فستیوال ملی فولکور روسیه

فستیوال ملی فولکور روسیه

هر ساله در ابتدای ژوئن برابر با ۱۱ خرداد فستیوال ملی فولکور آکشا کلو در منطقه زبوو-پولیانسکی در مروداویا برگزار می‌شود. این نام به معنی توس سفید ترجمه می‌شود. این برنامه یک مهمانی برای فصل بهار است. در طول این تعطیلات خانه‌ها با شاخه توس تزئین شده و از اوایل صبح زنان با لباس محلی که پوشیده اند به خواندن آواز طبیعت می پردازند. در طول فستیوال مسابقات کمربند ملی برگزار می‌شود که در این رقابتها هم پسران و هم دختران می‌توانند شرکت کنند.

فستیوال ملی فولکور روسیه

تعطیلات ملی فولکلور راسکن اوزکس

در ماه دوم تابستان، موردوا تعطیلات ملی دیگری به نام راسکن اوزکس که به معنای نماز قبیله ای در زبان بومی ارزیا است را جشن می‌گیرند. به طور سنتی، نماز جماعتی در حاشیه جنگل انجام می‌شود، چرا که موردوا به فرقه درختی مشهور و معتقد هستند. از آنجایی که ارزیا و موکشی به طور سنتی به کشاورزی مشغول هستند، برای برداشت خوب دعا کرده و نماز می خواندند. امروزه فستیوال راکسن اوزکس هیچ اشاره ای به مذهب ندارد و تبدیل به تعطیلاتی شده است که نمایندگان مردم فینو-اوگریک که به منطقه مرادویان می‌آیند را متحد می‌کند. برای گردشگران و طرفداران قوم نگاری فستیوال راسکن اوزکس یک فرصت خوب برای شرکت در آداب و رسوم رنگارنگ است. این تعطیلات در تپه ای در نزدیکی روستای چوکالی در منطقه بولشیگناتوفسکی برگزار می شود.

فستیوال ملی فولکور روسیه

فستیوال بین‌المللی موزیک ویس-جاز

در ماه اکتبر برابر با مهرماه شهر سارانسک به پایتخت جاز روسیه تبدیل می‌شود. هنرمند اسبق ایگور بوتمن جشنواره جاز جوانان فینو-اوگریک (فلاندی) را با نام ویس-جاز جوانان ترویج داد که به مرور زمان به نام ویس-جاز تغییر نام داد. در این فستیوال هنرمندان مشهوری از سراسر جهان به جادوگری در سبک موسیقی جاز می پردازند و در سال ۲۰۱۶ این فستیوال پانزدهمین دوره خود را برگزار کرد.

فستیوال ملی فولکور روسیه

فستیوال هنر فولکلور سارانسک، موردوا

در سال ۲۰۱۶ بیست و پنجمین دوره فستیوال هنر فولکلور برگزار شد. در آن زمان به مدت دوماه هنرمندان و استادان هنر و صنایع دستی مهارتهای خود را به نمایش گذاشتند. در سال گذشته این فستیوال با رقم ۹۵ هزار نفر بازدیدکننده رکورد تعداد شرکت کنندگان را شکست. فستیوالی که تمامی مردمان فینو-اوگریک را بطور متحد گرد هم آورده و برای آن‌هایی که از مردم شناسی لذت می‌برند یا به آن علاقه دارند فرصتی استثنایی به حساب می‌آید.

فستیوال ملی فولکور روسیه

دیدگاه خود را بنویسید