جام جهانی 2018 روسیه

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

روسیه کشور شگفت انگیز و دوستانه‌ای است که در سال 2018، قرار است میزبان بازی‌های جام جهانی روسیه و بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی روی زمین باشد. با این وجود، این کشور نیز مانند دیگر کشور‌ها دارای قوانین و مقررات خاص خود است که طرفدارانی که به منظور تماشای بازی‌های المپیک به آنجا سفر می‌کنند، باید از آن آگاه باشند. در این مقاله نکاتی گفته شده است که باید برای سفر بدانید.- پاسپورت شما باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ انقضای ویزا یا Fan-ID اعتبار داشته باشد.

جام جهانی 2018 روسیه

هنگام ورود به روسیه باید نوعی کارت مهاجرت امضاء کرده تا پاسپورت شما به صورت الکترونیکی کنترل شود. این کارت دارای دو قسمت است که قسمتی از آن نزد افسر مهاجرت و قسمت دیگر باید نزد شما نگهداری شود تا هنگام خروج از روسیه تحویل دهید.

– ثبت‌نام شما در هر شهری که میزبان باشد بعد از 24 ساعت از رسیدن‌تان، انجام خواهد شد. این کار توسط هتل یا مهمان‌خانه صورت می‌گیرد اما شما هم پیگیر باشید.

– برای خارجی‌ها هیچ قانونی، برای ورود زمینی به روسیه از طریق مرز بلاروس وجود ندارد. اگر خواهان سفر به روسیه از راه زمینی هستید، باید از کشور دیگری مانند انگلستان امتحان کنید.

– پاسپورت خود را همیشه همراه داشته باشید تا اگر از سوی پلیس درخواست شد، در اختیار آنان بگذارید.

– هیچ محدودیتی برای آوردن لپ‌تاپ به روسیه وجود ندارد اما هنگام خروج امکان دارد که مامورین محتویات وسایل الکترونیکی شما را بازرسی کنند.

جام جهانی 2018 روسیه

– اگر داروهای شما حاوی باربیتوریت، کدئین، سیبوترامین، استروئیدهای آنابولیک، آندروژن‌ها و سایر هورمون‌های جنسی، ضد درد (ترامادول)، داروهای روانپزشکی یا سایر داروهای محدود شده باشد، باید نسخه‌ای از پزشک معالج خود همراه داشته باشید تا به مامورین ارائه دهید.

– اگر در روسیه اقدام به خرید اقلامی نظیر آثار هنری، تندیس‌ها، سماور، قالیچه، مدال‌های نظامی یا چیزی شبیه به اینها می‌کنید، باید گواهی دریافت کنید که این اقلام دارای ارزش هنری و تاریخی نیستند، در غیر این صورت برای شما مشکل‌ساز خواهد شد.

– هرگز دعوت کسی که فقط یک بار در خیابان دیده‌اید یا یک بار با او به ورزشگاه رفته‌اید را قبول نکنید. هر غریبه‌ای قابل اطمینان نیست.

– پاسپورت خود را در جایی امن نگه دارید و در این سفر جدا از همراه داشتن وسایل باارزش خودداری کنید.

جام جهانی 2018 روسیه

– یک نسخه کپی از تمامی مدارک خود نزد خانواده بگذارید و یک نسخه به آدرس ایمیل خود بفرستید.

– سعی کنید بیشتر از کارت‌های اعتباری استفاده کنید. از همراه داشتن مقدار زیادی پول نقد در جیب، خودداری کنید.

– افراد دزد و کلاهبردار همیشه در پیاده‌رو‌های زیر زمینی، مراکز حمل و نقل عمومی، بازار، ورزشگاه، سایت‌های گردشگری و… در انتظار مسافران هستند. پس بی‌احتیاطی را کنار بگذارید.

– معمولا معامله با دلار و یورو، غیر قانونی است پس برای تغییر ارز، تنها در مکان‌های معتبر مانند بانک و فرودگاه اقدام کنید.

جام جهانی 2018 روسیه

نکاتی در مورد سلامتی:

– کارت بیمه درمانی اروپا، در روسیه معتبر نیست، پس دریافت بیمه مسافرت، ضروری است.

– در ماه‌های تابستانی خطر آتش‌سوزی جنگل وجود دارد که می‌تواند بر آلودگی هوا تاثیر گذاشته و افرادی که مبتلا به مشکلات ریه هستند را دچار دردسر کند.

– با توجه به خطر ابتلا به ویروس اچ آی وی و هپاتیت، از دریافت خدمات خال کوبی یا خدماتی نظیر آن خودداری کنید.

– آب شیرینی که در سراسر فدراسیون روسیه وجود دارد، قابل نوشیدن نیست اما آب بطری و سالم همه جا در دسترس است.

نکاتی در مورد مسابقات:

– بلیط‌ هایی که به صورت غیر رسمی خریداری می‌شود، به احتمال زیاد معتبر نیستند. همچنین همراه داشتن بلیط برای ورود به ورزشگاه کافی نیست. حتما Fan-ID همراه داشته باشید.

جام جهانی 2018 روسیه

– مانند برخی از ورزشگاه‌ها در انگلستان، همراه داشتن وسایلی نظیر فندک و قوطی برای ورود، ممنوع است و این وسایل از شما گرفته می‌شود.

– برای ورود به ورزشگاه، حتما باید بلیط معتبر، Fan-ID و پاسپورت همراه داشته باشید.

– اگر Fan-ID شما دزدیده یا گم شده است، در مراکز توزیع آن اقدام به دریافت المثنی کنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید