سفر به کره شمالی، فرهنگ، آب وهوا و....

سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی

جمهوری دمکراتیک کره شمالی در  شرق قاره آسیا و شبه جزیره کره واقع شده، پایتخت آن بیونگ یانگ، از شمال وشمال غربی رود أمنوک و تومن مرز آن را با چین جدا کرده، مساحتش حدود ۲۰,۵۴۰ ک م و تعداد ساکنین آن به بیش از بیست و پنج میلیون نفر میرسد. کره شمالی از کشورهایی است که گردشگری در آن رو به افزایش است ولی به هنگام سفر باید به مقررات وقوانین کشور احترام بگذارید و خلاف آن ها را انجام ندهید که بعضی از این قوانین ممکن است برای مسافر عجیب وغریب باشد. به هر حال در ادامه ما به به شما اطلاعاتی را که باید در مورد این کشور و قوانین آن بدانید را میدهیم.

سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی

قوانین و مقررات کره شمالی

بعد از سفر و رسیدن به کره شمالی بسیار غافلگیر خواهید شد چرا که انتظار بیشتر چیز ها را نداشته اید:

 • جلسه اجباری: با مسافر یک جلسه اجباری در چین-پِکن، برای آگاه کردن او از قوانین و مقررات و کارهایی ممنوعه در کره شمالی، ترتیب داده میشود. مثلا عکس گرففتن از مجسمه های کیم یونگ دوم و پایگاه های نظامی مطلقا ممنوع است.
 • GPS ممنوع: زمان فرود آمدن در کره شمالی بلافاصله گوشی ها و دوربین ها بازرسی میشوند، واین برای اطمینان از عدم فعال بودن GPS ویا هر مورد مشکوک صورت میگیرد. همچنین پاسپورت همانجا از شما گرفته میشود وبه هنگام خروج از کشور آن را به شما میدهند.
 • همراهی اجباری: جایی که مسافر منتظر کارکنان میشود تا از آگاهی او در مورد قوانین و مقررات مطمئن شوند، از آن جا نیز یک نفر مأمور شما را تا پایان مدت مسافرت همراهی خواهد کرد.
 • اقامت در طبقه های بالا: مسافر به هتل برده میشود، و طبق قوانین آن ها خارجی ها فقط حق استفاده از طبقه های بیست وپنج به بالا را دارند و تا وقت بازگشت همراه نمیتوانند هتل را ترک کنند.
 • خم شدن: خم شدن در برابر مجسمه های بزرگ شخصییت های کره و گذاشتن گل جلوی آن ها، مثل مجسمه رهبر عزیز و رهبر بزرگ.
 • قرار دادن عکس رهبر کره بر تمام لباس ها مردم اصلی و گاهی اوقات مسافران.

 

آب وهوا

آب وهوای کره شمالی قاره ای و چهار فصل است، تابستان هوا گرم و مرطوب با احتمال وقوع طوفان، زمستان بسار سرد با بارش مداوم برف، ودر پاییز و بهار نیز هوا معتدل است.

گردشگری در کره شمالی

سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی

ناهمواری های زمین در کره شمالی از کوه ها تا دشت ها بسیار متنوع است، همچنین تپه های کم ارتفاع یک پنجم کل کشور را تشکیل داده. آب های کره از مناطق مختلف جاری میشوند تا در نهایت به دریای زرد و رود های تای دونگ و چونگ چن و تومون بریزند کما این که هزاران جزیره در آب های اطراف وجود دارد نمونه  چند جزیره؛ کا-سیمنی_شو. رشته کوه ها نیز در این کشور زیاد وجود دارد که قله بایکتوسان از کوه های محبوب برای توریست هاست.

سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی

شهر پیونگ یانگ

پایتخت کره شمالی و مرکز اصلی اداره امور کشور و صنعت ، پیونگ یانگ به معنی زمین ها ودشت های وسیع و گسترده به دلیل دشت های آن به این اسم نامگذاری شد. در گذشته به سبب تعداد زیاد درختاهای بید موجود به شهر بید معروف شد، یکی دیگر  از نام های معروف آن اورشلیم شرق است چرا که در تاریخ به دلیل حمایت این شهر از مذهب مسیحی و علی الخصوص پروتستانتی ها نامش جاودان شد. از نظر جمعییت پیونگ یانگ با جمعییتی ۲,۹۹۹,۴۶۶ نفری در سال ۲۰۱۴ بزرگ ترین شهر کره شمالی از نظر جمعیت و از نظر  مساحت با  ۱,۹۰۷ ک م دومین شهر وسیع به شمار میرود.

موقعییت پیونگ یانگ

واقع در شمال غرب کره شمالی و در حوزه تایدونگ که رود تایدونگ از آن عبور میکند، از سمت غرب شهر دارای دشت های تخت و از سمت شرق تپه های کوتاه است. ارتفاع بیونگ یانگ ۸۴ متر بالای سطح دریاست است. زمین های این شهر بیشتر زمین کشاورزی هستند و به کاشت برنج که نقش اساسی در اقتصاد شهر را بازی میکند و هم چنین میوه وسبزیجات، مشغول اند. آب وهوای شهر معتدل است، کم ترین دمای هوای ثبت رسیده طی دی ماه ۵.۹ درجه زیر صفر و بالاترین دما در مرداد ماه ۲۴.۲ درجه بالای صفر میرسد.

تاریخ پیونگ یانگ

پیونگ یانگ دارای تاریخی کهن و ریشه دار است، سال ۲۳۳۳ قبل از میلاد پایتخت خانواده اسطوره ای تانگون بوده، طبق گفته های نقل شده و شواهد و مدارک شهر بیونگ یانگ سال۱۱۲۲ قبل از میلاد ساخته شده. ولی به طور دقیق نمیتوان از تاریخ این شهر سخن گفت، قدیمی ترین تاریخ ثبت شده مربوط به سال ۱۰۸ قبل از میلاد بوده که در نزدیکی شهر یک مستعمره تجاری چینی ساخته شده و بعد ها نیز دور آن را حصار کشی کرده اند. سالها بعد در۴۲۷ میلادی بیونگ یانگ پایتخت پادشاهی کوگوریو شد ولی در ۶۶۸ م چینی ها آن را به دست آوردند. با بازگشت پادشاهان سلسله کوگوریو سال ۹۱۸ و ۱۳۲۹ م شهر بیونگ یانگ را دومین پایتخت خود گذاشتند واما ۱۵۹۲م شهر به دست ژاپنی ها افتاد، سپس در قرن ۱۶ میلادی به مرکز جذب مسیحیان به کره تبدیل شد که نتیجه آن ساخته شدن بیش از صد کلیسا در شهر است. در اوایل قرن هفدهم شهر به دست مردمان مانشو نابود شد. در قرن بیستم شهر از ویرانی زیاد حاصل از جنگ بین ژاپن و چین ۱۸۹۵-۱۸۹۴رنج میکشید چون طی  جنگ بخش اعظم شهر نابود شد وبعد از پایان جنگ طاعون میان مردم سرایت کرد و شهر به طور کامل متروکه شد. طی سیطره ژااپن ۱۹۴۵-۱۹۱۰ به منظور کار وصنعت دوباره شهر احیا شد، و با آغاز جنگ میان دوکره ۱۹۵۳-۱۹۵۰ بر اثر بمب های افتاده بر سر شهر پیونگ یانگ دوباره ویران شد.

سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی

جاهای دیدنی پیونگ یانگ

 • برج جوچه: این برج فکر جوچه را به نمایش میدهد، ۱۹۸۲ و به مناسبت هفتادمین سالگرد رئیس افتتاح شد،۲۵,۵۵۰ قطعه سنگ گرانیت برای ساخت این برج به کار رفته که هر یک از آن ها نشان دهنده یک روز از روز های زندگی ریئس کیم تا عمر ۷۰ سالگی است. ارتفاع برج ۱۷۰ متر است.سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی
 •  موزه نبرد پیروزی: این موزه سال ۲۰۱۳ به مناسبت شصتمین سال پایان جنگ کره افتتاح شد، موزه حاوی تانک ها و اسلحه های مورد استفاده در دوران جنگ است. در بخش زیر زمین موزه مجسمه ریئس کیم أل سونگ گذاشته شده است.سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی
 • بنای پیروزی: این بنا در محلی قرار دارد که کیم أل سونگ برای اولین بار بعد از پایان سلطه ژاپنی ها برای مردم کره سخنرانی کرد. ارتفاع این بنا شصت متر میباشد.سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی
 • بنای وحدت: بنای وحدت سال ۲۰۰۱ به یاد پیشنهاد های کیم أل سونگ به منظور متحد کردن کره ساخته شد، دو زن نماد دو کره هستند که یک نقشه واحد از کره در دست دارند. سفر به کره شمالی ، دانستنی های کره شمالی
 • هر چند فکر سفر به کره شمالی کمی غیر عاقلانه به نظر میرسد ولی گاهی اوقات ماجراجویی و تنوع میتواند برای شما به لذت بخش ترین خاطره ها تبدیل شود.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما