آبشار لوه ، آبشار در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ

آبشار لوه ، آبشار در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ

مسیر جنگل لوه مسیری بسیار زیبا و در راه گلستان به خراسان است. آبشار لوه در موقعیت جغرافیایی E553959 N372120 در استان گلستان واقع است. این آبشار نزدیک شهرستان گالیکش است و برای رسیدن به آن باید از گرگان به سمت مشهد برانید خود مسیر گالیکش به لوه نیز بسیار زیباست زیرا در نزدکی جنگل گلستان است.

آبشار لوه ، آبشار در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ

اولین آبشاری که توانسته خودش را در بین آبشارهای بزرگ کشور مطرح کند لوه است. این آبشار در فاصله ۱۴ کیلومتری غرب پارک ملی گلستان و در جنوب روستای لوه در شهر گالیکش قرار دارد و مجموعه آبشارهایی به همین نام نیز در اطراف آن است.از تقاطع راه اصلی تا این آبشارها نزدیک به ۵ کیلومتر فاصله است. مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به ‌صورت پلکانی تشکیل شده که هر کدام آنها، حوضچه‌هایی را تشکیل داده‌اند. ارتفاع  این آبشار به ۷۵ متر میرسد. همجواری این آبشار با پارک ملی گلستان و شاهراه تهران- مشهد، در کنار طبیعت زیبا و هوای لطیف آن، ارزش جهانگردی ویژه‌ای به آن بخشیده است.

آبشار لوه ، آبشار در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ

طبيعت زيبا گلستان ديدني هاي بسياري دارد ولي جنگل زيباي لوه و آبشار آن چيز ديگري است که تنها با حضور و لمس آن مي توان لذت واقعي طبيعت اين منطقه را درک کرد. اين آبشار در روستايي به همين نام در بيست کيلومتري شرق گاليکش واقع شده و هرساله بازديد کنندگان بيشماري دارد. آبشار لوه در امتداد يک شيب پلکاني به صورت طبيعي از صخره ها فرو مي ريزد و داراي پنج طبقه است که در داخل دره اي به عمق ۳۵ متر و پوشيده از درختان جنگلي از قبيل ممرز، افرا توسکا واقع شده و در فصول بهار و تابستان، محيط زيبايي براي استراحت مشتاقان طبيعت فراهم مي کند. همجواري اين آبشار با پارک ملي گلستان و بزرگراه ارتباطي مشهد مقدس، ارزش توريستي ويژه اي به آن بخشيده است.آبشار لوه و آبشار کوه سنگی که در فاصله دو کیلومتری جنوب روستای لوه و در ۲۴ کیلومتری شرق گالیکش واقع شده اند، در صورت توجه و سرمایه گذاری می توانند از مناطق خوب گردشگری استان گلستان باشند.تبلیغات در خصوص این آبشار چندان زیاد نیست تنها یک تابلوی رنگ پریده ابتدای روستای لوه، اما اکثر آنهایی که راهی این روستا و آبشارش می‌شوند از طریق دوستان و آشنایان و یا بصورت اتفاقی راهی به این جنگل یافته‌اند که با توجه به زیبایی بی نظیر این آبشار به نظر می‌رسد می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری شهرستان و حتی استان گلستان باشد.

 

آبشار لوه ، آبشار در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ

دوربین عکاسی و فیلم برداری، تجهیزات ایمنی، لباس مناسب و غذابی کافی برا مراجعه به لوه به همراه داشته باشید. در ضمن از ریختن زباله های خود در این جنگل بکر خودداری کنید و در صورت مشاهده زباله برای کمک به محیط زیست پلاستیک برای جمع آوری زباله ها به همراه داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید