جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

ایسلند سرزمین آتش و یخ، کشور تضاد و کانتراست است. جایی که در آن نقاط داغ آتشفشانی فعال و یخچال های طبیعی زیادی در کنار یکدیگر یافت می شوند. جایی که در آن زمستان های تاریک با تابستان های روشن جبران می شوند. کشوری که در آن مناظر عجیب و غریب و متروک خارج از پایتخت قرار دارند. بهترین جاذبه های توریستی ایسلند عبارتند از:

آبشار اسوارتیفوس

اسوارتیفوس یکی از غیر معمول ترین آبشارهای ایسلند است که توسط ستون شش ضلعی بازالت که مانند لوله های بزرگی آویزان هستند قاب شده است. نام این آبشار به معنی آبشار سیاه از این ستون های تاریک گرفته شده است. آبشار اسوارتیفوس در پارک ملی Vatnajökul در جنوب شرقی ایسلند واقع شده است. برای مشاهده این آبشار بسیار زیبا، بازدید کنندگان باید حدود یک مایل پیاده روی کنند تا به آبشار برسند. در این راه بازدید کنندگان می توانند سه آبشار دیگر را نیز ببینند.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

ساحل Breidavik

ساحل Breidavik زیباترین ساحل ایسلند است. این ساحل دارای صخره های ناهمواری است که توسط یخچال های طبیعی گسترده شده و با شن و ماسه طلایی پوشیده شده است. این منطقه دوست داشتنی منطقه ای مناسب برای کمپینگ است اما یک منطقه توریستی بزرگ به حساب نمی آید. این منطقه نزدیک ترین شهر به صخره پرنده Latrabjarg می باشد، که بزرگترین صخره پرنده در اروپا و خانه میلیون ها پرنده، از جمله غاز سفید شمالی، پنگوئن منقار تیغی و مرغ دریایی است. از آنجایی که بسیاری از پرندگان در این منطقه، به ویژه مرغ دریایی، به انسان ها عادت کرده اند، صخره به یک نقطه محبوب برای دوستداران پرنده و عکاسان تبدیل شده است.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

آبشار Seljalandsfoss

Seljalandsfoss یکی از آبشارهای محبوب ایسلند است. بخشی از محبوبیت آن به خاطر این واقعیت است که بازدید کنندگان می توانند پشت آبشار راه بروند-فرصتی منحصر به فرد که شاید یک بار در طول عمر اتفاق بیفتد. یک هشدار – مسیر پشت آبشار در طول ماه های زمستان بسته است. Seljalandsfoss، که حدود ۶۰ متر (۲۰۰ فوت) بیش از صخره های آتشفشانی، ارتفاع دارد یکی از زیباترین آبشارهای ایسلند می باشد. بازدید کنندگان می توانند Seljalandsfoss را از طریق جاده سواحل جنوب ایسلند پیدا کنید.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

Askja

Askja دهانه بزرگی است که در کوه های Dyngjufjoll واقع شده است. این تور حدود ۱۱ تا ۱۴ ساعت طول می کشد. برای رسیدن به Askja ، بازدید کنندگان ابتدا باید از طریق Odadahraun، که بزرگترین کویر ایسلند است، سفر کنند. چشم انداز این منطقه به گونه ای است که دو فضانورد آمریکایی، نیل آرمسترانگ و باز آلدرین، پیش از رفتن به ماه در سال ۱۹۶۹ در اینجا آموزش دیدند. یک نقطه محبوب در Askja برای بازدید کنندگان، دریاچه زمین گرمایی است که در دهانه Viti قرار دارد. این دریاچه با آب گرم آبی شیری پر شده است که بازدید کننده می تواند در آن استحمام کند. دریاچه Askja ، دومین دریاچه عمیق در ایسلند است.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

کلیسای Hallgrimskirkja

اگر در ریکیاویک هستید Hallgrimskirkja را از دست ندهید. کلیسا در بالای یک تپه قرار گرفته است و برج آن ۷۳ متر (۲۴۴ فوت) ارتفاع دارد. Hallgrimskirkja توسط معمار ساموئلسون طراحی شده است و از چشم اندازهای شگفت انگیز ایسلند از جمله جریان بازالت گدازه، یخچالهای طبیعی و کوه ها الهام گرفته شده است. اگر چه ساخت و ساز این کلیسا برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ آغاز شد، اما به طور رسمی تا سال ۱۹۸۶ تکمیل نشد. امروز، Hallgrimskirkja بزرگترین کلیسا در ایسلند است. آسانسور این کلیسا شما را به بالای برج می برد تا نمایش با شکوهی از ریکیاویک را هدیه بگیرید.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

پارک ملی ذینگولیر

ذینگولیر یک زیارتگاه ملی حفاظت شده است که از قرن۱۰ تا قرن ۱۸ باز بوده است. به همین دلیل جایگاه مهمی در تاریخ این کشور دارد. در طول سال ها، ذینگولیر محل بسیاری از اجتماعات بزرگ و جشن ها بوده است. در ماه ژوئن سال ۱۹۹۴، به عنوان مثال، یک جشن برای پنجاهمین سالگرد پایه گذاری جمهوری ایسلند در این محل برگزار شد. Thingvellier، که در شکاف بین صفحات تکتونیکی اروپا و آمریکا قرار دارد، برای ویژگی های زمین شناسی منحصر به فرد خود نیز شناخته شده است. امروز، ذینگولیر که به عنوان پارک ملی در سال ۱۹۳۰ ساخته شده بود، یکی از جاذبه های توریستی محبوب در ایسلند است.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

آبشار اسکگوافوس

در کشوری با آبشارهای فراوان، آبشار اسکگوافوس یکی از بزرگترین و دیدنی ترین آبشارها است. این آبشار در جنوب ایسلند واقع شده است و از جاده رینگ خیلی دور نیست، این آبشار ۶۰ متر (۲۰۰ فوت) ارتفاع دارد. آبشار اسکگوافوس رویای یک عکاس است، به خصوص در روزهای آفتابی، که یک رنگین کمان زیبا – و یا حتی دو رنگین کمان – در مقابل آبشار اسکگوافوس دیده می شود. بازدیدکنندگانی که می خواهند این آبشار را از بالا ببینند می توانند از پله ها بالا بروند تا به آبشار اسکگوافوس مشرف باشند.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

پارکLaugavegur

یکی از بهترین راه های شناخت ایسلند پیاده روی در Laugavegur است. Laugavegur یکی از طولانی ترین مسیرهای پیاده روی ایسلند است (۷۹ کیلومتر (۴۹ مایل))؛ از Landmannalaugar تاSkogar. این منطقه دارای زیباترین مناظر و آب فشان، یخچال های طبیعی، چشمه های آب گرم و آبشارها است. کوهنوردان می توانند در مسیر چادر بزنند یا کلبه اجاره کنند.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

دریاچه Myvatn

Myvatn یک دریاچه کم عمق است که در شمال ایسلند واقع شده است و برای تعداد زیادی از پرندگان که در اینجا دیده می شود معروف است. برخی از گونه های این دریاچه عبارتند از چندین گونه اردک، مرغ ماهی خوار و قوی ها. این دریاچه حدود ۲۳۰۰ سال پیش توسط یک فوران بازالتی گدازه بزرگ تشکیل شد. مدارک و شواهد از این فوران، مانند تشکل های آتشفشانی، هنوز هم دیده می شود. نام دریاچه به دریاچه پشه ترجمه می شود، و تعجب آور نیست که بالای دریاچه، ابر بزرگی از پشه ها در طول ماه های تابستان دیده می شود.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

آبشار دتیفوس

وقتی که بازدید کنندگان برای اولین بار آبشار دتیفوس را ببینید، اکثر آن ها به خاطر قدرت مطلق این آبشار متعجب می شوند. آبشار در پارک ملی واتناجوکول واقع شده است و قوی ترین آبشار در تمام اروپا است. Dettifloss در رودخانه Jokulsa Fjollum از آب های یخچال Vatnajökul تغذیه می شود و ارتفاع آن ۴۵ متر (۱۴۸ فوت) تا Jokulsarglufur می باشد. این آبشار به نام آبشار پرومته نیز معروف است زیرا در فیلم های علمی تخیلی با این نام شناخته شده است.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

تماشای نهنگ در Husavik

دوستداران نهنگ در Husavik در بهشت می باشند. این شهر، که در خلیج Skjalfandi نشسته است، یکی از بهترین مکان ها در جهان برای دیدن نهنگ است. آب این خلیج غنی از پلانکتون است که به جذب تعداد زیادی از نهنگان بیدندان که از موجودات کوچک تغذیه می شوند، می پردازد. برخی از رایج ترین نهنگ ها در این منطقه دیده می شوند. اما بسیاری از گونه های دیگر نیز نزدیک به Husavik دیده شده است. علاوه بر نهنگ ها، بازدید کنندگان مرغ دریایی را نیز می بینند. این پرندگان در این منطقه لانه گزینی می کنند.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

آبفشان Haukadalur

آبفشانهای Haukadalur را می توان در دایره طلایی ایسلند، همراه با گل و چشمه های آب گرم مشاهده کرد. دره سورئال که در آن این آبفشان ها واقع شده است به عنوان منطقه ژئوترمال Haukadalur شناخته شده است. یکی از محبوب ترین آبفشان ها در Haukadalur Strokkur است. این چشمه اب گرم بسیار فعال هر پنج تا هشت دقیقه فوران می کند. در مقابل، Geysir، چشمه اب گرم، به ندرت فوران می کند. یکی دیگر از ویژگی های زمین گرمایی محبوب در Haukadalur ، Blesi است که متشکل از دو استخر است. یکی از استخرها روشن و دیگری رنگ آبی خیره کننده ای دارد.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

ساحل Reynisfjara

ساحل Reynisfjara با شن و ماسه تیره سیاه و سفید، ستون بازالتی ناهموار و امواج توفنده بزرگ ظاهر می شود. این ساحل زیبا که خانه پرنده های ماکارو است، در نزدیکی روستای ویک در سواحل جنوب ایسلند واقع شده است. جای تعجب نیست، که این ساحل به خاطر ظاهر عجیب و غریب در داستان ها ذکر شده باشد. زمانی که آفتاب بالا می آید نور به سمت سنگ ها باز می گردد. کلمه هشدار – امواج مواج در این ساحل می تواند بسیار خطرناک باشد بنابراین گردشگران باید در فاصله ای امن بایستند.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

مرداب Jokulsarlon

این مرداب در پارک ملی واتناجوکول واقع شده است و یکی از زیباترین تالاب یخچال های طبیعی است. آب آن از ذوب شدن یخ ها به دست می آید و تالاب هر سال در حال رشد می باشد. این تالاب، در واقع، از سال ۱۹۷۰ چهار برابر شد. این تالاب یکی از عمیق ترین دریاچه ها در ایسلند است که با کوه های یخی از یخچال های طبیعی جدا شده اند، پر شده است. تالاب و مناطق اطراف آن بسیار زیبا است و به همین دلیل در اغلب فیلم ها استفاده می شود، از جمله عنوان “روز دیگر بمیر” و ” Tomb Raider”.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

غارهای یخ واتناجوکول

بازدید کنندگان ایسلند فرصتی برای گردش در مناطق بسیار منحصر به فرد مانند غارهای یخی دارند که توسط رودخانه ها از آب حاصل از ذوب در عمق زیر یخچال واتناجوکول ساخته شده است. در داخل این غارها، جهان مسحور با یخ های آبی دیده می شود. در برخی مناطق، خاکستر آتشفشانی سیاه و سفید به دام افتاده در یخ اثر روبان در مقابل آبی ایجاد کرده اند. تور این غارها، که همچنین به عنوان غار کریستال شناخته شده است، تنها می تواند در زمستان انجام می شود. زیرا در تابستان و بهار خطر فروپاشی وجود دارد و بازدید کنندگان باید با یک راهنمای آموزش دیده وارد غار شوند.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

تالاب آبی

مرداب آبی یکی از اولین چیزهایی است که در هنگام بازدید از ایسلند به ذهن بسیاری از مردم می رسد. این آبگرم زمین گرمایی در Grindavik در شبه جزیره Reykjanes واقع شده است. این دریاچه ساخته دست انسان است و با آب دریا گدازه در این نزدیکی تغذیه می شود.

بسیاری از مردم معتقدند آب های آبی شیری که حاوی مواد معدنی، سیلیس و جلبک ها است به تسکین و بهبود مشکلات پوستی خاص، مانند اگزما کمک می کند. بازدیدکنندگان باید حتما از قبل بلیت تهیه کنند زیرا این منطقه محبوب همیشه شلوغ است.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

آبشار گولفوس

آبشار گولفوس یا آبشار طلایی، نامش را از رنگ قهوه ای آب گرفته است. این آبشار با شکوه بزرگترین حجم آبشار را در اروپا دارد. این آبشار به خاطر دو آبشاری که در دو زاویه قرار دارند معروف است. امروزه نبودن این جاذبه توریستی محبوب بسیار سخت است.

جاهای دیدنی ، توریستی ایسلند

زمانی سرمایه گذاران خارجی قصد داشتند بر روی این آبشار نیروگاه برق آبی بسازند. اما یک زن محلی به شدت در برابر این پروژه جنگید، حتی تهدید کرد در صورت ساختن نیروگاه، خودش را از بالای آبشار می اندازد. خوشبختانه، تلاش های او به نتیجه رسد و آبشار گولفوس نجات یافت.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما