جاهای دیدنی ابوظبی امارات

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

ابوظبی (Abu Dhabi) پایتخت فدرال و مرکز دولت امارات متحده عربی، بزرگترین شهر این کشور و یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا است.

جاهای دیدنی ابوظبی امارات

این شهر در سی سال گذشته و به برکت چاه های نفت در این منطقه، به سرعت از یک روستای ماهیگیری به دولت شهری مدرن تبدیل شد.

جاهای دیدنی ابوظبی امارات

مسجد شیخ زاید ابوظبی 

همچنین بيشتر ذخاير نفت و گاز كشور امارات در ابوظبي ميباشد بطوريكه 95 درصد از ذخاير نفت و 92 درصد از ذخاير گاز اين كشور را در خود جاي داده است.

جاهای دیدنی ابوظبی امارات

پارک دنیای فراری

دیدنی های این شهر شامل مسجد شیخ زائد (از بزرگترین مساجد دنیا)، ساحل کورنیش (ساحلی ۶ کیلومتری و زیبا)، میله پرچم(یکی از بزرگترین میله پرچم های دنیا که پرچم امارات بر فراز آن قرار دارد و ۱۲۳ متر ارتفاع دارد)، روستای میراث فرهنگی (در این مکان راه و رسم زندگی قدیمی مردم شهر به همراه بناها و وسایل بازسازی شده است)، پارک خلیفه (با هزینه ساخت ۵۰ میلیون دلاری، شامل آکواریوم، موزه، قطار شهر بازی و …)، مرکز فرهنگی ابوظبی (شامل یک کتابخانه مجهز، برنامه های مخصوص کودکان، نمایشگاه های هنری و … .) و یاس آیلند (شامل پیست فرمول یک ، پارک موضوعی فراری، پارک آبی و مراکز خرید بزرگ) می باشند.

جاهای دیدنی ابوظبی امارات

یاس آیلند ابوظبی

فعالیت ها و تفریحات مختلفی نیز در ابوظبی وجود دارند مانند شنا، کلاس های ورزش و ایروبیک در هتل ها طبیعت گردی، بازدید از پارک ها، مسابقات شتر سواری، سافاری در صحرا، کروزهای دریایی و تور های هلیکوپتر گردی.

جاهای دیدنی ابوظبی امارات

آلدار ساختمانی سکه ای در ابوظبی

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید