پنانگ، جزیره ای که به راستی لقب مروارید شرق زیبنده آن است. سرزمینی گرمسیری مملو از جنگل های سرسبز توام با آرامش بی نظیر دریای نیلگون در کنار ساحل طلایی رنگ زیبا. پنانگ در منتهی الیه غربی شبه جزیره مالزی قرار گرفته و مقصدی مناسب برای لذت بردن از شگفتی های بکر طبیعت است که توسط پل پنانگ به مالزی متصل می شود. جمعیت پنانگ از قومیت های مختلف و در حدود 680 هزار نفر است و دین رسمی آن اسلام می باشد.

جزیره پنانگ مالزی از جنگلهای سرسبز با دریای نیلگون تا غذاهای خوشمزه

پنانگ جزیره ای وصف ناپذیر است که اقامتی طولانی را طلب می نماید. علاوه بر ساحل ماسه ای زرفام که ساعتها شما را به خود مشغول می سازد، جاذبه های طبیعی دیگری را نیز در این جزیره می توان یافت از جمله تپه پنانگ با آب و هوای خنک و وسعت دید بیکران، مزرعه پروانه ها، مزرعه سرسبز بوکیت پانچور با چشمه زیبا و غارهای پر از خفاش آن. اما دیدنیهای پنانگ به همین محدود نمی شود.

 موزه اسباب بازی خاطره برانگیز که عروسک هایی مانند باربی، بت من، سفیدبرفی، وودی، باز و … را در خود جای داده، معبد کک لوکسی، جورج تاون، مسجد کاپیتان کلینگ، کلیسای سنت جورج، دهکده ماهیگیری و … مکان هایی فوق العاده هستند که به راحتی نمیتوان از آنها گذشت.جزیره پنانگ مالزی از جنگلهای سرسبز با دریای نیلگون تا غذاهای خوشمزهو اما، اگر جزء غذاخورهای حرفه ای هستید پنانگ شهری است که رضایت خاطر شما را فراهم می سازد. نام دیگر پنانگ مرکز غذا در مالزیست. انواع غذاهای چینی ، هندی، مالایی برای آنان که علاقه مند به تجربه ای متفاوت هستند فراهم است. اما اگر نمی خواهید با غذای خود ریسک کنید نیز نگران نباشید خوراک های اروپایی و بین المللی را به آسانی می توانید در رستوران های این شهر بیابید. با همه این تفاسیر تجربه خوردن یک نان روتی کانای، برنج تاسی لاماک، کباب ساتای و برنج رندانگ را از دست ندهید.  سوپ تند و ترش پنانگ لاکسا را نیز فراموش نکنید.

  ۱۰ مورد از بهترین سوغات استان مرکزی

قسمت هیجان برانگیز دیگر مراکز خرید جزیره است. کسی نیست که از سفر با دست خالی برگردد. در مراکز خرید پنانگ همه نوع اجناس قدیمی و مدرن را می توان یافت. مرکز خرید تایمز اسکوئر پنانگ پلازا، جزیره پلازا، مرکز خرید پرانگین از جمله آنها هستند.

بازار شبانه پنانگ نیز محل خوبی برای علاقه مندان به خرید می باشد البته حواستون باشه که قیمتها بسیار بالاست و ارزش واقعی یک چهارم آن است پس چانه زدن را فراموش نکنید. و در ضمن یادتون نره که حتما برای سوغات قهوه سفیدو تو لسیت خریدتون قرار بدید.جزیره پنانگ مالزی از جنگلهای سرسبز با دریای نیلگون تا غذاهای خوشمزه

جزیره پنانگ مالزی از جنگلهای سرسبز با دریای نیلگون تا غذاهای خوشمزه

منبع : shahrfarang
نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید