رانندگی می تواند یک تجربه عای ولی گاهی باعث عصبانیت و استرسزا باشد. ترافیک و شرایط آب و هوایی ضعیف یکی از گوچکترین راه ها برای استرس می باشد. یک تصادف کوچک که سبب تورفتگی بدنه خودرو شود که بر اث یک حرکت اشتباه ایجاد می شود می  تواند یکی دیگر از این دلایل باشد. اما در اینجا شما را با ۱۰ مسیر آشنا می کنیم که یک حرکت اشتباه کوچک عواقب خاصی را برای وسیله نقلیه داشته باشد و سبب مرگ شود. جاده های باریک و ارتفاع بلند و شرایط بد آب و هوایی بد تنها عامل ترس برای عبور از این مناطق را برای شما بیشتر می کند. البته باید گفت که آب و هوای بد یکی از ویژگی های این مناطق هستند که که سبب شده تا این ۱۰ مسیر به ترسناک ترین راه برای رانندگی تبدیل شود.

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده Lippincott Mine ایالات متحده آمریکا

جاده Lippincott Mine ۷ مایل از پارک ملی دث ولی در کالیفرنیا ترافیک زیادی ندارد و دلایل زیادی برای خلوت آن وجود دارد مانند: ارتفاع جاده که به ۲۰۰۰ فوت می رسد، این جاده آسفالت نشده است، باریک نیز هست و حفاظ هم ندارد. رانندگان باید خودروی خود را در اطراف صخره ها و گاهی به بالای صخره  ها هدایت کنند. از دست دادن کشش می تواند موجب افتادن در کنار صخره ها شود. جاده در جایی به نام دره مگ در وسط یک بیابان قرار دارد. عاقلانه است که مطوئن شوید اتومبیل شما در شررایط خوبی قرار دارد اما در صورت شکسته شدن یک صخره باید آماده باشید. هیچ آبی وجود ندارد. با این حال، جاده راهی سریع تر برای رسیدن به پارک است.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده کوهستانی Trollstingen، نروژ

جاده کوهستانی Trollstingen ترکیبی از ۹درصد شیب و ۱۱ پیچ با شرایط آب و هوایی ضعیف است که این جاده را جزو جاده های ترسناک کرده است. این جاده یکی از شیب هایی متعدد نروژ را در برمیگیرد و در زمستان از اکتبر تا مه به خاطر شرایط خطرناک بسته می شود. باران سبب کاهش کشش خودرو و مه سبب کاهش دید راننده می شود. جاده مشرف به Geirangerfjord در غرب نروژ است. این جاده در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ تحت تعمیرات قرار گرفت که هدف از آن این بود که این جاده امن تر شود.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

بزرگراه دالتون، ایالات متحده آمریکا

بزرگراه دالاتون به جاده یخ معروف است. این جاده ۴۱۴ مایل تا دشت های هموار آلاسکا امتداد داشت و به یک دلیل باز است. ۳ ایستگاه گازی در امتداد کل مسیر و برای ۲۴۰ مایل از جاه وجود دارد. جالب است که بدانید در این جاده هیچ پمپ بنزین، رستوران و خدمات دیگر وجود ندارد. فقط تاتدرا خالی یخ زده است. جاده پر از سنگریزه و چاله است و بیشتر خودروهایی که از آن عبور می کنند ۱۸ چرخ ها هستند. شرایط سرد رانندگی در زمستان می تواند برای رانندگان فاجعه ایجاد کند. با این حال جاده از قطب شمال عبور می کند و در زمان مناسب سال، شما می توانید از نمایش تماشایی نور شمال لذت ببرید.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده هانا، ایالات متحده آمریکا

رانندگانی که مسیر جاده هانا را طی کرده اند معتقدند که جاده هانا در جزیره هاوایی مونویی مانند یک ترن هوایی است. گوشه های نازک، پیچ و مهره های چرخشی و تپه های بزرگ به این اعتقاد می افزایند. این جاده یک خیابان ساحلی باریک است. رانندگان اغلب مجبورند تا به دیگر ماشین ها اجازه دهند تا عبور کنند. از آنجا که این این منطقه کوهی است، خطر سقوط سنگ نیز یکی دیگر از خطرهای این جاده می باشد و آب و هوای باانی در این منطقه جاده را همیشه لغزنده می کند. اما اگر جرات گذر از این جاده را داشته باشید شما می توانید از مناظر زیبا لذت ببرید. پارک ها، سواحل ماسه ای، آبشارها و شهر Paia که در طول مسیر هستند این جاده را زیبا کرده اند.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

بزرگراه دوستی قراقرم، چین/ پاکستان

اگر سرمایه گذاری بین چین و پاکستان باشد چیزی مانند دوستی آنها می باشد. ما ممکن است انتظار داشته باشیم که روابط بین دو کشور کمی خائنانه باشد. این جاده در سال ۱۹۷۹ به عنوان همکاری کامل شد و این جاده نام مستعار خود را به راه انداخت و در ۸۰۰ مایلی مسیر تجاری جاده ابریشم قدیم قرار دارد. این جاده با ارتفاع ۱۵.۳۹۷ متری از سطح دریا بالاترین جاده آسفالت بین المللی در جهان است. در کنار این جاده شما می توانید دومین بلندترین کوه جهان را ببینید و رودهایی که یخچال های عظیم هستند را ببینید. سقوط سنگ ها و سیلاب های ناگهانی رانندگان را تهدید می کنند. جاده در سمت پاکستان آسفالت کرده نیست و هموار نیست که می تواند جاده را خطرناک تر کند.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده Skippers Canon، نیوزیلند

این جاده ۱ لاین دارد و از میان مناطق کوهستانی نیوزیلند که برای رانندگی بسیار خطرناک هستند پیچ می خورند. مسیر این جاه به اندازه ای خطرناک است که شرکت های بیمه خودرو شما را در این منطقه تحت پوشش بیمه قرار نمی دهد. این جاده یکی از زیباترین مسیرهای کشور محسوب می شود. رودخانه ای نیز در دره پایین قرار دارد. جاده باریک، آسفالت نبودن و پیچ و تاب های شدید این جاده را خطرناک کرده است.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده پری میدواس، پاکستان

جاده ترسناک پری میدواس ما را به پاکستان و پایگاه نانگا پاریات، نهمین قله در جهان، می برد. اگر می خواهید صعود کنید، اول باید شجاع باشید تا به این جاده بروید. جاده یک مسیر شنی است که شش مایل است. در این منطقه بارش سنگین برف و سقوط بهمن در طوی زمستان نیز از دیگر دلایل برای خطرناک بودن این جاده است. جاده در قسمت بالا بسیار باریک می شود و خودرو به سختی از آن عبور می کند و باید پیاده و یا با دوچرخه از آن عبور کرد.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

لس کاراکولز پاس، شیلی

لس کاراکولز پاس سانتیا، پایتخت شیلی، مندوزا آرژانتین را متصل می کند. این جاده مانند یک کابوس پیج در پیچ است که به سمت شیب های کوه می چرخد. ارتفاع جاده به ۱۰،۵۰۰ پا می رسد. جاده از تونل کریستو ردنتور عبور می کند. این تونل که در سال ۱۹۸۰ افتتاح شده جاده را کوتاهتر می کند. در زمستان بارش برف سنگین یکی از بدترین موارد در این جاده است.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

Bayburt Of Yola-D۹۱۵، ترکیه

این جاده به شهر های ترکیه بیوبرت و اقیانوس اطلس متصل است و ۶۶ مایل را به سوی دریای سیاه از طریق زمین که بسیار هم خطرناک است متصل می کند. بخش هایی از جاده تنها یک لاین دارد و بقیه جاده نیز بدون سنگ فرش است. اب و هوای ضعیف یکی از دلایل خطرناک بودن این جاده است. ارتفاع در بعضی از نقاط به ۶۵۰۰ فوت می رسد. در کنار این جاده هیچ محافظی وجود ندارد.

خطرناک ترین جاده های جهان

جاده مرگ، بولیوی

چاده مرگ با نامی که دارد به نظر می رسد که سفر در آن خطرناک باشد. جاده مرگ که پایتخت بولیوی لاپاز را به کورویکو متصل می کند خطرناک ترین جاده جهان است. تلفات این جاده در سال ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر می باشد. در طول این جاده ۳۸ مایلی ارتفاع از ۱۵۰۰۰ فوت به ۳،۹۰۰ فوت در سمت دیگر تغییر می کند. این جاده نیز باریک است. محافظی نیز در این جاده وجود ندارد. بعد از بارش باران نیز جاده به گل تبدیل می شود و مه نیز سبب کاهش دید می شود. این دلایل سبب می شود تا این جاده به جاده مرگ معروف شود اما مناظر شگفت انگیزی از جنگل های بارانی آمازون ارائه می شود.

خطرناک ترین جاده های جهان

خطرناک ترین جاده های جهان

منبع : alale
نویسنده

یک نظر بنویسید