فرودگاه منارای مراکش، فرودگاهی مدرن و بین‌المللی است که 24 ساعته فعالیت دارد و به شهر مراکش خدمات‌رسانی می‌کند.

«فرودگاه منارای مراکش» (Marrakesh Menara Airport) یا همان «فرودگاه مراکش-منارا»، فرودگاهی بین‌المللی است که علاوه بر مقاصد مختلفی در اروپا، به سمت بزرگ‌ترین شهر کشور مراکش، یعنی کازابلانکا نیز پرواز دارد. خطوط هوایی گوناگونی همچون «ایر فرانس»، «ایر عربیا مغرب» (Air Arabia Maroc)، «آسترین ایرلاینز»، «ایبریا ایرلاین» (Iberia)، «ایزی جت» و «ایر اروپا» در این فرودگاه فعالیت می‌کنند.

معرفی فرودگاه منارای در مراکش

امکانات و ترمینال ها فرودگاه منارای مراکش

فرودگاه منارای مراکش، 2 ترمینال مسافربری اصلی دارد که با هم ادغام شده و هر دوی آن‌ها در یک ساختمان بزرگ قرار گرفته‌‍اند و ظرفیت جابه‌جایی مسافرشان به 4.5 میلیون نفر در سال می‌رسد. این فرودگاه، یک ترمینال باری جداگانه را هم شامل می‌شود و مغازه‌ها و رستوران‌های متعددی را دربرمی‌گیرد. با توجه به افزایش تعداد مسافران این فرودگاه، قرار است یک ترمینال 3 نیز به آن اضافه کنند. همچنین مسافران پروازهای کلاس اکونومی می‌توانند با پرداخت هزینه، به یکی از سالن‌های استراحت فرست کلاس فرودگاه دسترسی پیدا کنند. علاوه بر آن به وای فای هم می‌توانید وصل شوید؛ اما اتصال به آن رایگان نیست.معرفی فرودگاه منارای در مراکش

دسترسی به مرکز شهر

مسافران می‌توانند برای دسترسی به مرکز شهر از اتوبوس‌های خط 19 استفاده کنند که هر نیم ساعت، از 6:15 صبح تا 21:30 شب فعالیت دارند و شما را به «مدینه» یا همان منطقه‌ی قدیمی شهر می‎رسانند که ایستگاه آن روبروی «مسجد کُتبیه» می‌باشد. تاکسی‌های فرودگاه منارای مراکش نیز آماده‌ی خدمت‌رسانی به مسافران هستند. اما اگر مایل باشید، می‌توانید از طریق باجه‌های مخصوص ترمینال 1، ماشین هم اجاره کنید.


منبع : eavar
نویسنده

یک نظر بنویسید