بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیه

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیه

آیا دوست دارید به مسکو، پایتخت یکی از ابر قدرت‌های جهان سفر کنید؟ برای برنامه‌ریزی یک سفر فوق‌العاده بر اساس آب و هوا، مقاله زیر را بخوانید.
مسکو شهری مجلل و با فرهنگی غنی، مقصدی عالی برای سفر است. آنچه که در دبیرستان در مورد روسیه خوانده‌اید را فراموش کنید، این پایتخت اغواگر نظام سابق کمونیستی، هم‌اکنون مملو از تجمل‌گرایی، مصرف‌گرایی و زیاده‌روی کاپیتالیسم غربی است.

درست مانند دیگر کشورهای سابق شوروی، کشور مادر روسیه تقلا کرد تا با موفقیت، مشکلاتی چون فقر گسترده در سراسر اجتماع، نبود مراقبت‌های پزشکی و بهداشت مناسب، اعتیاد به الکل و معضلات مراقبت‌های محیط زیستی را از سر راه خود بردارد. اما مسکو، در این میان توانسته است تبدیل به یکی از گران‌ترین، اختصاصی‌ترین و بزرگ‌ترین مقاصد گردشگری در جهان مبدل شود.بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهشهرت مسکو با اتمام موزه‌های در سطح جهانی، قصرهای مسحورکننده، هتل‌هایی با هزینه هزار دلار (۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان) به ازای یک شب، کلوب‌های شبانه با تکنولوژی کنترل چهره و رستوران‌های بین‌المللی محبوب، به اوج خود رسیده است.

فکر می‌کنید نمی‌توانید از پس هزینه سفر به مسکو بربیایید؟ نگران نباشید. اگر مشتاق باشید، می‌توانید با هزینه مناسب به این شهر زیبا سفر کنید. این کلانشهر خارق‌العاده، ویژگی‌های بزرگ، برجسته و عالیقدر دارد که قطعا ارزش بازدید و شناختن آن را دارد.

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهبهترین زمان سفر به مسکو، ماه‌های آوریل و می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) است، زمانی که دما به ۱۰ تا ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و خورشید در ساعت‌های موثری از روز به شهر می‌تابد و همچنین قیمت هتل‌ها هنوز به اوج خود نرسیده است.

البته دوره طلایی سفر به مسکو، فصل تابستان است، زمانی که شهر گرم و پررونق می‌شود. اما اگر به دنبال فرار از هزینه‌های گزاف سفر هستید، سفر در فصل بهار و اوایل پاییز را انتخاب کنید. البته سفر در بهار از نظر آب و هوایی ارجح‌تر است، زیرا پاییز میزبان بارش بیشتر و تابش نور خورشید کمتر است.

زمستان‌ها در مسکو، به طرز بی رحمانه‌ای سرد است، اما این زمان، دقیقا همان وقتی است که می‌توانید چهره واقعی مسکو را از نزدیک ببینید و آن را تجربه کنید؛ تجربیاتی چون قدم زدن در میدان سرخ یخ‌زده که به شما بخشی از اهمیت این پایتخت بزرگ را نشان می‌دهد.

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس فصول

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهاگر از پس هزینه در فصل تابستان برمی‌آیید، می‌توانید مسکو و جاذبه‌های فرهنگی آن را با شکوفه‌های زیبا در حالی که خورشید به شما لبخند می‌زند، ببینید؛ اما ممکن است نرخ بالای هزینه هتل‌ها، برای شما کمی آزاردهنده باشد. قیمت اتاق‌های هتل‌ها در این زمان از سال، بسیار بالا است.

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان)

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهتابستان در مسکو، به سرعت تمام می‌شود و فصل زمستان از راه می‌رسد، اما همین دوره کوتاه پاییزی، فرصتی مغتنم برای گردشگران به شمار می‌آید. با سفر در این زمان از سال، می‌توانید از جمعیت زیاد گردشگران تابستانی و همچنین هزینه‌های بالای هتل‌ها قبل از رسیدن زمستانی سخت، بهره‌مند شوید.

فصل زمستان: ماه‌های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهزمستان‌های روسیه، برای افراد ضعیف مناسب نیست. «طولانی»، مناسب‌ترین صفت برای این فصل بی‌رحم است. برخی روزها، خورشید تنها یک ساعت در روز می‌تابد. همچنین، بارش سنگین برف تا ماه مارس (۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین) ادامه دارد. تعداد کمی از افراد، به غیر از ساکنین شهر، می‌توانند از پس این یخبندان بر بیایند. اگر جرات سفر در این زمان از سال را دارید، می‌توانید با هزینه‌هایی مقرون به صرفه به مسکو سفر کنید. به خاطر داشته باشید هزینه هتل‌ها در زمستان، به غیر از جشن‌های سال نو، در حداقل خود قرار دارد.

فصل بهار: ماه‌های آوریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد)

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهدما در فصل بهار، تا محدوده قابل قبولی افزایش می‌یابد (دمای میانگین در طول روز در بازه ۱۰ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد است)، البته هنوز برای گردش‌های عصرگاهی در شهر، نیاز به یک کت گرم دارید. قیمت اتاق‌های هتل‌ها، همزمان با پیش رفتن فصل بهار افزایش می‌یابد. با سفر در این زمان از سال می‌توانید از هزینه کمتر هتل‌ها به همراه تابش آفتاب لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل تابستان

فستیوال جاز اوسادبا (Usadba Jazz Festival)

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهفستیوال جاز اوسادبا، یک فستیوال موسیقی جاز در مسکو است که در طول یک تا دو روز در ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد)، برگزار می‌شود. این فستیوال بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی در فضای باز در روسیه است. گروه‌هایی با سبک‌های مختلف موسیقی مانند جاز، بوز، جاز-راک و دیگر سبک‌های موسیقی معاصر در این رویداد جالب، اجرا دارند.

فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهفستیوال بین‌المللی فیلم مسکو یک جشنواره بین‌المللی فیلم است که نخستین دوره آن در سال ۱۹۳۵ به دستور استالین رهبر شوروی و به عنوان رقیبی برای جشنواره فیلم ونیز برگزار شد و در حال حاضر از سال ۱۹۵۹ هر ساله به صورت منظم در شهر مسکو در پایان ماه ژوئن، برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم در سراسر جهان است.

فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو در سال ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۹ تا ۲۶ام ماه آوریل (۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت)، برگزار می‌شود.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل پاییز

هفته مد روسیه

هفته مد روسیه در ماه اکتبر در شهر مسکو، میزبان طراحان مد و لباس از سراسر جهان است.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل زمستان

سال نو

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهجشن‌های سال نو در تاریخ سوم دسامبر تا دوم ژانویه در مسکو با آتش‌بازی و دیگر تفریحات، یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در فصل زمستان هستند. میان سرخ یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین نقاط در مسکو به خاطر آتش‌بازی‌ها است.

سال نوی ارتودکس‌های روسیه

چهاردهم ژانویه (۲۴ دی)، روز سال نوی ارتودکس‌های روسیه، جزو تعطیلات ملی نیست، اما بسته به منطقه ممکن است این روز، یکی از تعطیلات غیر رسمی باشد. سال نوی ارتودکس‌ها به عنوان سال نوی قدیمی شناخته می‌شود و تاریخ آن از تقویم گرجستانی اقتباس شده است.

هفته مد روسیه

هفته مد روسیه در ماه‌های مارس یا آوریل در شهر مسکو، میزبان طراحان مد و لباس از سراسر جهان است.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل بهار

روز کارگر/فستیوال بهار

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهدر سال ۱۹۱۸، روز اول می به عنوان روز جهانی کارگر در شوروی سابق، انتخاب شد. پس از سال ۱۹۹۱، این روز اهمیت سیاسی خود را به معنای گذشته از دست داد. در سال ۱۹۹۲، این روز به عنوان روز کارگر و فستیوال بهاری در پارلمان روسیه نامگذاری شد.

برای بیشتر ساکنین این روسیه این روز، تعطیلاتی برای استراحت، خوشگذرانی و بودن با خانواده، است.

از نشانه‌های این تعطیلی ملی می‌توان به گل‌ها به خصوص لاله و یاس بنفش به عنوان نمادی از آخرین روزهای بهار، شاخه‌های پرشکوفه درختان میوه به عنوان نمادی از آغاز تابستان و بالون‌ها به عنوان نمادی از جشن، اشاره کرد. تصاویری از گل‌ها، درختان میوه و بالون‌ها در کارهای هنری مرتبط به روز کارگر و فستیوال بهاری، دیده می‌شود.

روز پیروزی

روز پیروزی، روز تعطیلی به یاد پیروزی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بر آلمان نازی در جنگ بزرگ  میهنی است. این جشن اولین بار در ۱۶ جمهوری اتحاد شوروی برگزار شد، پس از اینکه سند تسلیم آلمان ‏در نیمه شب ۸ ماه می ۱۹۴۵ (پس از نیمه شب در ۹ می به وقت مسکو) امضا شد. دولت شوروی در اوایل روز ۹ می، مراسم امضا را در برلین اعلام کرد. گرچه افتتاحیه رسمی در ۱۹۴۵ انجام شد، اما این روز تعطیل در جمهوری‌های مشخصی از شوروی در ۱۹۶۵ فقط یک روز غیرکارگری شد.

بهترین زمان سفر به مسکو بر اساس هزینه هتل‌ها

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیهبهترین زمان سفر به مسکو بر اساس هزینه هتل‌ها، ماه‌های فصل زمستان و ماه جولای و آگوست، است.

مسکو؛ آب و هوا و اقلیم

بهترین زمان سفر به مسکو؛ پایتخت افسانه‌ای روسیه

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما