به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، نرگس شالچیان اربع با بیان این مطلب، گفت: با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی و تجربه فضاهای جدید، اولین خیابان غذا (فود استریت) به مناسبت نوروز 97 در مشهد راه‌‌اندازی خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: در این راستا طی فراخوانی از کافی شاپ‌داران، رستوران داران، فست‌فودها و کافه‌داران برای حضور در اولین خیابان غذا دعوت شده است.

فود استریت مشهد ، اولین خیابان غذا در مشهد
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اشاره به اینکه خانواده محور و کانون برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی است، اظهار کرد: از برنامه‌های جانبی که برای این منظور در نظر گرفته شده می‌توان به تدارک فضایی برای بازی‌های کودکانه، برپایی جشن‌ها و اکران مراسم‌‌های آیینی ویژه خانواده‌های مشهدی و زائران و گردشگران اشاره کرد.

فود استریت مشهد ، اولین خیابان غذا در مشهد

شالچیان افزود: با توجه به استقبال گسترده‌ای که از سوی رستوران‌داران، فست فودها و غیره صورت گرفته، تلاش می‌شود فضایی بزرگ برای این منظور در نظر گرفته شود.
وی بیان کرد: 3 مکان برای برگزاری خیابان غذا پیشنهاد شده که در آن فاکتورهایی چون دسترسی، موقعیت مکانی، مخاطبان، امنیت و غیره لحاظ شده است و به زودی اعلام خواهد شد.
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جشنواره غذایی ایجاد نشاط و تحرک اجتماعی است، خاطر نشان کرد: سعی می‌شود نشاط اجتماعی با محوریت خانواده ترویج یابد و برنامه‌ریزی در راستای تجربه فضاهای جدید صورت پذیرد.

فود استریت مشهد ، اولین خیابان غذا در مشهد
شالچیان گفت: به دستور شهردار مشهد مقدس، امسال نمایشگاه صنایع دستی برگزار نخواهد شد تا بدین وسیله ارتزاق کسبه مشهدی‌ از ره‌آورد برپایی این نمایشگاه، دچار اختلال نشود.
شایان ذکر است، زمان برپایی خیابان غذای مشهد از بیست و ششم اسفندماه لغایت چهاردهم فرودین‌ماه 97 خواهد بود.

منبع : seeiran
نویسنده

یک نظر بنویسید