بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

آیا می‌خواهید در کازابلانکا یک تجربه شکم‌گردی حسابی داشته باشید؟ برای این کار راهنمای بهترین رستوران‌های شهر را دنبال کنید.

کازابلانکا در کشور مراکش، تاریخی غنی دارد که تأثیراتش را نه تنها در معماری، بلکه در آشپزی آن هم می‌توانید تجربه کنید. گردشگران می‌توانند غذاهایی از سرتاسر جهان را در رستوران‌های این شهر سفارش دهند و یک شکم گردی کامل داشته باشند. برای آشنایی بیشتر، ۱۰ رستوران برتر کازابلانکا را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. رستوران لا بودگا مراکش

«لا بودگا» (La Bodega) منویی با الهام از آشپزی اسپانیایی را به مشتریانش پیشنهاد می‌کند که برای تنوع و فاصله از غذاهای مراکشی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. منوی متنوع تاپاس و حتی رویدادهای هیجان‌انگیزی از رقص‌های سنتی لاتین و سالسا تجربه شما را از هر لحاظ غنی می‌کنند و شبی بی‌همتا را برایتان می‌سازند. پس اگر دنبال تاپاس، نوشیدنی‌های خوب و شبی لذت بخش بودید، لا بودگا را انتخاب کنید.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۲. لو روله دو پاری

«لو روله دو پاری» (Le Relais de Paris) قطبی برای امتحان کردن غذاهای فرانسوی در کازابلانکا محسوب می‌شود. این رستوران را می‌توانید در نواحی ساحلی «لا کورنیش» (La Corniche) پیدا کنید. لو روله دو پاری به مشتریانش این شانس را می‌دهد که غذاهای لذیذ فرانسوی را حین تماشای مناظری پانورامیک از دریا نوش جان کنند. در اینجا ترکیبی از غذاهای مدرن و سنتی در نظر گرفته شده تا هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارند. در منو می‌توانید غذاهایی مانند ماهی، گوشت و حتی اسپاگتی را هم پیدا کنید. به خاطر موقعیت این رستوران در «هتل ویلا بلانکا» (Hotel Villa Blanca) مهمانان می‌توانند حتی به «اسکای بار» (Skybar) معروف هم بروند و بعد از غذایشان از نوشیدنی خوبی هم لذت ببرند.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۳. رستوران لا اسکالا کازابلانکا

رستوران «لا اسکالا» (La Sqala) از دل دیوارهای اخرایی قرن هجدهمی یک دژ نظامی در شمال مرکز شهر بیرون آمده و با محیطی دلپذیر و افسونگر برای فرار از شلوغی شهر یک پناهگاه عالی است. فضای داخلی قدیمی و باغ پر از گل‌های زیبا از اینجا یک بهشت آرام ساخته‌اند. در لا اسکالا می‌توانید غذاهای سنتی مراکشی را از تاژین گرفته تا کوس‌کوس امتحان کنید و در نهایت غذایتان را با یک چای نعنای شیرین به پایان ببرید. در باغ اندلسی آن نیز می‌توانید از سرگرمی‌های زنده لذت ببرید که سه بار در هفته برپا شده و تجربه خوبی برایتان می‌سازند.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۴. کافه ریک

«ریکس کافه» (Rick\’s Cafe) یا همان کافه ریک به خاطر فیلم معروف کازابلانکا شهرت دارد. این کافه رستوران در یک عمارت قدیمی باغی در میان دیوارهای محله قدیمی شهر واقع شده و طراحی‌ داخلی‌اش را بر اساس فیلم انجام داده‌اند. طاق‌های گرد، بالکن‌ها و نورپردازی‌، همگی یادآور همان صحنه‌های معروف هستند. در کنار چهار شومینه و سالن غذاخوری خصوصی، منظره‌ای زیبا از بندر ماهیگیری انتظارتان را می‌کشد. منوی بین‌المللی اینجا با غذاهای دریایی تازه کازابلانکا و سبزیجات تکمیل می‌شود.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۵. پورت دو پش

«پورت دو پش» (Port de Pêche) یک رستوران اصیل و ویژه غذای دریایی در مرکز بندر ماهیگیری شهر است که بزرگ‌ترین بندر شمال آفریقا نیز به شمار می‌رود. هیچ جایی به اندازه این رستوران برای امتحان کردن غذای دریایی تازه مناسب نیست. همیشه جمعیت زیادی در آن حضور دارند و از ماهی تازه لذت می‌برند. همزمان غذا می‌توانید دکور دهه ۱۹۷۰ شامل تورهای ماهیگیری به عنوان پرده و گره‌های ملوانی را نیز تماشا کنید. خدمات‌رسانی در اینجا همیشه سریع و حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

۶. براسری دولا تور

«براسری دولا تور» (Brasserie de la Tour) در «هتل سوفیتل» (Sofitel) واقع شده و غذاهایی به شما ارائه می‌کند که ترکیبی از لذت، علم آشپزی و خوشحالی هستند. مهمانان می‌توانند از غذاهای فرانسوی که با مواد اولیه تازه فصلی درست شده‌اند لذت برده و خلاقیت به کار رفته در آن‌ها را تحسین کنند. اتمسفر باشکوه اینجا با سقف شیشه‌ای‌اش محیطی دلباز و پرنور در روز و حال و هوایی افسونگر در شب می‌سازد.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۷. رستوران ساکورا

«ساکورا» (Sakura) اولین رستوران ژاپنی کازابلانکا بوده و برخی از سوشی، ساشیمی و ماکیس‌های سنتی را به مشتریانش ارائه می‌کند. این رستوران در قلب برج‌ها و هتل شرایتون کازابلانکا واقع شده و با غذاهای ژاپنی افسونگرش شما را وسوسه می‌کند. اگر از غذاهای سنتی مراکشی خسته شده بودید، می‌توانید روی اینجا حساب کنید. ساکورا نشانی از روحیه چند فرهنگی و ماهیت بین‌المللی کازابلانکا بوده و روند آماده سازی غذا را پیش چشم مشتریان انجام می‌دهد.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۸. دار بیدا

«دار بیدا» (Dar Beida) یک تجربه توریستی اما دلچسب را برایتان ترتیب می‌دهد. در این رستوران می‌توانید به تماشای رقص‌های سنتی بومی با موسیقی شرقی بنشینید و همزمان از غذاهای سنتی نیز لذت ببرید. در منوی دار بیدا غذاهایی متنوع از مناطق مختلف را خواهید دید که شامل تاژین و کوس‌کوس هم می‌شوند. می‌توانید یک تجربه فرهنگی حسابی را بسازید.

بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۹. لو ریاد

«لو ریاد» (Le Riad) یک رستوران سنتی مراکشی است که نسبت به بقیه رستوران‌ها کمتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. اینجا تجربه یک شام صمیمی با غذاهای لذیذ را به شما وعده می‌دهد. منوی ساده اما جذابشان قیمت‌های مناسبی داشته و شامل انواع املت، ماهی، تاژین و غذاهای گوشتی می‌شود. در اینجا می‌توانید یک خوشامدگویی گرم مراکشی را تجربه کنید.بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

۱۰. بمن

«رستوران بَمَن» (Basmane) در منطقه ساحلی کورنیش واقع شده و یکی از بهترین نقاط برای امتحان کردن غذاهای سنتی مراکشی به ویژه تاژین محسوب می‌شود. مهمانان می‌توانند غذاهای معمول این سرزمین را هم سفارش دهند و از دکور رایج مراکشی لذت ببرند که شامل منبت‌کاری‌های پرکار و موزایک‌های زیبا می‌شود. سالن‌های غذاخوری گرم و پذیرا با شمع و گل‌های زیبا و رنگ‌های خیره‌کننده اخرایی، قرمز و آبی تزئین شده‌اند و با نوای ساز لوت و طبل بومی تجربه‌ای دلچسب را برایتان می‌سازند.بهترین رستوران های کازابلانکا مراکش ، معرفی 10 رستوران برتر کازابلانکا

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید