سفر به دور اروپا آرزوی خیلی هاست اما وقتی حرف از عمل می شود می بینیم که اروپا می تواند واقعا گران باشد و برای مثال شهرهایی مثلپاریس، لندن و ژنو واقعا جیبتان را خالی می کنند و تقریبا این که بتوانید سفر مقرون به صرفه ای در یکی از این شهرها داشته باشید محال است. اما شهرهای ارزان در اروپا وجود دارد، شهرهای زیبایی که هم می توان از آن ها لذت برد و هم همزمان بودجه ی زیادی صرف نکرد.

کراکف لهستان

در مقایسه با دیگر شهرهای اروپا باید گفت که هنوز هم کراکف لهستان یکی از شهرهای ارزان اروپا برای سفر محسوب می شود. شهری که هم می توایند از قسمت های قدیمی و تاریخی اش دیدن کنید و یک سفر فرهنگی داشته باشید و هم در عین حال فقط با روزی ۲۵ دلار یک روزتان را در آن بگذرانید. این شهر که در نزدیکی مرز جمهوری چک واقع شده است به خاطر سازه های قرون وسطایی و فرهنگی غنی ای که هنوز هم به خوبی توانسته آن را حفظ کند، شهره است. شهری ارزان که غذاهای ارزان و خوشمزه در آن فراوانند، برای مثال فقط با ۳ دلار می توانید کباب و ساندویچ های خوشمزه به نام Pierogi را میل کنید که نوع کوفته ی خوش طعم اروپایی است.

ارزانترین شهرهای اروپا

بوداپست مجارستان

اگر حتی از تمام اروپا هم دیدن کرده باشید مطمئنا بوداپست در نظرتان یکی از بهترین شهرهای اروپا می آید. نه تنها شهری ارزان است بلکه تعداد زیادی جاذبه ی گردشگری را هم در خود جای داده است. از چشمه های آب گرم گرفته تا بازارهای شبانه و ساختمان های تاریخی. بوداپست به اندازه ای دیدنی دارد که پیدا کردن جاذبه در آن کار بسیار راحتی است. سفر به بوداپست به معنای سفر به شهری با غنای تاریخی و شهری با اتمسفری شاد است، شهری که در آن فقط با روزی ۲۷ دلا رمی توانید به راحتی روزتان را شب کنید. از غذا گرفته تا مکان اقامت و هتل و حتی حمل و نقل همه  و همه بسیار ارزان تمام خواهد شد به اندازه ای که باورتان نمی شود اینجا جایی در اروپا باشد! عاشق بوداپست خواهی شد!
ارزانترین شهرهای اروپا

  نوروز ۹۸ به کجا سفر کنیم ؟

شهر Český Krumlov جمهوری چک

شهر Český Krumlov دومین شهر بزرگ جمهوری چک بعد از پراگ است. شهری که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و لبریز از خیابان های جادویی، قلعه های دیدنی و ساختمان های رنگارنگ است. از آن جا که شهر پراگ چندین سال است به یکی از مراکز توریستی این کشور تبدیل شده است و به همین دلیل هم قیمت ها در آن بالا رفته است، می توانید از این شهر Český Krumlov به عنوان جایگزینی برای پراگ استفاده کنید (البته ما هم باور داریم که هیچ جایی نمی تواند جای شهری دیگر را بگیرد). چه بخواهید مواد غذایی تان را از مارکت ها خریداری کنید و چه بخواهید در رستوران غذا بخورید در هر صورت همه چیز مقرون به صرفه است و همین باعث می شود تا بتوانید بیشترین استفاده را از سفرتان ببرید. در این شهر روزی ۳۰ دلار برایتان کافی خواهد بود.
ارزانترین شهرهای اروپا

زاگرب کرواسی

آهسته آهسته کرواسی هم در حال تبدیل شدن به یکی از نقاط داغ توریستی اروپاست اما هنوز هم قیمت هایی اقتصادی و مقرون به صرفه دارد . بهترین شهر آن را می توان زاگرب دانست. شهری غنی از ساختمان های زیبای قدیمی، موزه های حیرت آور و گالری های هنر بسیار که در آن آثار با ارزشی از هنرمندان نگهداری می شود که اگر دوست داشته باشید از شهرهای ارزان اروپا دیدن کنید، زاگرب باید یکی از آن ها باشد. ۳۴ دلار را برای گذراندن یک روزتان در این شهر کنار بگذارید.

ارزانترین شهرهای اروپا

استانبول ترکیه

استانبول از آن دست شهرهایی است که یک بار سفر به آن کافی است تا برای همیشه هوای دوباره ی رفتن به آن در جانتان رخنه کند! شهری که نه تنها شما را مجنون غذاهای ترکی لذیذش می کند بلکه فرهنگ و معماری ساختمان هایش هم به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. شهری که پر از خیابان ها و کوچه پس کوچه های قدیمی و شیبدار است که می توان ساعت ها و ساعت ها در آن قدم زد و خسته هم نشد. یکی از شهرهای ارزان اروپا و آسیا! که غذاهای ارزانی دارد و برای مثال با ۴ دلار می توان یک ساندویچ خوشمزه و بزرگ سفارش داد غذاهایی مثل دونر کباب، کوفته و… مطمئنا متناسب با پول جیبتان خواهند بود! روزی چقدر پول برای سفر در این شهر نیاز دارید؟ ۳۵ دلار.
ارزانترین شهرهای اروپا

  9 جواهری که توریست‌ها هرگز نمی‌بینند

پاروس یونان

برای آن هایی که همیشه به دنبال خورشید و آفتاب و مناطق گرم هستند و از سدید ساختمان هی سفید مرمری در زیر آسمان آبی و در کمتنا آبی دریا هم لذت می برند، پاروس بهترین انتخاب است. اگر دوست دارید تا سف رارزانی داشته باشید بهتر است روز سانتورینی را خط بکشیدگرچه واقعا سخت است! اما به جای آن راهتان را به سمت جزیره ی ارزان پاروس کج کنید. در این جزیره می توانید یک اتاق خواب را با فقط ۷ دلار اجاره کنید! در صورتی هم که بخواهید اتاق خصوصی داشته باشید باید فقط ۲۰ دلار بپردازید. در واقع می توانید از تکه ای از بهشت روی زمین لذت ببرید آن هم بدون اینکه حساب بانکی تمام شود! پاروس گردی تان روزی ۴۰ دلار تمام می شود!

ارزانترین شهرهای اروپا

ریگا لاتویا

اگر دنبال جایی می گردید تا خودتان را در فرهنگش غرق کنید، ریگا در لاتویا یکی از شهرهای اروپا و جایی برای تماشای انواع موزه ها و گالری های مختلف است. جدای از این ها، ریگا به طرز باورنکردنی ای ارزان است به طوری که فقط با پرداخت شبی ۴-۵ دلار می توانید در یکی از اتاق های آن اقامت کنید! اگر هم بخواهید در اتاقی خصوصی اقامت کنید کافیست ۲۰ دلار برای آن بپردازید. ریگا به عنوان یکی از شهرهای ارزان اروپا از نظر فرهنگی جایی غنی است و علاوه بر آن، تفریحات دیگر را هم با هزینه ی بسیا پایین می توانید داشته باشید.در حالت سفر مقرون به صرفه، ریگا گردی به روزی ۳۳ دلار بیشتر نیاز ندارد.
ارزانترین شهرهای اروپا

منبع : eligasht
نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید