۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

شاید بسیاری از ما زمانی که قصد مسافرت به دیگر کشور‌ها را داریم، آخرین مقصدی که به آن فکر می‌‌کنیم قاره آسیا باشد. ولی نباید این موضوع را نادیده گرفت که این قاره‌ی پهناور پر از شگفتی است. با ما همراه باشید تا بهترین مقاصد گردشگری این قاره‌ی پهناور را مرور کنیم.

١.معبد آشیانه‌ی ببر، بوتان

معبد آشیانه‌ی ببر، صومعه‌ی مقدسی که روی صخره‌ای در ارتفاع ٩١۵ متری بالای دره‌ی پرو ساخته شده است. بر اساس یک افسانه، حدود  ١٣٠٠سال قبل در این معبد  گورو رینپوچ بر پشت یک ماده پلنگ پرنده سوار و مذهب بوتانی را به مذهب بوداییسم تبدیل کرد. این معبد مناظر منحصر به فرد و مسحور کننده‌ای دارد و دیدن آن از نزدیک خالی از لطف نیست. تاریخچه نهفته پشت این صومعه آن‌را با ارزش‌تر و منحصر به فردتر می‌کند.۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

٢. سیم ریپ، کامبوج

سیم ریپ مرکز استانی به همین نام واقع در کامبوج است. یکی از مشهورترین مکان‌های این منطقه معبد آنگکور است. علاوه بر این معبد در این شهر می‌توان از مساجد، معابد، بازار قدیمی و روستای فرهنگی کامبوج دیدن کرد. با وجود اینکه توریست‌های زیادی جذب این مکان می‌شوند اما خیلی شلوغ نیست. همچنین شما می‌توانید با فرهنگ و عادات مردم بومی منطقه آشنا شوید.۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

٣. طبیعت حفاظت شده باکیو، لائوس

این منطقه به منظور حفاظت از نوعی میمون به نام دراز دست کاکل سیاه ایجاد شده است. برای دیدن کاکل سیاه‌ها و جنگلی زیبا و همچنین آبشاری در این جنگل می‌توانید از تور تفریحی تجربه جیبون استفاده کنید که شامل سه ساعت کوه‌پیمایی در طول رودخانه نم اِنگا خواهد بود. باید بگوییم که شما چنین تجربه‌ای را  هیج جای دیگری پیدا نخواهید کرد. در این سفر خاطره انگیز شما از طبیعتی زیبا دیدن خواهید کرد و در ضمن آن می‌توانید به تماشای میمون دراز دست کاکل سیاه بنشینید که به نظر می‌رسید، منقرض شده است.۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

۴. کوالا لامپور، مالزی

کوالا لامپور پایتخت کشور مالزی است. این شهر به خاطر سرگرمی‌ها و همچنین جاهای مختلفی که می‌توان از آن‌ها دیدن کرد، به  مکانی  شگفت انگیز برای توریست‌ها  مبدل  شده  است.  از  جمله توریستی‌ترین مناطق این شهر می‌توان به شهرک چینی‌ها، برج‌های دوقلوی پتروناس، معبو باتو و بازار مرکزی آن اشاره کرد. در این شهر جاهای دیدنی ‌‌متنوع و قدیمی، ساختمان‌های سنتی و مدرنی وجود دارند.۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

۵. خلیج هالانگ، ویتنام

خلیج هالانگ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. حدود ٣،٠٠٠ جزیره در این ناحیه وجود دارد که حدود ١،۶٠٠ نفر در روستاهایی روی این جزایر زندگی می‌کنند. زیبایی طبیعت این ناحیه شما را حیرت زده خواهد کرد و این اطمینان را به شما می‌دهد که از تمام نقاط آن بازدید کنید. ۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

  ۶. زمین‌های تغییر شکل یافته‌ی دانژیا، چین

زمین‌های تغییر شکل یافته‌ی دانژیا جزو مناظر زیبایی است که تنها در کشور چین یافت می‌شوند و نمونه‌ی مشابهی ندارد. این زمین‌ها به خاطر وجود شن‌های قرمز و فشار وارد شده از طرف زمین به آن‌ها تشکیل شده‌اند. این ناحیه در سال ٢٠١٠ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. ۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

۷. روستای رنگین کمان، تایوان

چندی پیش مردی روستایی به نام هونگ یانگ فو و ملقب به پدربزرگ رنگین کمان، نقاشی کردن روی زمین و دیوارهای روستا را شروع کرد. این روستا متعلق به ارتش است،  از همین رو وی تصمیم گرفت تا آن را تبدیل به روستایی رنگین کند. این روستا مکانی زیبا با داستانی منحصر به فرد است که شما عاشق زیبایی آن خواهید شد. ۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

٨. تاج محل، هندوستان

سال ١۶٣٢ میلادی امپراطور هند دستور ساخت مسجد تاج محل را به منظور حفظ یاد و خاطره‌ی همسرش صادر کرد. ساخت این بنا ١۶ سال طول کشید تا به عنوان نگین درخشان جامعه مسلمانان در هند بدرخشد. این مسجد دارای باغ‌هایی است که نماد بهشت یا فردوس در زمین هستند. ۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

 ٩. دیوار بزرگ چین

دیوار چین با ۶٣۴٨ کیلومتر طول در اصل به عنوان دیوار دفاعی ساخته شده و بزرگترین دیوار بر روی زمین محسوب می‌شود. البته قسمت‌هایی از این دیوار آسیب دیده است. برای دیدن این بنا بهتر است به کین هووان دایو یا پکن سفر کنید. ۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)

 ١٠. شینجوکو جیون، ژاپن

شینجوکو جیون پارک زیبایی در شهر توکیو است. پارک اصلی در سال ١٧٧٢ ساخته شده، اما طراحی و ظاهر آن از سال ١٩٠۶ تغییر شکل یافت و به شکل امروزی در آمد. این پارک حدود ۵٨ هکتار مساحت دارد. همچنین بالغ بر ٢٠،٠٠٠ اصله درخت در این پارک قرار دارد. گلخانه‌ی واقع در پارک، تا کنون بیش از ١،٧٠٠ گونه گیاهی گرمسیری و نیمه گرمسیری را به معرض نمایش گذاشته است.۲۰+۱ ‌مکان دیدنی و شگفت‌ انگیز در قاره‌ آسیا (قسمت‌اول)در این مطلب به ۱۰ مکان دیدنی و شگفت‌انگیز در قاره‌ آسیا پرداختیم و در آینده بخش بعدی آن منتشر خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما