدی از نسل هموساپینس را به تصویر می کشد. این دهکده در شمال سوریه با استفاده از رادیوکربن سن ۱۳هزار ساله را مشخص کرده است. اما بخش عمده این سازه باستانی توسط سیل شسته شده و قسمتهای اندکی از آن نیز در عمق دریاچه اسد از دسترسی آسان دور مانده است.

تاریخی ترین سازه های جهان

برج جریچو ۹۰۰۰ سال

اسرار برج یرئیکو یا جریچو در فلسطین با کتاب مقدس، زیبایی، ترس، عظمت و قدرت آمیخته شده است. سنگ اصلی برج که ۸.۵ متر بوده و قدمتی ۱۱هزار ساله دارد به عنوان قدیمی ترین آسمان خراش دنیا نام گرفته است. این برج نقطه عطف پیشرفت تاریخ بشری است. زمانیکه بسیاری از قبایل هنوز مفهوم تمدن و ثبات در یک منطقه را درک نکرده بودند این برج سربه فلک کشیده شده بود. از ۶۵ سال پیش که این برج کشف شد تا به امروز تئوریهای بسیاری برای دلیل حضور آن از نماد دفاع، نگهداری و ثبت زمان گرفته تا نشان برجسته در تحول تاریخ بشر گفته شده است.

تاریخی ترین سازه های جهان

سنگهای مقبره بارننز ۴۸۰۰ سال

ظاهری فریبنده با نمای تکراری و اسرارآمیز U شکل و راهروهای زیگزاگ اعصاب خورد کننده که ۶۸ قرن در منطقه شمال فرانسه باقی‌مانده اند. این مکان مقبره یک نفر نمی باشد بلکه ۱۱ مقبره مختلف است که در طی قرنها یکی پس از دیگری کشف شده‌اند که ۷۵ متر طول و ۲۵ متر عرض داشته و وزن تقریبی آن ۱۲هزار تن می‌باشد و بزرگترین مقبره مگالیتی (سنگهای بزرگ تاریخی) اروپا نامیده می‌شود.

تاریخی ترین سازه های جهان

معبد تارکسین ۳۲۵۰ سال

این معابد در همسایگی پائولا و به فاصله نیم ساعت از والتا پایتخت کشور مالت هستند که در سال ۱۹۱۳ توسط کشاورز محلی کشف شدند و از شهرت کمتری به نسبت معابد گانتیجا برخوردار هستند اما به جرأت می‌توان گفت که پیچیده‌ترین معابد دوران باستان در مالت می‌باشند. سه معبد با سنین متفاوت هستند که افسانه‌هایی در مورد سازندگان آن‌ها است. رازهایی از الهام گرفتن این ساخت و سازها از خدای باروری تا حیوانات زیبای بزرگ فرازمینی در پشت بنای این معابد وجود دارد.

تاریخی ترین سازه های جهان

معبد سفید اوروک ۳۲۰۰ سال

تاریخی ترین سازه های جهان

نام اصلی این قلعه معلوم نمی باشد و این نام از سنگهای سفید و آجرهای دیواره آن گرفته شده است. این معبد حدود ۲۰ متر طول داشته و در منطقه اور در امپراتوری سومری ساخته شده که به دلیل ارتباطات آن با آئو قدیمی ترین خدای سومری و یکی از ستارگان حماسه گیلگمش و گنجینه های یافت شده با قدمتی ۵۰۰۰ ساله در درون آن از جمله گلدان شگفت انگیز وارکا در کشور عراق فعلی مشهور می‌باشد.

تاریخی ترین سازه های جهان

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما