خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

اگر تا حالا همیشه رویای داشتن یک خانه در ایتالیا را در سر می پرورانده اید اما به دلایل مالی موفق نشده اید، الان وقتش رسیده! خانه ای در حومه های شهری ایتالیا با خانه های چندین هزار ساله، اصلا فکرش را هم می کردید که کسی بتواند در خانه های تاریخی زندگی کند، آن هم در ایتالیا زیر آفتاب گرم و با قیمتی که اصلا باور نمی کنید. در ایتالیا روستایی وجود دارد که می توانید خانه هایش را فقط با ۶ هزار تومان بخرید جایی به نام اولولای ایتالیا و در قلب آن!! اگر باور نمی کنید ادامه ی این مطلب الی گشت را بخوانید.

خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !
در ایتالیا روستایی به نام اولولای وجود دارد که خانه هایش را فقط به قیمت یک دلار می فروشد، آن هم خانه های تاریخی! بله، این یک شوخی نیست و همه چیز واقعیت دارد. در واقع قیمت صحیح، ۱ دلار و ۲۰ سنت است. اولولای شهری در ساردینیا است و در واقع یک جزیره ی بسیار زیبا در ساحل ایتالیا است که بیشتر از همه به خاطر سواحل بسیار زیبا و شنی اش مشهور است. شن های ساحل در این منطقه به رنگ سفید است و زیر پرتوهای طلایی خورشید می درخشند، خانه های این شهر تاریخی هستند و قدمت بعضی از آن ها به هزار سال پیش بر می گردد. پس با این وجود، به نظرتان چرا باید چنین جای خوش آب و هوا و زیبایی خانه هایی به این ارزانی و تقریبا رایگان داشته باشد؟

خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !

این شهر در سال های اخیر به شدت با کاهش جمعیت روبرو بوده است و به همین خاطر ۲۰۰ خانه ی تاریخی اش را برای فرو گذاشته است تا از این طریق بتواند تاریخ در حال نابودی خود را نگه دارد. خریدارانی که این خانه ها را می خرند باید آستین هایشان را بالا بزنند و شروع به تعمیر خانه های خریداری شده بکنند چون به خاطر قدیمی بودنشان شدیدا نیاز به تعمیر دارند.

خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !

به عنوان جزیی از قرارداد این خانه های ۱ دلاری، دارندگان این خانه ها باید ظرف مدت ۲ سال کاملا آن را نو کنند. شهردار این منطقه به نام Efisio Arbau در مصاحبه ای گفته است تمام هم و غم و دغدغه ی من این بوده است که سنت های منحصر بفرد و تاریخ درخشانی که این شهر دارد را از خطر نابودی نجات دهم و میراثمان را برای نسل های بعدی نگه دارم. ما همیشه انسان های محکمی بوده ایم و در سخت ترین شرایط هم دوام آورده ایم و حالا اجازه نمی دهیم که شهرمان بمیرد.

خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !

اگر همیشه رویای داشتن یک خانه در روستایی در ایتالیا را در سر می پرورانده اید، بالاخره وقتش رسیده تا رویایتان را واقعی کنید. حالا می توانید یکی از خانه ها را با قیمت فقط یک دلار خریداری کنید! این روستا که البته به شهر هم معروف است، همه چیز را برای کشاندن مردم به سمت خود دارد از تاریخ گرفته تا زیبایی و مردم خوب. البته همان طور که در بالا هم اشاره شد، خانه هایی که در اولولای ایتالیا به فروش می رسند در شرایط خوبی به سر نمی برند و در صورت خریدن یکی از آن ها باید برای تعمیر آن خودتان اقدام کنید.

ولولای شهری که رو به نابودی است…
اولولای ایتالیا شهری است که رو به نابودی است، جمعیت آن روز به روز در حال کمتر و کمتر شدن است و افراد جوان تر به فکر رفتن به شهرهای بزرگ تر هستند و به شهرهای بزرگ ایتالیا مهاجرت کرده اند و در نتیجه امیدی به افزایش جمعیت در آن نیست و به همین خاطر است که این منطقه در ورطه ی نابودی قرار دارد. البته هنوز هم بعضی از سنت های قدیمی زندگی در اولولای جریان دارد مثلا مردم آن هنوز هم دام پروری می کنند و درآمدشان بیشتر از طریق فروش محصولاتشان است.

این روستا معمولا گردشگرانی را که به دنبال یک جای گرم و آفتابی و ساکت می گردند و همزمان دوست دارند از یک جای تاریخی هم دیدن کنند را به سمت خود جذب می کند. قله ی ۱۲۰۰ متری نودو در آن قرار دارد که در صورتی که به بالای آن بروید می توانید یک نمای ۳۶۰ درجه ی کامل از شهر داشته باشید.

خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !

با یک رانندگی یک ساعته هم به راحتی به کالا گونونه می رسید که یکی از بهترین مناطق کشور ایتالیا برای غواصی و اسنورکلینگ است. مردم این شهر به گونه ای خاص از زبان ایتالیایی صحبت می کنند و زبان به نسبت سختی دارند اما با این حال، این هم خود می تواند یک چالش جالب دیگر در سفر به اولولای باشد.

از آن جایی که زبان به کار رفته در این منطقه ی ایتالیا سخت است و با زبانی که مثلا مردم پایتخت ایتالیا صحبت می کنند تفاوت دارد ولی مردم آن کاملا با آن آشنا هستند و اگر در سفر به ایتالیا این اصطلاحات را به کار ببرید کاملا متوجه منظور شما می شوند. سلام و احوالپرسی عامیانه و اصطلاحات مرتبط با آن را می توانید در پایین ببینید:
– برای گفتن صبح بخیر: Buongiorno
– برای گفتن عصر بخیر: Buona sera
– برای گفتن شب بخیر: Buona note
– برای گفتن سلام: Ciao که بسیار عامیانه و غیر رسمی است.
– Salve که این هم نوعی از سلام کردن است که بیشتر در شهر رم استفاده می شود، با این حال اگر به این شیوه سلام کنید، اهالی اولولای ایتالیا کاملا متوجه می شوند.

برای گفتن خداحافظی: Arrivederci
برای گفتن لطفا: Per favore
برای گفتن متشکرم: Grazie
برای گفتن بله: Sì
برای گفتن نه: No
برای گفتن کجا: Dove
برای گفتن چند: Quando
برای گفتن چرا: Perché

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «خانه های 6 هزار تومانی در اولولای ایتالیا !»

  1. سلام میخواستم در مورد این خانه ها بدونم و اینکه ازکجا اطلاعات دقیق رو بدونم؟

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید