هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

جواب این سوال که هزینه سفر به باتومی حدودا چقدر است؟ بستگی به خود شما دارد. شما می‌توانید با هزینه بسیار پایین و در مدتی کوتاه در هتل‌های ارزان قیمت اقامت داشته باشید و یا اینکه با اقامت در هتل‌های لوکس سفری متفاوت را تجربه کنید.

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

در سفر به باتومی چه ارزی با خود ببریم ؟

واحد پول رسمی در گرجستان لاری می‌باشد. البته در باتومی سایر ارزهای بین‌المللی همچون دلار و یورو نیز مورد استفاده هستند. همچنین بد نیست بدانید که در حال حاضر اسکناس‌های ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ لاری در گرجستان وجود دارند که در هنگام چنج کردن پول باید به آنها توجه داشته باشید.

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

هزینه‌ حمل‌ونقل در باتومی

در شهر باتومی وسایل حمل‌ونقل مدرن همچون مترو و یا تراموا وجود ندارد. اما برای جابجایی‌های شهری وسایل نقلیه دیگر همچون مینی‌بوس، اتوبوس و تاکسی بسیار کارآمد هستند. اتوبوس‌های باتومی جدید بوده و کاملا تمیز می‌باشند. مینی‌بوس‌ها هم هر روزه در مسیرهای مختلف حرکت می‌کنند و برای سوار شدن به آنها ایستگاه مشخصی وجود ندارد. تنها کافیست با مشاهده مینی‌بوس‌ها به راننده نشان دهید که قصد سوار شدن را دارید. اما راحت‌ترین وسیله نقلیه برای جابجایی‌های شهری تاکسی است. البته این وسیله نقلیه در باتومی تا حدی گران است. در زیر هزینه‌ حمل‌ونقل در باتومی با وسایل نقلیه عمومی مختلف را اعلام کرده‌ایم.

قیمت بلیط اتوبوس در باتومی : ۱ لاری
قیمت بلیط مینی‌بوس در باتومی : ۰.۸ لاری
قیمت بلیط تاکسی در باتومی : ۳ لاری (ورودی) هر کیلومتر ۰.۷ لاری

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

هزینه‌ غذا در باتومی

احتمالا آوازه غذاهای لذیذ گرجستانی به گوشتان خورده است. اگر قصد دارید تا به غیر از رستوران هتل در دیگر رستوران‌های باتومی وعده‌های غذایی خود را میل کنید باید در خصوص انواع رستوران‌ها در باتومی اطلاعات کافی داشته باشید. بطورکلی می‌توان رستوران‌های باتومی را به سه نوع ارزان، متوسط و لوکس تقسیم بندی کرد.

قیمت غذا در رستوران‌های ارزان باتومی : ۷ تا ۱۵ لاری
قیمت غذا در رستوران‌های متوسط باتومی : ۱۵ تا ۲۵ لاری
قیمت غذا در رستوران‌های لوکس باتومی : ۲۵ لاری

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

قیمت هتل‌ها در باتومی

اگر دوست دارید تا سفری کم هزینه به باتومی داشته باشید هتل‌های دو ستاره و سه ستاره شهر را انتخاب کنید. از میان هتل‌های ارزان‌قیمت باتومی می‌توان به هتل چهار فصل اشاره کرد. هزینه اقامت در این هتل به ازای هر شب ۶۰ لاری می‌باشد. اما برای اقامت در هتل‌های با امکانات‌تر باید مبالغی بیش از این را پرداخت کنید. از جمله هتل‌های لوکس باتومی باید از هتل ۵ ستاره مارینا کولوسئوم (Colosseum Marina Hotel) نام برد. اقامت در این هتل به ازای هر شب ۱۴۰ لاری هزینه خواهد داشت. اما امکانات خدمات آن را نمی‌توان هتل‌های دو ستاره مقایسه کرد. در زیر قیمت رزرو اتاق در هتل‌های باتومی را به تفکیک کیفیت آنها آورده‌‌ایم.

هزینه رزرو اتاق در هتل ۲ ستاره در باتومی : ۶۰ تا ۱۰۰ لاری
هزینه رزرو اتاق در هتل ۳ ستاره در باتومی : ۸۰ تا ۱۲۰ لاری
هزینه رزرو اتاق در هتل ۴ ستاره در باتومی : ۱۰۰ تا ۲۰۰ لاری
هزینه رزرو اتاق در هتل ۵ ستاره در باتومی : ۱۴۰ تا ۳۶۰ لاری

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

بهترین‌ هتل‌های باتومی

شما باید تا جای ممکن با هر مقدار بودجه‌ای که دارید در بهترین هتل اقامت داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در مورد هزینه سفر به باتومی همین هزینه اقامت در هتل‌ می‌باشد. پس پیشنهاد می‌کنم برای داشتن سفری خاطره‌انگیز ابتدا به خوبی با بهترین هتل‌های شهر آشنا شوید. در زیر تعدادی از بهترین‌ هتل‌های باتومی را معرفی کرده‌ایم.

هتل دو ستاره اکاترین باتومی (Ekaterine Guest House) : 60 لاری
هتل ۳ ستاره گوگا ۱ باتومی (Goga1) : 80 لاری
هتل ۴ ستاره ادمیرال باتومی (The Admiral Hotel) : 120 لاری
هتل ۵ ستاره مارینا کولوسئوم باتومی (Colosseum Marina Hotel) : 140 لاری

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

هزینه تفریحات در باتومی

تفریحات آبی از هیجان‌انگیزترین تفریحاتی هستند که می‌توانید در باتومی آنها را تجربه کنید. همچنین توصیه می‌کنم باشگاه‌های ساحلی در این شهر را از دست ندهید. یکی از مهم‌ترین تفریحاتی که نباید در باتومی آن را از دست دهید سوار شدن بر تله کابین آرگو است. در طی مسیر تله کابین آرگو چشم‌انداز زیبایی رو به دریا خواهید داشت و پس از رسیدن به ایستگاه بالایی تله کابین شهر را در زیر پای خود دارید. باتومی مکانی ایده‌آل برای تجربه غواصی و دیگر تفریحات ساحلی است.

قیمت بلیط باغ وحش باتومی: ۲ لاری
قیمت بلیط چرخ و فلک بلوار باتومی : ۳ لاری
قیمت بلیط دلفیناریوم باتومی: ۱۵ لاری
قیمت بلیط آکواریوم باتومی: ۲ لاری
قیمت بلیط آکوا پارک: ۳۰ تا ۴۰ لاری
قیمت بلیط تله کابین آرگو : ۱۰ لاری
قیمت بلیط تورهای رفتینگ: ۳۰ تا ۵۰ لاری
هزینه قایق سواری در باتومی: ۳۰ تا ۵۰ لاری
هزینه پاراسیلینگ در باتومی : ۸۰ لاری
هزینه کایت‌سواری : ۱۰۰ تا ۱۲۰ لاری
هزینه اسکوترسواری: ۵ لاری به ازای هر دقیقه

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

هزینه بازدید از جاهای دیدنی باتومی

تنها بخش کوچکی از هزینه سفر به باتومی صرف تماشای جاهای دیدنی این شهر خواهد شد. باتومی نقاط محبوب زیادی دارد که البته بازدید از بسیاری از آنها رایگان می‌باشد و در این میان باید گفت جاذبه‌هایی که باید برای تماشای آنها پول پرداخت کنید ارزان هستند. باغ گیاه‌شناسی باتومی یکی مکان‌های دیدنی در این شهر است که معمولا بسیاری از گردشگران از آن بازدید می‌کنند. کلیسای مادر مقدس باتومی را نیز فراموش نکنید. این کلیسا دارای معماری خیره‌کننده‌ای بوده ودر تاریخ گرجستان نیز نقش مهمی داشته است.

قیمت بلیط ورودی کلیسای مادر مقدس باتومی: نامعلوم
قیمت بلیط ورودی موزه هنرهای آجارا باتومی: ۱ لاری
قیمت بلیط ورودی کلیسای سنت نیکولاس: ۲ تا ۱۰ لاری
قیمت بلیط ورودی موزه باستان شناسی باتومی: ۲ لاری
قیمت بلیط ورودی قلعه گونیو باتومی: ۳ لاری
قیمت بلیط ورودی پارک ۶ می : ۵ لاری
قیمت بلیط ورودی باغ گیاه‌شناسی باتومی : ۸ لاری

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

جاهای دیدنی رایگان در باتومی

اما در باتومی نیز مکان‌های زیادی وجود دارند که شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه از آنها بازدید کنید. یکی از بهترین جاهای دیدنی و تفریحاتی که می‌توانید بدون پرداخت هزینه از آنها لذت ببرید سواحل باتومی می‌باشد. در این سواحل به به گشت‌وگذار بپردازید و از آرامش بهره ببرید. اما در کنار سواحل، بناهای تاریخی و فضاهای شهری توریستی نیز وجود دارند که بازدید از آنها رایگان بوده و برای گردشگران بسیار جالب خواهند بود. در زیر تعدادی از جاهای دیدنی رایگان در باتومی را معرفی کرده‌ایم. اگر می‌خواهید هزینه سفر به باتومی برایتان بسیار پایین تمام شود رفتن به این مکان‌ها را در اولویت قرار دهید.

برج آلفابتیک باتومی
قلعه پترا
بلوار ساحلی باتومی
مجسمه متحرک علی و نینو
پارک میراکل
میدان اروپا باتومی

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

بهترین زمان سفر به باتومی

برای اینکه سفر خاطره‌انگیزی به باتومی داشته باشید باید در زمانی به این شهر سفر کنید که بارش باران فعالیت‌های تفریحی شما را مختل نکند. بهترین زمان سفر به باتومی از اوایل ماه فروردین شروع می‌شود و تا اوایل پاییز ادامه خواهد داشت. بسیاری از گردشگران در این زمان از سال به باتومی سفر می‌کنند. در سال گذشته بیش از ۷ میلیون نفر از گرجستان بازدید کرده‌اند و کشور ایران نیز در میان ۵ کشور نخست در لیست توریست‌های گرجستان بوده است.

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

ارزانترین زمان سفر به باتومی

اگر قصد دارید هزینه سفر به باتومی را تا حد قابل توجهی کاهش دهید در فصل‌های بارانی به باتومی سفر کنید. در این زمان‌ از سال تعداد گردشگران در باتومی کاهش یافته و به این ترتیب هزینه‌ها نیز پایین‌تر می‌آیند.

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

سوغاتی که می‌توانید در باتومی تهیه کنید

شهر باتومی در گرجستان هنرمندان زیادی دارد. اکثر گردشگران صنایع‌دستی که توسط هنرمندان گرجی تهیه شده را به عنوان سوغات تهیه می‌کنند. همچنین پنیرهای گرجستان که در باتومی به فروش می‌رسند هم طرفداران زیادی دارند. از جمله اصلی‌ترین سوغات باتومی می‌توان به چورچخلا (Churchkhela) اشاره کرد. چورچخلا در حقیقت نوعی شکلات سنتی است که به نخ کشیده شده و در طعم‌های مختلفی به فروش می‌رسد. در زیر تعدادی از سوغاتی که می‌توانید در باتومی تهیه کنید را لیست کرده‌ایم.

زیورآلات صنایع دست‌ساز
پنیرهای گرجستان
پارچه‌های سنتی
آثار مینیاتوری
لباس‌های سنتی
چورچخلا

باتومی کارت

فراموش نکنید که در ابتدای رسیدن به باتومی یک باتومی کارت برای خود تهیه کنید. قیمت باتومی کار حدودا ۸ لاری است. با این مبلغ در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

هزینه ی سفر به باتومی گرجستان

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما