۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

شاید بسیاری از ما زمانی که قصد مسافرت به دیگر کشور‌ها را داریم، آخرین مقصدی که به آن فکر می‌‌کنیم قاره آسیا باشد. ولی نباید این موضوع را نادیده گرفت که این قاره‌ی پهناور پر از شگفتی است. با ما همراه باشید تا بهترین مقاصد گردشگری این قاره‌ی پهناور را مرور کنیم.

۱۱. دره‌ی یولینام، مغولستان

نام دیگر این دره، دره‌ی عقاب‌ها است. دره‌ی عمیق و باریکی که به خاطر  پوشش یخی ضخیم آن منحصر به فرد محسوب می‌شود. این دره در صحرای گوبی مغولستان قرار دارد و به دلیل عمیق و باریک بودن، شبیه مرغزاری در دل صحرا است که همیشه خنک می‌ماند.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

۱۲. بنای یادبود جنگ کره، کره‌ی جنوبی

بنای یادبود جنگ کره، مقر فرماندهی ارتش کره جنوبی بود که اکنون شامل۶  نمایشگاه داخلی و بالغ بر ۱۳،۰۰۰ یادگاری از دوران جنگ در خارج ساختمان است. در اتاق‌های این بنا، می‌توان وضعیت‌های مختلفی را که سربازان طی جنگ کره در آن قرار داشتند، تجربه کنید.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۱۳. بالی، اندونزی

در بالی؛ خورشید، دریای آبی عمیق و سواحل طولانی همه و همه بهشتی استوایی را برای شما فراهم می‌آورند. در آن طرف ساحل می‌توانید از معابد و مقبره‌ها دیدن کنید یا به غواصی بپردازید. این جزیره به همراه آب و هوای عالی و جاهای دیدنی مختلف به مکانی شگفت انگیز برای توریست‌ها تبدیل شده است.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۱۴. هنگ کنگ، چین

اگر شهری را بر اساس مراکز خریدش انتخاب می‌کنید، هنگ کنگ گزینه‌ی مناسبی است. در این شهر تعداد بیشماری فروشگاه از مد و لباس گرفته تا وسایل تزیینی، وجود دارد که احتمالا برای شما جالب خواهد بود. تنها عامل محدود کننده شما برای خرید، کیف پولتان خواهد بود.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

۱۵. دیان داوِن، کره جنوبی

دیان داون منطقه‌ای توریستی در کره‌ی جنوبی است که ۴۰ درصد چای این کشور را تولید می‌کند. مناظر زیبای مزارع چای، آرامش خاطر خاصی را برای شما فراهم می‌کند.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۱۶. دلتای می‌کونگ، ویتنام

دلتای می‌کونگ برای مردم محلی رودخانه‌ی می‌کونگ شاه‌راهی جهت فروش محصولاتشان است. تقریبا همه‌ی میوه‌های گرمسیری که در فکرتان می‌گنجد در این ناحیه پیدا می‌شود. وقتی که با قایق روی رودخانه حرکت کنید، می‌توانید مناظر گرمسیری اطراف را تماشا کنید. برای پیاده‌ شدن از قایق مکان‌های مختلفی وجود دارد که رفت و آمد را برای شما آسان می‌کند. برای بازدید از شهر یا معابد، مردم مهمان نواز بومی با آغوش باز پذیرای شما خواهند بود.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۱۷. پِتانگ، تایلند

اگر دنبال مکانی برای شب نشینی خاطره‌انگیز هستید، پتانگ انتخاب خوبی است. این شهر با بیش از هزار رستوران و مرکز تفریحی، مکانی مناسب برای گذراندن شب‌ در تعطیلات است. هدف اصلی در این شهر خوش گذرانی است و بس!۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۱۸. دریاچه فوا، نپال

فوا که دومین دریاچه‌ی بزرگ نپال محسوب می‌شود، در نزدیکی معبد  تال باراهی (Tal Barahi) و معبد بایدام (Baidam)  قرار گرفته  است. از اینجا شما می‌توانید یک تور تفریحی هم به پوکارا که توریستی‌ترین شهر نپال است داشته باشید.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۱۹. بانای، فیلیپین

بانای شهر کوچکی در فیلیپین است که به خاطر مزارع طبقه‌ای برنجش شهرت دارد. شکل‌گیری این مزارع سال‌ها قبل به وسیله دست کشاورزان صورت گرفته است و اکنون به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است. ممکن است خیلی از شماها بار‌ها این مزارع را در فیلم‌ها و عکس‌های مختلف دیده باشید، ولی بدون شک تا از نزدیک آن‌ها را نبینید زیبایی شگفت انگیز نهفته در آن‌ها را درک نخواهید کرد.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

 ۲۰. معبد شوی‌گادون، میانمار

شوی‌گادون بزرگترین و مقدس‌ترین معبد بودایی در میانمار است که ۹۹ متر ارتفاع دارد و با بیش از ۷،۰۰۰ قطعه الماس و طلا تزیین شده است. این بنای باشکوه جزو مکان‌هایی است که توصیه می‌کنیم از آن دیدن کنید.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)

۲۱. چشمه باداب سورت، مازندران

چشمه‌ی باداب سورت از سازه‌هایی زیبا و تراس مانند، از جنس سنگ تراورتن است که در بالای کوه واقع شده‌ است. این نوع از چشمه‌های طبیعی در نقاط معدودی از دنیا وجود دارند اما این یکی به خاطر رنگ زیبای نارنجی‌اش که ناشی از غلظت بالای اکسید آهن است منحصر به فرد جلوه می‌کند. این استخر‌ها، با آب داغ و بسیار شور (دومین‌ چشمه‌ شور‌ جهان) پر شده‌اند که خاصیت درمانی بالایی دارند. محیط زیبای اطراف این چشمه نیز زیبایی آن را دو چندان می‌کند.۲۰+۱ مکان دیدنی و شگفت انگیز در قاره‌ی آسیا (قسمت دوم)متاسفانه در لیست اصلی به هردلیلی از کشور زیبای ما نامی برده نشده، بنابراین به این لیست گزینه چشمه باداب سورت مازندران را اضافه کردیم که زیبایی‌ شگفت‌انگیزی آن کم از سایر مکان‌های دنیا ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید