آبشار دره آبشتا نراق در موقعیت جغرافیایی E504927 N340137 در استان مرکزی واقع است. شهر کوچک نراق از نظر تقسیمات کشوری در نزدیکی شهرستان دلیجان و در محدوده استان مرکزی است. این شهر، حد فاصل شهرستانهای قم، کاشان و دلیجان قرار دارد و از مناطق کوهستانی و سردسیر می‌باشد.

آبشار گیسو ، دره آبشتا - نراق

شهر به علت محاصره از سه طرف توسط کوهها دارای آب و هوای کوهستانی است از طرف شمال به کوه ال و از سوی باختر در ۱۸ کیلومتری به شهر دلیجان و از طرف جنوب به روستای سینقان و از سوی خاور در ۲۲ کیلومتری به مشهد اردهال، ۴۰ کیلومتری به نیاسر و در ۷۰ کیلومتری به کاشان منتهی می‌گردد وسعت شهر حدود هفتاد کیلومتر مربع و میزان بارندگی در سال تقریباً ۲۰۰ میلی‌متر می‌باشد.

آبشار گیسو ، دره آبشتا - نراق

دره آبشتا این منطقه در فاصله سه کیلومتری شمال غربی شهرنراق در امتدا کوه ال (OL) قرار دارد. به جرات می توان گفت در منطقه شهرستان دلیجان چشم اندازی به زیبایی آن وجود ندارد . در انتهای این دره ، آبشار فصلی وجود دارد که نراقیها آن را گیسو می نامند. علت این نماگذاری رویش گیاه پرسیاوش در محل آبشار است که خاطره گیسوان بلند را تداعی می کند. ارتفاعات این دره دارای شیب منفی و بسیار مناسب برای صخره نوردی است و چنانچه نسبت به تجهیز و سرمایه گذاری آن اقدام گردد می تواند در آینده یکی از کانون های فعال جذب گردشگر باشد.

آبشار گیسو ، دره آبشتا - نراق

آبشار زیبای دره آبشتا در 5 کیلومتری شمال غربی شهر نراق، در امتداد کوه ال قرار گرفته و به جرات می توان گفت در این منطقه چشم اندازی به زیبایی این محل کمتر پیدا می شود. در انتهای این دره، آبشاری فصلی وجود دارد که نراقی ها آن را گیسو می نامند. علت این نامگذاری رویش گیاه پرسیوشان در محل آبشار است که خاطره گیسوان بلند را تداعی می کند.

  آب گرم محلات از بهترین‌ چشمه‌های آب گرم کشور

آبشار گیسو ، دره آبشتا - نراق

منبع : irandeserts
نویسنده

یک نظر بنویسید