دیوارهای دژ

دژ کولپ ، از عجایب باستانی پرودر شهر چاچاپویاس در کشور پرو رودخانه های مارپیچ و جویبارهای جای گرفته در دل زمین منبع تغذیه رودخانه بزرگ آمازون هستند.  جاده ها و مسیرها ایجاد شده از  چشم انداز این منطقه که زمانی محل ظهور و سقوط تمدن های باستانی بوده است، شکاف ایجاد کرده است.ویرانه های سنگی کهن و واحه ای  نیز زیر گیاهان خانواده آناناسیان پنهان شده اند و در چاچاپویاس یا «سرزمین مردمان ابری» اسرار زیادی نهفته است.دژ کولپ ، از عجایب باستانی پروبهترین نقاط پرو

کولپ شهری است که به صورت دژ روی نوک یک قله ساخته شده و با تمام ویرانه های برّ جدید قابل مقایسه است. نقاط مسکونی مناسب برای زندگی هزاران نفر و دیواری سنگی که ارتفاع آن به تقریبا 18 متر می رسد و پیرامون شهر کشیده شده است، این دژ را تکمیل میکند.دژ کولپ ، از عجایب باستانی پروکولپ که به عنوان بزرگترین ویرانه سنگی برّ جدید شناخته می شود از بلوک های سنگی عظیمی ساخته شده است که اندازه آن ها تقریبا ده برابر حجم بلوک های مورد استفاده در هرم بزرگ جیزه است.

دژ کولپ از دیوارهای سنگی بسیار عظیمی تشکیل شده است که پیرامون بیش از چهارصد ساختمان کشیده شده اند. این سازه عظیم که روی پرتگاهی برفراز دره «اتوبامبا» در شمال پرو  بنا شده است تقریبا 600 متر طول و 110 متر عرض دارد و به نظر می رسد برای مقابله با حمله قبیله «هوآری» یا دیگر قبایل متخاصم ساخته شده است.دژ کولپ ، از عجایب باستانی پروشواهد باستان شناسی حاکی از آنست که این سازه در حدود سال 500 میلادی ساخته شده است و تا اواسط قرن 15 میلادی (دوران استعمار اولیه) از آن استفاده می شده است.دژ کولپ ، از عجایب باستانی پرودر نزدیکی ویرانه این دژ قبرهای سنگی به نام «پورونماکوس ها» قرار دارند که به شکل انسان ساخته شده اند و می توانسته اند بقایای مومیایی شده خانواده های سلطنتی چاچاپویاس را درخود جای دهند (تقریبا شبیه به مجسمه های سنگی تورجالند در اندونزی).دژ کولپ ، از عجایب باستانی پرونکاتی که قبل از رفتن به این منطقه بهتر است بدانید:

  مکان های دیدنی پرو

پرواز از لیما (پایتخت پرو) به «تاراپوتو»

فاصله 8 ساعته تا چاچاپویاس از راه زمینی

منبع : lastsecond
نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید