کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

از جزیره های بهشتی تا سرزمینهای کوچکی که دور از اروپا هستند، با ملیت های کوچک، ولی در منظر و فرهنگ بزرگ هستند. در این بخش به معرفی 15 کشور کوچک و بسیار زیبایی خواهیم پرداخت که شما شاید تا به حال حتی نامشان را هم نشنیده باشید.
فال روزانه

سائوتومه و پرنسیپ اsao tome و principe

این دو جزیره Sao Tom و Principe واقع در ساحل غربی آفریقا در خلیج گینه هستند که تنها 372 مایل مربع می باشند، اما آنچه که جزیره ها فاقد آن هستند برای زیبایی هر چه تمام تر خود,طبیعت دست نخورده است -به ویژه درPrincipe راه دور. آتشفشان سوزنی شکل فوق العاده جذاب Pico Cao Grand وجود دارد و 1000 فوت از سطح زمین این جزیره به فاصله دارد. غنی از گونه های بیولوژیکی است، تا زمانی که پرتغالی ها در قرن 15 میلادی آنها را به مستعمره گرفتند.
این جزایر امروزه تنها حدود 200،000 نفر سکنه دارد، که تنها 10،000 نفر در جزیره Principe هستند.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

  سان مارینو Sanmarino

با تنها 23 کیلومتر مربع مساحت و با جمعیتی حدود 30،000 نفر، به عنوان ملیت شناخته شده است.
از سان مارینو، که ایتالیا آن را احاطه کرده است، پنجمین کشور کوچک جهان است.
این کشور که تحت سلطه و اداره میراث فرهنگی یونسکو میباشد دارای قلعه های قرون وسطایی میباشد ، و حتی گفته میشود که قدیمی ترین کشوردر جهان است که جمهوری شده است.
با کمی پرسه زدن در خیابان های باریک سنگی پایتخت، باعث می شود حس کنید شما به یک گام به تاریخ بازگشتید.
برای یک سفر روزانه از فلورانس بیایید و منتظر مناظر شگفت انگیز دریای آدریاتیک بمانید.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

سان مارینو از قدیمی ترین کشورها

دومینیکیا Dominica

Dominica “جزیره طبیعت”، اغلب با مقصد توریستی محبوب جمهوری دومینیکا اشتباه گرفته می شود.
اما این کشور کوهستانی کوچک که تنها 290 کیلومتر مایل مربع مساحت دارد، به خودی خود و به تنهایی یک کشور است، با برخی از بهترین مکان های پیاده روی و غواصی در کارائیب، دارای پارک ملی آتشفشانی است که تحت نظر سازمان یونسکو میباشد.
در dominika، جنگل های بارانی سرسبز، آبشارهای تپنده و ساحل های دیدنی را خواهید دید.این جزیره همچنین تنها دارای اقلیتی باقی مانده از سرخپوستان Carib Indians است که به نام Kalinago شناخته می شود که جزو 70،000نفر از ساکنین این جزیره میباشند.
 کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

کیریباتی Kiribati

این جزیره ملکی از 33 جزیره و جزایر مرجانی کنار هم جمع شده و وصل شدنده اند و مانند Dominica، در حدود 313 کیلومتر مربع است.اما چون طوقه ها ،خیلی گسترده شدند، Kiribati تنها کشوری است که در تمام قسمت های جهان، چهار نیمکره (شمال، جنوب، شرقی و غربی) واقع شده است. تنها 20 جزیره با 108000 نفر ساکن این کشور هستند.
بازدیدکنندگان Kiribati از بهترین ماهیگیری های دریای عمیق جهان لذت می برند، و همچنین از پهنه های وسیع آب شور. اما این کشور زیبای استوایی ممکن است بیش از این وجود نداشته باشد، خطر اینکه دریا بالا بیایدو کل کشور به زیر آب برود، این کشور را تهدید میکند.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

آندورا Andora

اAndorra در کوه های Pyrenees در مرزهای فرانسه قرار دارد. اما جالب توجه است که رئیس جمهور فرانسه (در حال حاضر Emmanuel Macron) در حقیقت به عنوان شاهزاده کوچکی از کشور انتخاب می شده. در قرن 13، توافق بین پادشاه فرانسوی و اسقف از Urgell انجام شد، که تصمیم گرفتند آنها Andorra را وادار کند تا به عنوان -“شاهزادگان دو طرفه” ثبت شود برای اجتناب از جنگ، و این آرایش عجیب و غریب تا به امروز وجود دارد. این کشور 181 مایل مربع مساحت و 77000 نفر سکنه دارد، دارای اسکی عالی و خریدduty_free (بخشیدگی گمرکی) است.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

سنت کیتس و نویس و Saint kits و Nevis

یکی دیگر از ملل دو جزیره ای، این کشور یک بار از سه جزیره تشکیل شد، اما Anguilla مجاز به مستقل شدن در سال 1971 شد. جزیره کوچکتر به نام Nevis، که فقط 36 مایل مربع مساحت دارد، تلاش هایی برای از جدا شدن نیز انجام داد، اما موفق نشد.مساحت آن در مجموع101 کیلومتر مربع است ، خیابان Kitts و Nevis عنوان هشتمین کشور کوچک در جهان را دارد، و همچنین کوچکترین کشور در آمریکا و نیمکره غربی است. جزیره Caribbean، کشوری ست که دارای خرابه های کاشت تاریخی قارچ، میمون های سبز وروت و مکان های پیاده روی های دیدنی و جذاب است.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

توو الو Tuvalo

کشوری با کمترین بازدید کننده در جهان نزدیک ترین سرزمین به بهشت ​​است، اما مسافرانی که این مکان را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند در جنوب اقیانوس آرام قرار دارد، بسیار لذت خواهند برد از فرهنگ پرطرفدار Polynesian(فرهنگ اهل جزایر پلینزی), تالاب های جذاب و صخره های مرجانی زیبا مناسب برای شنا با لوله های تنفسی .در تنها 10 مایل مربع .
ملت نه جزیره ای،که قبلا به عنوان جزایر Ellice شناخته می شدند، چهارمین کشور کوچک زمین است. بیش از نیمی از جمعیت 11000 نفری در پایتخت زندگی می کنند. اما دور از جزیره اصلی و در آنجا شما احساس یک رانده شده را میکنید.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

لیچتنستین Liechtenstein

کشور افسانه ای Liechtenstein تنها کشوری است که به طور کامل در کوه های آلپ واقع شده است. در 52 مایل مربع، میکروگاه دولتی آلمانی زبان “دو طرف محاصره با دریا” و بین دریای بدون ساحل سوییس و اتریش قرار دارد.ثروتمندترین کشور جهان است. مطابق قانون اساسی اداره میشود و توسط شاهزاده Hans Adam دوم رهبری می شود
و حدود 38،000 جمعیت دارد.
شما می توانیدهر ساله در روز ملی تعطیلات که در تاریخ 15 ام اگوست میباشد، درباغ فوق العاده زیبای قلعه Veduz به همراه لیوانی اب جو به خانواده سلطنتی ملحق شوید.و آتش بازی خوب و زیبا در دنباله جشن .
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

جزیره سیچلس Sevchelles

در انتهای ساحل شرقی آفریقا در اقیانوس هند و شمال جزیره ماداگاسکار، جزایر Seychelles، که مجمع الجزایری تشکیل شده از 115 جزیره است. با وجود این تعداد زیاد، سطح کل زمین کشور تنها 176 کیلومتر مربع است و تقریبا نود درصد از آن که نزدیک به 94،000 نفر هستند, در جزیره Mahé(بزرگترین جزیره) زندگی می کنند. اما جابجایی به جزایر دوردست بیشتر می تواند بازدید کنندگان را نزدیک به گونه های نایاب ، ذخایر دریایی، زمین های پرورش لاک پشت های غول پیکر کند و میراث جهانی یونسکو، جنگل های نخلی که تا حدود زیادی از زمان های ماقبل تاریخ باقی مانده است را ثبت و نظاره کند.اوه، و سواحل حاره ای گرمسیری هم بد نیستند.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

واتیکان سیتی Vatican city

شما حتما درباره واتیکان شنیده اید، اما آیا می دانستید که این به تنهایی یک کشور است؟ در داخل شهر رم قرار دارد، در حدود تنها 100 هکتار است که به اندازه پارک مرکزی شهر نیویورک است.
به ریاست پاپ است ، که همچنین به عنوان ملاقات و دید مقدس شناخته می شود، دارای کمتر از 1000 سکنه است، و شامل محافظان رنگارنگ سوئیس میباشد.
این سربازان از سال 1506از پاپ و اطرافیانش محافظت کرده اند. بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در ایتالیا قدم بزنند تا کلیسای با شکوه Saint Peter را ببینند ،که یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است، و همچنین شاهکار Michelangelo را مانند سقف کلیسای Sistine ببینند.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

پالائو Palau

این کشور از صدها جزیره کوچک که در نزدیکی فیلیپین است تشکیل شده و تنها 177 مایل مربع مساحت دارد. با جمعیت 21،000 نفر.
این کشور توپوگرافی متفاوتی دارد، از قسمت های کوهستانی Babelthuap تا جزایر مرجانی کمرنگ، آن را به عنوان مقصدی مناسب برای پیاده روی و آفرود و همچنین غواصی با لوله تنفسی و غواصی عمیق تبدیل کرده. اثار جنگ جهانی دوم در جزیره ها هم در بالا و هم در پایین دریا وجود دارد. برای حفاظت از محیط زیستش، Paulau اکنون یک تعدنامه تهیه کرده برای بازدیدکنندگان “ارام قدم بردارید، با مهربانی رفتار کنید و به ذاتا کاوش کنید “
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

ماکائو Macau

اMacau در ساحل چین واقع شده است،Macau کشوری مستقل است با اینکه از نظر فنی هنوز یک “منطقه مدیریت ویژه” چینی است
مانند همسایه خود در جنوب دریای چین، هنگ کنگ است. کازینو ها، هتل ها و نمایش های آن را به نام مستعار “لاس وگاس چین” معروف کرده است. با مساحتی حدود 11 مایل مربع، Macau نیز ، با 600،000 ساکنه، پرجمعیت ترین در جهان است. یک مستعمره سابق پرتغالی، Macau، میراث افسانه ای و خود را در مرکز تاریخی خود حفظ کرده و ادغام میان شرق و غرب در همه جای این جزیره، از معماری تا غذا دیده می شود.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان
ماکائو کشوری مستقل در ساحل چین

مالدیوز Maldived

جزایر کوچک اسیای جنوبی به نام Maldives که در اقیانوس هند و در جنوبSri Lanka قرار دارند. با داشتن مساحت 115 مایل مربع، به عنوان نهمین کشور کوچک جهانشناخته شده است. سرزمینی با تعداد زیادی از استراحتگاه های لوکس، و همچنین سرزمینی ست که دارای کمترین ارتفاق سطح خشکی به دریا را دارد و تنها به شش فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد، بنابراین اولویت های آن بین حفاظت از محیط زیست در مقابل بالا امدن سطح دریا و همچنین میزان توریست ها و خطرشان بسیار زیاد است. بازدیدکنندگان جزیره می توانند (به طور مسئولانه) آبهای شفاف جزایر را کشف کنند و حتی با کوسه ها و وال ها شنا کنند، ساکنان که به طور مرتب به ساحل و دریا می آیند خود را از این موجودات غول اسای ارام دور نگه میدارند.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

اسلونیا Slovenia

لطفا این کشور را را با همسایه اش Slovakia اشتباه نگیرید، این کشور کوچک که در اروپای مرکزی قرار دارد یکی از بهترین رازها را در خود دارد. بخشی از Yugoslavia سابق، Slovenia از سال 1991 تا کنون یک کشور مستقل بوده است. این بزرگترین کشور در فهرست ماست، اما هنوز 45 امین کشور کوچکتر جهان است- و بیشتر مردم هرگز از آن خبر نداشتند. از کوه های برفی گرفته تا رودخانه های آبی رنگش تا قلعه های جذاب، از ویژگی های دیدنی و جذاب و جالب این کشور است.
کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان
کشور برفی اسلونیا

تونگا Tonga

ما برای آخرین کشور لیستمان به جنوب اقیانوس ارام برگشتیم، جزایر Tonga با 277 مایل مربع مساحت، نزدیک Fiji. تنها سلطنت باقی مانده در منطقه اقیانوس ارام، کشوری است در منطقه خود که هرگز به طور کامل دولت بومی خود را از دست نداده و بسیاری از سنت های فرهنگی اش تا به امروز باقی می مانده. این سرزمین به عنوان “جزیره دوستانه” معروف است ،Tonga و 106،000 نفر سکنه این جزیره از شما استقبال می کنند.

کوچکترین کشور ها گردشگری در جهان

کشور تونگا در اقیانوس آرام 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما