پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی

پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی

این اولین پیست سرپوشیده در خاورمیانه در قلب بیابانهای امارات است که در سپتامپر ۲۰۰۵ ساخته شدهاست. این پیست اسکی که در مرکز خرید “امارات مال” واقع شده یکی از جاذبه‌های دیدنی ساخت بشر در قرن حاضر است که زیبایی‌های خاص خود را دارد. این پیست و مرکز خرید آن توسط شرکت مجید آل فاطیم از ثروتمندان دبی اداره می شود.
پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی

از احداث جزایر مصنوعی گرفته تا ساخت پیست سرپوشیده اسکی با برف مصنوعی و … آنها امیدوارند با صرف هزینه هنگفتی که برای ساخت یک سالن مصنوعی اسکی کرده‌اند بر جاذبه‌های گردشگری دبی و بالطبع بر شمار گردش‌گران‌شان بیافزایند.

پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی

پیست اسکی سرپوشیده دبی به مساحت ۲۲۵۰۰ متر مربع و با ارتفاع ۸۵ متر ساخته شده است. این سالن سرپوشیده دارای ۵ پیست اسکی است که با هزینه هنگفت ۲۷۲ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۵ به اتمام رسیده است. این سالن اسکی در کنار یک مجتمع بزرگ تجاری واقع شده و در حالیکه بیرون از این فضای پوشیده از برف سرپوشیده دمای هوا به ۴۵ درجه سانتیگراد می‌رسد، داخل پیست اسکی اما دمای بین منهای ۳ تا منهای ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است.

طولانی‌ترین پیست اسکی این سالن حدود ۴۰۰ متر است و این تله‌کابین‌ها هستند که ورزشکاران را از پایین به بالای پیست منتقل می‌کنند. در این سالن سرپوشیده برفی هر روزه حدود ۳۰ تن برف مصنوعی از آسمان مصنوعی این سالن روی زمین می‌بارد تا دختران و پسران بتوانند آزادانه در کنار هم اسکی کنند.
علاوه بر پیست اسکی مکانی هم برای نگه داری پنگوئن ها در نظر گرفته شده است و هم چنین می توانید به فرزندانتان در کلاس های آموزشی اسکی باد بدهید.

پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی

جدا از افراد حرفه ای و عاشق اسکی، هرکس که به این پیست سر زده، از دیدن این مکان بسیار هیجان زده خواهد شد. هواس پیست بسیار سرد خواهد بود و هشدار داده خواهد شد که لباس گرم همراه با شال و دستکش و … را همراه داشته باشید. با این وجود در همان پیست هم لباس گرم ارائه خواهد شد.

پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی
موقعیت مکانی:

پیست اسکی سرپوشیده دبی در مجاورت مرکز خرید امارات و در ضلع جنوب غربی برج العرب و پارک آبی وایلد وادی واقع شده است. با استفاده از ایستگاه متروی مرکز خرید امارات به راحتی می توانید به این پیست دسترسی خواهید داشت.
این پیست با توجه به روز مورد نظر، از ساعت ۹ یا ۱۰ صبح تا ۱۱ شب و گاهی تا نیمه های شب باز می باشد. هزینه ی پیست برای کودکان و بزرگسالان، ۲۶۰ درهم (حدود ۷۰ دلار) است. تنها با پرداخت ورودی می توانید از امکانات پیست استفاده کنید و حتی سوار تله کابین شوید.پیست اسکی در قلب بیابانهای دبی

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت پیست اسکی دبی مراجعه نمایید:
حقایقی درباره اسکی دبی
۲۲۵۰۰ متر مربع فضا که با برف واقعی در تمام طول سال پوشانده شده است (معادل ۳ زمین فوتبال).
دما بین -۱ تا -۲ نگه داشته می شود.
۸۵ متر ارتفاع دارد(تقریبا ۲۵ طبقه) و ۸۰ متر عرض دارد.
۵ پیست با سختی و طول های متفاوت که طولانی ترین آنها ۴۰۰ متر است.
دارای ظرفیت برای ۱۵۰۰ میهمان.
منطقه ای برای اجرای حرکات آزاد.
رزرو گروهی یا دسته جمعی.
۳۰۰۰ متر مربع پارک برفی به همراه غار های برفی.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما