یکی از تفریحگاه های شهرستان بروجرد که مقصد اغلب مسافران و گردشگران در سفر به این منطقه است طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد می باشد و از مناطق درختی و سرسبز پوشیده شده است .

جنگل گلدشت ، طبیعت جنگلی زیبا در بروجرد

از طریق جاده آسفالته به طول ۱۲ کیلومتر از غرب شهر بروجرد می توانید به گلدشت دسترسی پیدا کنید. گلدشت یک دره و جلگه وسیع در دامنه کوههای سر به فلک کشیده زاگرس و از مناطقی واقع در شمال غربی بروجرد است که محدوده این منطقه به صورت یک تنگه از روستای کپرکه آغاز شده و تا تپه چغا ادامه دارد .

جنگل گلدشت ، طبیعت جنگلی زیبا در بروجرد

طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد چندین روستا را در خود جای داده است که روستاهای فیال، شیخ میری، قلعه و کپرگهبخشهای مهم آن هستند.

بهترین منطقه خوش آب و هوای بروجرد سر تا سر مسیر جاده گلدشت است که مملو از درختان سیب، آلبالو و گیلاس بوده و عطر خوش آن ها تمام فضا را پرکرده است.

جنگل گلدشت ، طبیعت جنگلی زیبا در بروجرد

رودخانه پر آب گلرود در انتهای باغ‎های گلدشت وجود دارد که علاوه بر این رودخانه وجود رودخانه‎های فراوان در گلدشتسبب رونق کشاورزی در این منطقه شده است. آب های رودخانه های گلدشت ناشی از ذوب برفهای قلل کوه گرین می باشد که با روان شدن این آب ها رودخانه ای دائمی در این ناحیه ایجاد شده است .

جنگل گلدشت ، طبیعت جنگلی زیبا در بروجرد

همانطور که گفته شد آب و هوای عالی در کنار دره آبرفتی حاوی چشمه‌ها و سرابهای گوناگون به کشاورزی و باغداری در این ناحیه سر سبز رونق زیادی بخشیده و علاوه بر جنبه تولیدات کشاورزی و محصولات دیگر، ویلاهای زیبایی در گوشه و کنار این منطقه بی نظیر وجود دارد که گلدشت را به ناحیه ییلاقی شهروندان بروجردی تبدیل کرده است. همچنین روستائیان خونگرم و امکانات تفریحی فراوان در طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد باعث شده تا این ناحیه به خصوص درایام تعطیل شاهد حضور جمعیت زیادی از مردم بروجرد و مسافران و گردشگران باشد.

منبع : persianv
نویسنده

یک نظر بنویسید