بازارهای معروف بوداپست مجارستان

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

بوداپست یک مقصد گردشگری با جاذبه‌های رنگارنگ فرهنگی، تاریخی و طبیعی است؛ اما نمی‌توان در بین این جذابیت‌ها، بازارهای معروف آن را نادیده گرفت. در این مقاله به معرفی بازارهای برتر شهر پرداخته‌ایم.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

بوداپست به خاطر بازارهایش شهرت زیادی دارد. در این بازارها محصولات محلی خوشمزه، میوه تازه، سبزیجات و طیف وسیعی از هنر و صنایع دستی مجارستان به فروش می‌رسد. برای آشنایی بیشتر با این بازارهای سرپوشیده یا رو باز، می‌توانید با ما همراه شوید تا ۸ نمونه برتر شهر را به شما معرفی کنیم.

۱. بازار بزرگ بوداپست

اینجا را شاید بتوان معروف‌ترین بازار بوداپست دانست. بازار بزرگ در سال ۱۸۹۷ افتتاح شد و گستره وسیعی از غذاها، نوشیدنی‌ها و صنایع دستی مجارستان را در آن می‌فروشند. این مجموعه از سه طبقه تشکیل شده و بیش از ۱۰,۰۰۰ متر مربع مساحت دارد که آن را تبدیل به بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازار بوداپست می‌کند. طبقه همکف بیشتر روی گوشت و ماهی تمرکز دارد؛ طبقه اول وقف غذاهای محلی شده و طبقه بالایی نیز جایی عالی برای غذا خوردن یا خرید سوغاتی خواهد بود. تنوع محصولی که در بازار بزرگ وجود دارد، در کنار معماری خیره کننده‌اش آن را به یکی از بهترین‌های بوداپست بدل می‌کند. بد نیست سرتان را بالا گرفته و سقف کاشی‌کاری شده رنگارنگ آن را تماشا کنید.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

۲. بازار غذای هولد اوتسا

بازار غذای «هولد اوتسا» (Hold Utca) در مرکز شهر بوداپست قرار داشته و خیلی هم بزرگ نیست اما چیزهای بسیار زیادی را در خود جای می‌دهد. هدف این بازار فراهم کردن راهی برای فروش محصولات زراعی تازه در مرکز شهر بوده و در نتیجه مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه در آن پیدا خواهید کرد. علاوه بر این غرفه‌های فروش غذای خیابانی هم جذابیت خاص خود را دارند و پیشنهاد می‌کنیم به آن‌ها سری بزنید. یک رستوران کوچک با کیفیت هم در بازار پیدا می‌کنید.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

۳. بازار خیابانی فین بوداپست

بازار خیابانی «فین» (Fény) در قسمت «بودا»ی شهر قرار داشته و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای محلی بزرگ بوداپست با حال و هوایی سر زنده به شمار می‌آید. غرفه‌های متعددی که در حال فروش محصولات محلی مانند میوه، سبزیجات، گوشت، گل یا غذاهای سنتی مجارستان هستند بسیار جذاب بوده و باید حتماً سری به آن‌ها بزنید. غرفه‌های اغذیه فروشی کوچکی هم هستند که به خریداران گرسنه خوراکی‌هایی مانند «لانگوس» (lángos) می‌فروشند.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

۴. بازار میدان هونیادی مجارستان

بازار میدان «هونیادی» (Hunyadi) یک بازار محلی کوچک است که محصولات تازه و متنوعی را می‌فروشد. این بازار اندکی پس از خیابان آندراسی (Andrássy) در یک میدان زیبا و دیدنی برپا می‌شود. جدای از فضای داخلی و سرپوشیده که غرفه‌هایی برای محصولات لبنی، نان و شیرینی تازه، میوه، سبزیجات و غیره دارد، غرفه‌های بیشتری را در فضای روباز آن نیز می‌توانید پیدا کنید.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

۵. لِهل بوداپست مجارستان

بازار «لهل» (Lehel) در منطقه ۱۳ بوداپست قرار دارد که خیلی از ایستگاه قطار «نوگاتی» (Nyugati) دور نیست. این بازار را به خاطر ظاهر چشمگیری که دارد به سادگی می‌توان پیدا کرد. طراحی رنگارنگ آن در بین مردم منطقه شهرت خاصی دارد و می‌توانید مطمئن باشید که محصولات ارائه شده در آن بسیار متنوع و خوشمزه هستند. سوسیس‌های مجارستانی، عسل، نوشیدنی‌های مختلف، میوه‌های تازه و سبزیجات، بخشی از خوراکی‌هایی هستند که می‌توانید از این بازار تهیه کنید. بازدیدکنندگان می‌توانند در لهل مانند مردم محلی به خرید بپردازند و از نزدیک وارد دنیای آن‌ها شوند.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

۶. بازار دهقانان سیمپلا بوداپست

یکی از معروف‌ترین کافه خرابه‌های بوداپست به نام «سیمپلا کرت» (Szimpla Kert) میزبان یکشنبه بازار محصولات دهقانان نیز می‌شود. مطمئن باشید این بازار ارزش بازدید را دارد. همیشه تعداد زیادی استند فروش عسل و محصولات گیاهی تازه، نان و شیرینی‌های خوشمزه و ادویه‌هایی چون پاپریکا را در بین اقلام فروشی می‌بینید. می‌توانید از یکی از غرفه‌ها یک شیرینی محلی لذیذ خریده و آن را به همراه قهوه‌ای که از کافه سفارش می‌دهید نوش جان کنید.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

۷. یکشنبه بازار گیاهی مجارستان

بازار محصولات گیاهی به صورت ماهانه در یکی از کافه خرابه‌های معروف بوداپست برگزار می‌شود. این بازار گیاهی در تمام طول سال در روز یکشنبه برپا شده و در آن محصولات محلی تماماً گیاهی مانند غذا، نوشیدنی، محصولات زیبایی و غیره به فروش می‌رسد. جدای از فروش، ورکشاپ‌های آموزشی آشپزی و بحث‌هایی با محوریت سبک زندگی گیاهخواری هم برگزار می‌شوند. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به دنبال محصولات سالم و عاری از هرگونه ظلم به جانوران می‌گردید، اینجا مقصد ایده‌ آلتان خواهد بود.

بازارهای معروف بوداپست مجارستان

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید