موزه‌ آلبرتینا در وین

موزه‌ آلبرتینا در وین

موزه‌ آلبرتینا در مرکز پشت سالن اپرا واقع شده است و راس ساعت ۱۰ باز می شود ۴ طبقه دارد که همه طبقات به نمایشگاه های موسمی اختصاص دارد. این موزه میزبان ۱۳۰ اثری است که از موزه‌ اُرسی پاریس به امانت گرفته است. موزه‌ آلبرتینا زمانی اقامتگاه مهمانان خاندان «هابسبورگ» بوده است و امروز محلی برای نمایش بزرگ‌ترین مجموعه‌ی آثار گرافیکی در دنیا محسوب می شود.

Image result for ‫موزه آلبرتینا وین‬‎

آلبرتینا را در سال ۱۷۶۸ داماد «ماریا ترزا» ساخت و حالا مجموعه‌ای حیرت‌انگیز از یک و نیم میلیون اثر هنری چاپی و پنجاه‌هزار نقاشی، از جمله ۱۴۵ اثر «دورر» ،۴۳ اثر «رافائل» و ۷۰ اثر «رامبراند»، را در خود جای داده است. آثاری از «لئوناردو داوینچی»، «پیتر پل روبنس»، «پابلو پیکاسو» و دیگر هنرمندان مشهور را در موزه می‌بینید. به علت تعداد زیاد اقلام این کلکسیون هر بار فقط بخش کوچکی از آن‌ها را نمایش می‌دهند. در واقع، هر دوره‌ی سه ماهه در این موزه به یک موضوع یا هنرمند اختصاص دارد. برای گردشگران تور اروپا که به نقاشی علاقه زیادی دارند این موزه مکان مناسبی است.

موزه‌ آلبرتینا در وین

در بسیاری از موزه‌های بزرگ جهان شاهکارهای هنری وجود دارد که در معرض دید عموم قرار نمی‌گیرند، در موزه‌ آلبرتینا هم نقاشی به نام خرگوش جوان وجود دارد که این نقاشی از آبرنگ و گواش معروف اثر «آلبرشت دورر» نقاش و ریاضی‌دان صاحب‌نام آلمانی است که قرن‌ها به‌عنوان معیار مورد استفاده قرار می‌گرفت و از جمله آثاری است که به‌ندرت در معرض نمایش قرار می‌گیرد. این اثر پس از نمایش حداکثر سه‌ماهه‌ی خود در موزه باید پنج سال در محلی تاریک و با رطوبت کمتر از ۵۰ درصد نگهداری شود تا کاغذ اثر به اندازه‌ی کافی استراحت کند. این شاهکار هنری در سال ۲۰۱۴ برای مدت کوتاهی به‌نمایش گذاشته شد و قرار است در سال ۲۰۱۸ نیز دوباره برای نمایش عموم رونمایی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما