۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافی

نویسنده:

مرتضی

در تاریخ:

جزیره، سرزمینی غوطه‌ور در دریا است. روی این کره‌ی خاکی پوشیده از آب جزایر زیادی وجود دارد که در بسیاری از این جزایر شهر‌هایی به وجود آمده‌اند و حتی بسیاری از آنها خود تبدیل به شهری در میان آب شده‌اند. با برترین شهرهای جزیره ای آشنا شوید.

۱. تروگیر، کرواسی

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیتروگیر شهری در ایالت اسپلیت-دالماتیا کشور کرواسی است. خیابان‌های مارپیچ این شهر فضای قرون وسطی را تداعی می‌کند. با کمک طبیعتی خیره کننده و روالی که زندگی را آسان می‌گیرد، این دژ شناور که معصومیت خود را حفظ کرده، شاید یک نمونه‌ی کوچک و بدون نقص از کرواسی باشد.

۲. موکامبیک، موزامبیک

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیاگر از موکامبیک به عنوان میراث جهانی یونسکو نام ببریم شاید مقیاس کوچکی داشته باشد، اما تاریخی غنی در خود نهفته دارد. خیابان‌های سنگ‌ فرش شده قرن ۱۶، سرگذشت‌شان را به عنوان مرکز تجاری و پایتخت مستعمراتی پرتقال در شرق آفریقا بر گوشمان نجوا می‌کنند.

۳. لوبک، آلمان

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیلوبک، به عنوان شهری بسیار زیبا، شاید نفوذ خود را به عنوان پایتختی از قرون وسطی از دست داده باشد. اما مرکز دست نخورده‌ی لوبک که با رود تریو محصور شده، پیمان خود را با تاریخ خیره‌ کننده‌اش حفظ کرده است.

۴. ماله، مالدیو

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیماله، پایتخت کشور مالدیو است و مانند بسیاری از اقامتگاه‌های دیگر این کشور، بر آب‌های فیروزه‌ای غوطه‌ور است. اما این تنها شباهت آن‌هاست.به عنوان قطب سیاسی و تجاری، جمعیت ماله در 20 سال اخیر دو برابر شده و به ۱۰۵۰۰۰ نفر رسیده است.

۵. کی وست، فلوریدا

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیدور از مرکز و دور از استرس. کی وست، نمونه‌ای از شهرهای جزیره‌ای است که به دور از محیط‌های شهری شلوغ و پر دغدغه، محیطی آرام دارد. خانه‌های صدفی و خیابان‌های مسقف آن یادآور داستان‌های جن و پری است که روزگاری تنسی ویلیامز نویسنده‌ی مشهور در آن‌ها قدم می‌زد. همچنین در این منطقه کافه‌هایی وجود دارد که زمانی پاتوق ارنست همینگوی بوده‌اند.

۶. مکزیکالتیتان، مکزیک

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیمکزیکالتیتان، جزیره‌ی کوچک متشکل از خانه‌هایی با سقف‌های سفالین است که فقط در فصل بارانی تابستان با قایق می‌‌توان به آنجا سفر کرد. این منطقه به عنوان ونیز مکزیک شناخته می‌شود. بسیاری از افراد، این شهر دست‌ساز خوش منظره را جایگاه شکل‌گیری هویت مکزیکی می‌دانند. چرا که قوم آزتک برای اولین بار از اینجا به سمت تنوچیتلن افسانه‌ای حرکت کرده‌اند. این شهر بعد از آن و در قرن ۱۱ به مکزیک پیوسته است.

۷. ترمژو، نروژ

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیترمژو شهری مدور، قطبی و خیره‌کننده، در جوار آبدره‌های برفی است. علاوه بر منظره‌ی مسحور کننده‌ی نورها، بخاطر ساکنان خوش چهره با ظاهری زیبا به عنوان پاریس شمال شناخته می‌شود.۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیدر مرکز شهر خانه‌های چوبی، ظاهر زیبایی به این منطقه می‌بخشند.

۸. لینداو، آلمان

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیلینداو شناور بر روی دریاچه‌ی لاجوردی کنستانس است که خیابان‌های مرکزی و شیربانی‌های قدیمی، زیبایی این شهر را دوچندان می‌کند.۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیبهترین راه ورود به این منطقه از طریق بندرگاه است که مجسمه‌ی مشهور شیر باواریایی‌ در آن خودنمایی می‌کند.

۹. سانتاکروز دل ایزلاته، کلمبیا

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیسانتاکروز دل ایزلاته، پایگاه کاراییبی است که بالاتر از منهتن نیویورک به عنوان متراکم‌ترین جزیره‌ دنیا از نظر جمعیت شناخته می‌شود.۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافی

۱۰. فلوریانوپلیس، برزیل

۱۰ شهر جزیره‌ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافیفلوریانوپلیس ۴۲ ساحل و سرزمینی سبز و مهار نشده دارد که با محیط شهری به طور مسحور کننده‌ای هماهنگ ‌شده و تجار بزرگ و موج‌سواران در این شهر جنوبی برزیل احساس بودن در خانه را دارند. از این منطقه با نام جزیره‌ی جادو یاد می‌شود.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما