اگر به زودی قصد سفر به وین و خرید کردن در این شهر را دارید، راهنمای خرید ما را از دست ندهید! به کمک راهنمایی که برایتان گردآوری کرده‌ایم می‌توانید به خوبی در وین نیازهای خریدتان را برطرف کنید.

از میان تمام فروشگاه‌ها و مغازه‌های شهر وین در اتریش، در اینجا مقاصد برتر را که مناسب سلیقه‌های گوناگون هستند انتخاب کرده‌ایم. اگر زمان بسیار محدودی دارید، قطعاً نمی‌توانید تمام گزینه‌هایی که به شما پیشنهاد کرده‌ایم را تجربه کنید. پس باید برخی از بهترین‌های این فهرست را گلچین کرده و یک خرید حسابی داشته باشید.

1. فروشگاه اوستررایکشه ورکشتتن

محصولات، صنایع دستی و آثار هنری فروشگاه «اوستررایکشه ورکشتتن» (Osterreichische Werkstaetten) برای هماهنگی با ایده‌آل‌ها انتخاب شده‌اند و با فلسفه معروف وینی که مبنی بر ترکیب نهایت کاربرد با ارزش‌های زیبایی شناسانه است تطابق دارند. دیزاین‌های هنرمندان اتریشی و صنایع دستی به طیفی وسیعی از هدایا و اکسسوری‌ها تقسیم شده تا محصولاتی بی‌همتا و شیک به مشتریان پیشنهاد کنند. شاید قیمت‌ها کمی بالا باشند اما مطمئن باشید که حداقل ارزش تماشا کردن را دارند.

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

2. مرکز خرید زوت

درست در بیرون وین مرکز خرید «زوت» (Sud) به مساحت ۳۰۰,۰۰۰ متر مربع وجود دارد که با ۳۰۰ فروشگاه خود یکی از مقاصد خرید ایده‌آل به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید در میان این مغازه‌ها غرق شوید و بسیاری از برندهای مطرح و بزرگ را جزو گزینه‌هایتان داشته باشید باید حتماً به اینجا سر بزنید. از دوشنبه تا جمعه ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر اتوبوس‌هایی از اپرا هاوس به سمت این مرکز خرید حرکت می‌کنند.

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

3. مرکز خرید رینگ اشتراسن گالرین

دو ساختمان توسط یک پل شیشه‌ای به هم وصل شده‌اند و یک مرکز خرید شیک و دیدنی به نام «رینگ اشتراسن گالرین» (Ringstrassen Galerien) را شکل می‌دهند. این مجموعه از ۵۹ مغازه و ۸ رستوران تشکیل شده است و می‌توانید محصولاتی از برندهای لوکس و معروف «پرادا» (Prada)، «رولکس» (Rolex)، «هوگو باس» (Hugo Boss) و «ژان پل گوتیه» (John Paul Gaultier) را در میانشان پیدا کنید. در رستوران‌های اینجا می‌توانید به جای همبرگر و سوسیس از سوشی‌ها و تاپاس‌های عالی سفارش دهید. طراحی زیبای این مرکز خرید در همسایگی اپرا هاوس بسیار تماشایی است.

  موزه‌ آلبرتینا در وین

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

4. نش مارکت

«نش مارکت» (Naschmarkt) از معروف‌ترین بازارهای غذایی وین بوده و برای تمام حواس پنج‌گانه یک لذت واقعی محسوب می‌شود. یک راهروی این بازار به غرفه‌های مواد غذایی اختصاص داشته و راهروی دیگر پر از رستوران‌های و کافه‌های گوناگون است. در روزهایی که هنوز وین خود را به عنوان یک متروپولیس بازیابی نکرده بود، این بازار تنها جایی بود که می‌توانستید غذاهای خارجی را پیدا کنید. اگرچه برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن از دست رفته‌اند اما هنوز هم می‌توان وسعت و چند فرهنگی بودن شهر را در آن لمس کرد. می‌توانید انتظار انتخابی عالی از غذاهای باکیفیت مانند کباب‌های خوشمزه را داشته باشید.

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

5. خیابان ماریا هیلفر اشتراسه

«ماریا هیلفر اشتراسه» (Mariahilferstrasse) برای علاقه‌مندان خرید یک بهشت واقعی به شمار می‌رود. البته کسانی که به جاذبه‌های فرهنگی هم علاقه دارند می‌توانند چند توقف مناسب داشته باشند. اما در واقع اینجا بیشتر یک قطب خرید محسوب می‌شود. فروشگاه‌های زنجیره‌ای بین‌المللی خوبی در ماریا هیلفر پیدا می‌کنید و همچنین اوتلت‌های فست فودی بومی و بین‌المللی هم تعدادشان کم نیست. مقامات شهر با در نظر گرفتن حجم خرید مردم چند ایستگاه مترو هم در طول خیابان در نظر گرفته‌اند.

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

6. خیابان گرابن

«گرابن» (Graben) به معنی خندق است و نام این خیابان به دوران امپراطوری روم بازمی‌گردد که یک خندق در امتداد دیوار شهر در این محوطه وجود داشت. گرابن از کلیسای «سنت استفان» (St. Stephen) تا «کول مارکت» (Kohlmarkt) امتداد داشته و امروزه یکی از منحصر به فردترین نقاط شهر به شمار می‌رود. برجسته‌ترین ویژگی این خیابان ستون «پستسویله» (Pestsaeule) است که در سال ۱۶۹۲ برای گرامیداشت قربانیان طاعون آن سال نصب گردید. می‌توانید در یکی از باغ‌های مهمان اینجا بنشینید و از کیک و قهوه یا یک وعده غذای خوشمزه لذت ببرید.

  کاخ بِلوِدیره و محله ی موزه ها در وین اتریش

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

7. خیابان کنتنر اشتراسه

«کنتنر اشتراسه» (Kaerntnerstrasse) از کلیسای سنت استفان تا «هتل زاخر» (Hotel Sacher) و اپرا هاوس امتداد داشته و در کنار گرابن برجسته‌ترین نقاط خرید وین را تشکیل می‌دهد. از میان شاخص‌ترین اعضای این خیابان می‌توانیم جدای از اپرا هاوس و هتلی که نام بردیم، به «پله استهازی» (Palais Esterhazy)، «لوس بار» (the Loos-Bar)، «کلیسای مالتیزر» (Malteserkirche)، «دیپارتمنت استور اشتفل» (Steffl)، کافی شاپ «گرستر» (Gerstner) و «کافه اروپا» (Café Europa) اشاره کنیم.
معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

8. مرکز خرید دوناوت زنتروم

اگر با خط یک مترو به شرق رودخانه دانوب سفر کنید، به مرکز خرید «دوناوت زنتروم» (Donauzentrum) در منطقه ۲۲ وین می‌رسید. این مرکز خرید ۱۶۰ فروشگاه و خدمات، به علاوه ۲۰ رستوران، کافه و استند بیرون بر را در خود جای داده است. بعد از یک روز خرید حسابی می‌توانید به آن طرف خیابان رفته و در مجموعه «دوناپلکس» (Donauplex) با سینما‌، دیسکو و رستوران‌هایش روزتان را به خوبی به پایان برسانید.

معرفی 8 مرکز خرید معتبر در وین

 

منبع : eavar
کوله پشتی
نویسنده

یک نظر بنویسید