غذا یکی از بهترین تفریحات خوشمزه در دنیا است. چشیدن طعم های جدید می تواند برایمان بسیار عجیب و شگفت انگیز باشد. در دنیا طعم ها و غذاهای بسیاری را داریم و چشیدن آنها می توان برایمان هیجان انگیز باشد به همین خاطر جشنواره های بسیاری که پایه آنها غذاها هستند اما، برخی از آن ها بسیار عجیب هستند که طرفداران بسیار هم دارند. در این مطلب برخی از این جشنواره ها را برایتان آورده ایم.

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

جشنواره تربچه

جشنواره تربچه یک رویداد سالانه در اوآخاکا، مکزیک است که در ۲۳ دسامبر برگذار می شود. این جشن که قدمتی بیش از یک قرن دارد، توسط کشاورزان محلی برگزار شده است. در جشنواره تربچه خلاقیت، استعداد و توانایی باغبانان را به نمایش می گذارند. در این جشنواره مسابقه ای عجیب بر پایه تربچه برگذار می شود. تولید کنندگان تربچه از سراسر منطقه برای شرکت در این مسابقه دور هم جمع می شوند. در این نمایش تربچه های بزرگ و غیرمعمول را به طرز استادانه ای کنده کاری می کنند و توسط آنها صحنه های تاریخی را به تصویر می کشند. در انتهای جشنواره به بهترین مجسمه جایزه می دهند و در انتهای این جشنواره یک آتش بازی بزرگی را انجام میدهند و این جشنواره را به اتمام می رسانند.

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

جشنواره املت غول پیکر

هر ساله در روستایی در فرانسه، ۱۵۰۰۰ تخم مرغ به املت تبدیل می شوند. این املت غول پیکر در شهر ایستر در روز دوشنبه هر سال آماده می شود. هزاران نفر از مردم در مراسم پخت و پز این املت بزرگ شرکت می کنند. این جشنواره طرفداران بسیای را در مناطق فرانسه زبان ایالات متحده آمریکا، آرژانتین و کانادا دارد. که در این مراسم در یک ماهیتابه بزرگ با استفاده از کفگیرهایی با دسته های بلند این تخم مرغ ها را هم می زنند و این املت را تهیه می کنند. بعد از آماده سازی این املت بین شرکت کنندگان بخش می شود.

  ۱۵ ایستگاه متروی برتر جهان از نظر معماری

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

جشنواره هندوانه

هر ساله در چینچیلای استرالیا که پایتخت هندوانه است جشنواره هندوانه برگزار می شود. چینچیلا یک چهارم هندوانه های بازار کشور استرالیا را تولید می کند. در این جشنواره رویدادهایی مانند راهپیمایی خانواده ها برگزار می شود،  تفریح خانواده ها در این جشنواره در طول یک هفته بگزاری این جشنواره می باشد. این جشنواره ها شامل رویدادهای بسیاری می باشند از جمله پرتاپ هندوانه، اسکیت هندوانه، مرد آهنین هندوانه، تیراندازی هندوانه و غیره می باشد. اگر شما یکی از افرادی هستید که به هندوانه یا فعالیت هایی مانند پرش بر روی هندوانه یا اسکی علاقه دارید حتما در این هفته در این جشنواره شرکت کنید.

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

جشنواره پای قورباغه در فلوریدا

جشنواره پای قورباغه در فلزمر، فلویدا هر ساله در سومین هفته ژانویه یرگزار می شود و این جشنواره بزرگترین جشنواره در نوع خود می باشد. اگر فردی بسیار ماجراجو هستید و به دنبال امتحان طعم های جدید هستید، می توانید در این جشنواره شرکت کنید و طعم پای قورباغه را امتحان کنید. این جشنواره علاوه بر تفریحی بودن به منظور کمک به بازتوانی کودکان در فلز در کانون هایی مانند باشگاه پسران و دختران کمک مالی جمع می کنند.

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

جشنواره همبرگر

اگر جزو علاقه مندان به همبرگر هستید حتما باید در جشنواره همبرگر که هر ساله در سیمور در ویسکانسین که به خانه همبرگر معروف است برگزار می شود، شرکت کنید. در این فستیوال فعالیت های دیگری نیز برگزار می شود که شامل سرسره بر روی سس کچاپ و همبرگر ۲۰۰ پوندی است. ۲۵۰۰ پوند همبرگر و ۱۲۰۰ پوند سیب زمینی در این جشنواره تهیه می شود.

  جاذبه های گردشگری اروپا در اینستاگرام

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

جشنواره سالمون وحشی

جشنواره سالمون وحشی هر ساله در شهر کوچک کردوا در آلاسکا برگزار می شود.  دلیل این جشن تاثیر بسیار سالمون بر اقتصاد شهر است. در این جشنواره خوراک های متفاوتی از سالمون از فیله تا ترشی سالمون در این جشنواره ارائه می شود. فعالیت های دیگری از قبیل مسابقه ای که در آن خلاق ترین فرد محلی که با سالمون درست می کند و از دیگر رویدادهای این جشنواره برگزاری موسیقی زنده است که هنرمندان از نقاط مختلف کشور در آن شرکت می کنند. یک نکته جالب این است که هیچ مسیر زمینی برای رسیدن شهر کردوا وجود ندارد و باید یا با هواپیما یا قایق برای سیدن به این شهر و این جشنواره بروید.

جشنواره غذا ، عجیب ترین جشنواره دنیا

منبع : alale
نویسنده

یک نظر بنویسید