معرفی بزرگترین فرودگاه کرواسی در زاگرب

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

فرودگاه زاگرب، فرودگاه بین‌المللی مدرن و بزرگی است و شلوغ‌ترین فرودگاه در کشور کرواسی به حساب می‌آید. برای آشنایی بیشتر با امکانات و ترمینال‌های این فرودگاه با ما همراه باشید.

«فرودگاه زاگرب» (Zagreb Airport) با نام «فرودگاه فرانیو توجمان» (Franjo Tuđman Airport) نیز شناخته می‌شود و توانسته عنوان شلوغ‌ترین و بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور کرواسی را به خود اختصاص دهد. این فرودگاه در پایتخت این کشور، یعنی شهر زاگرب واقع شده و قطب خطوط هوایی «ترید ایر» (Trade Air) و «هواپیمایی کرواسی» (Croatia Airlines) به شمار می‌رود. این فرودگاه، نام خود را از «فرانیو توجمان» می‌گیرد که اولین رئیس جمهور کشور کرواسی بوده است.

معرفی بزرگترین فرودگاه کرواسی در زاگرب

تاریخچه فرودگاه زاگرب

تاریخ آغاز فعالیت شهری فرودگاه زاگرب به سال 1909 برمی‌گردد و مکان آن را 2 بار تغییر داده‌اند. آخرین بار در سال 1962، این فرودگاه را به محل امروزی‌اش منتقل کردند. در آن زمان، ایرلاین «ایروپات» (Aeroput) بیشترین فعالیت را در فرودگاه زاگرب داشت و به سمت نقاط مختلفی در اروپا حرکت می‌کرد. بعد از آن، «جات ایرویز» (Jat Airways) جایگزین این هواپیمایی قدیمی شد و شهر زاگرب را به مقاصد گوناگونی از جمله شیکاگو، نیویورک و تورنتو متصل می‌کرد. کم کم با افزایش تعداد مسافران، بخش‌های مختلف و تجهیزات این فرودگاه را گسترش دادند و حتی در سال 2008، یک ترمینال VIP نیز به آن اضافه کردند.معرفی بزرگترین فرودگاه کرواسی در زاگرب

ترمینال ها فرودگاه زاگرب

این فرودگاه از قدیم، یک ترمینال مسافربری اصلی داشته و از سال 2017، یک ترمینال جدید و بسیار بزرگ‌تر را جایگزین ترمینال قدیمی آن کرده‌اند. این ترمینال، 3 طبقه دارد و سه سیستم حمل و نقل چمدان، 9 بخش کنترل امنیت، 30 باجه‌ی چک-این، 23 بخش کنترل پاسپورت، چندین رستوران، کافه، مغازه‌های دیوتی فری و یک پارکینگ را دربرمی‌گیرد. این ترمینال جدید توانسته ظرفیت جابه‌جایی مسافر فرودگاه زاگرب را افزایش دهد و درصورت لزوم، هنوز هم فضای کافی برای گسترش آن در آینده وجود دارد.معرفی بزرگترین فرودگاه کرواسی در زاگرب

دسترسی به مرکز شهراز فرودگاه زاگرب

فرودگاه زاگرب به ایستگاه مترو دسترسی ندارد؛ به جای آن می‌توانید از اتوبوس‌های خط عادی، اتوبوس‌های شاتل، تاکسی و اوبر کمک بگیرید. از سال 2017 به بعد، خط اتوبوس 290 نیز به این مسیر اضافه شده که هر 35 دقیقه حرکت می‌کند و از آنجایی که در 16 ایستگاه توقف دارد تا به فرودگاه برسد، سفر شما حدود 1 ساعت و 15 دقیقه طول خواهد کشید. این اتوبوس‌ها از ساعت 4:20 صبح تا 12:15 نیمه شب قابل دسترسی هستند که البته ساعت شروع آن در روزهای یکشنبه به 5:20 صبح افزایش پیدا می‌کند.

 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید