تنگ دار در نزدیکی روستای کشکسرا در دهستان خیرودکنار از توابع بخش مرکزی شهرستان نوشهر در استان مازندارن قرار دارد.

تنگه دار ، تجربه سرما در تابستان

اگر از روزهای گرم تابستان خسته شده اید، اگر دنبال یک مکان مهیج و بکر می گردید، اگر هوس آب بازی کرده اید، ما به شما رودخانه نوردی در تنگ دار را به شما پیشنهاد می کنیم.
برای آنکه سفرهایی مانند تنگ رغز، تنگ دار، تنگ رازیانه و… را بهتر درک کنیم، باید اول توضیحی از تنگ ارائه دهیم.

تنگه دار ، تجربه سرما در تابستان

تنگ دره ای است که بیش ازاندازه ی طبیعی ژرف و باریک باشد. دیواره های تنگ اغلب قائم و فوق العاده پرشیب است. در سوی دیگر تنگه باریکه ای از آب که دو دریای مجاور را به طور طبیعی به یکدیگر متصل سازد. به این عارضه باب نیز گفته می شود. در ادبیات رایج تفاوتی بین تنگ و تنگه نیست درصورتی که این دو واژه تفاوتی اساسی دارند.

هنوز مشخص نیست که اسم تنگ دار از کجا آمده است اما می توان حدس زد که وجه تسمیه آن، دار و درخت های فراوان اطراف تنگ است.

تنگه دار ، تجربه سرما در تابستان

از همان ابتدا می توانید پا در آب خنک رودخانه تنگ دار بگذارید. خلاف جهت آب را که بالا می روید مناظر زیبایی در جلویتان ظاهر می شود. صخره های پوشیده از خزه و پرسیاوشان منظره بی نظیری را برایتان ساخته است. عمق آب در هر قدمتان متغیر است. هنگامی که آب تا زانوی شما است، بازهم باید مراقب باشید، زیرا ممکن است در قدم بعدی تا گردنتان در آب فرو برود. راهتان را که ادامه می دهید، به حوضچه هایی می رسید که می توانید از روی صخره ها در آن شیرجه بزنید و گرمای شهر را با خنکی آب عوض کنید.

  پل معلق بابلسر ، از زیباترین پل های معلق عابر پیاده ایران

آدرس :مازندران، نوشهر، خروچی چالوس به نوشهر، روستای کشکسرا

تنگه دار ، تجربه سرما در تابستان

نکات مهم

هنگام شیرجه زدن، مراقب باشید که در حوضچه آب تخته سنگ نباشد.

بااینکه اگر شنا بلد نباشید هم می توانید به این سفر بروید، اما بلد بودن شنا به شما اعتمادبه نفس داده و لذت سفرتان را دوچندان خواهد کرد.

منبع : irantrips
نویسنده

یک نظر بنویسید