کشور کویت، دولتی عربی اسلامی واقع در جنوب غربی قاره آسیا، از ناحیه شمال وغرب

دارای مرز مشترک با کشور عراق و از جنوب با سعودیه، با سرزمینی به مساحت 17,818 ک م م.

سفر به کویت

نامگذاری کویت

منشأ این نامگذاری مخفف کلمه “کوت” به معنی دژ و قلعه است، که در قرن 17 میلادی در نزدیکی ساحل بنا شده است. کشورکویت به دلیل داشتن موقعییت های تفریحی و تاریخی از کشور های دارای قطب گردشگری محسوب میشود. در ادامه با ماباشید تا برخی از زیبایی های این کشور را به شما معرفی کنیم.

 موقعییت های دیدنی کویت

سفر به کویت

برج های کویت

جاهای دیدنی کویت – برج های کویت از مهم و مشهور ترین جاذبه های کویت به حساب می آیند، این برج ها سمبل تمدن و آغاز دوره جدید معماری واقتصادی کویت به شمار میروند. موقعییت برج های کویت در دروازه شمالی خلیج های عربی قرار دارد، و ایده ساختنآن ها به شیخ جابر احمد صباح باز میگردد.

سفر به کویت

مسجد جامع

“مسجد الدوله کبیر” یا همان مسجد جامع توسط دکتر “محمد مکی” از جاهای دیدنی کویت به شیوه قوم اندلسی ها طراحی وساخته شد، این مسجد با مساحتی در حدود 45,000 متر مربع، بزرگترین مسجد  کشور میباشد. در روز 27 ماه رمضان و انتهای این ماه تعداد نمازگذاراندر این مسجد به 170,000 نفر میرسد. ساخت این مسجد در سال 1979 شروع و 1986 پایان یافت که هزینه ساخت مسجد درآن زمان 14 میلیون دینار کویتی تمام شد. این مسجد در نزدیکی ساحل دریای عربی ساخته شده.

سفر به کویت

موزه هنرهای اسلامی طارق رجب

موزه طارق رجب برای هنر های اسلامی دارای مجموعه ای کمیاب و نادر از صحیفه ها، نسخ خطی عربی و ابزار آلات هنر هایاسلامی مثل؛ کوزه های سفالی، آلات موسیقی، وسایل دوره قدیم اسلام وهمچنین جواهرات نقره و طلایی و لباس های قدیمیمربوط به دوره تمدن اسلامی است. در این موزه نسخه ای از قرآن کریم مربوط به قرن چهارم هجری نوشته شده با خط کوفینگه داری میشود. این موزه سال  1980 و در منطقه جابریه کویت افتتاح شد.

سفر به کویت

پیست اسکی بازی در کویت

این پیست بیهمتا در کشور های عربی وهمچنین منطقه خاورمیانه در سال 1980 در منطقه “کمربند سبز” که برای صحرا زداییایجاد شده شروع به کار کرد. مساحتی حدود 8,398  متر مربع که 1800 متر از آن را پیست یخی برای اسکی بازی به خوداختصاص داده، این مجتمع دارای بیش از 1600 صندلی برای تماشاچیان حاضر است. در این مکان کنسرت های موسیقی ستارههای دنیا و برنامه های کودک و همچنین نشست های مربوط به شخصییت های بلند پایه صورت میگیرد. جالب توجه این که روزهای سه شنبه فقط مختص خانمهاست.

نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

یک نظر بنویسید