هلند به چه معروف است؟

هلند

هلند(Netherlands) واقع در شمال قاره اروپا، دارای مرز های مشترک با آلمان و بلژیک به پایتختی آمستردام. هلند حکومتی پادشاهی_پارلمانیست، که حکومت هلند وظیفه اجرای قوانین و نظارت بر تمام پیمان های داخلی و بین المللی را دارد، واما پارلمان هلند متشکل از 76 نماینده دارای حق رأی به تصمیمات حکومتی و رد یا موافقت با آن هاست.

هلند به چه معروف است؟

اماکن و موردهایی  که هلند به آن ها معروف است

گُل؛ یکی از مشهورترین ظواهر و منظرهای هلند، که این کشور را به سرزمین گل ها معروف کرده، گل لاله گل رسمی کشور هلند است. یکی از بزرگترین کشور های صادر کننده گل که سالانه بیشتر از 7 میلیون انواع گل را تولید میکند. مزارع گل های هلندی واقعا از زیباترین منظره های دنیاست که سوژه بیشتر عکاسان میشود.

هلند به چه معروف است؟

قلعه های تاریخی هلند

تعداد قلعه ها وخانه های باستانی هلند به بیش از 700 عدد میرسد که اغلب آن ها از قرون وسطی وجود داشته و امروزه مسکونی نیستند و فقط با هدف توریستی از آن ها استفاده میشود. چند قلعه را در زیر به شما معرفی میکنیم.

قلعه دورویس: از قدیمی ترین قلعه های هلند که تاریخ تاسیس آن قرن 12م است. این قله منحصر به فرد با وجود درختان و دشت های اطراف و لب رود راین قرار داشتن حال وبوی همان دوران قرون وسطی را میدهد.

قلعه امیرونگن: از قلعه های کهنه که شروع به کار آن از قرن 17 آغاز شد ودر سال 2011 در های آن برای عموم باز شد، مجموعه باغ هایی دارد که گردشگران برای لذت بردن از پیاده روی در آن ها و دیدن قلعه میآیند.

قلعه ویلدم: از قلعه های بزرگ هلند که در قسمت شرقی کشور واقع شده، در حال حاضر گردشگران برای بازدید از طراحی زیبای تاریخی قلعه و پارک باروک به قلعه میروند.

هلند به چه معروف است؟

عادات ورسوم: این است که میراث و فرهنگ مردمی را در هلند معکوس میکند، عادات ورسوم هلندی ها در سراسر جهان معروف است:

شیرینی پزی: یکی از عادات بسیار قدیمی در هلند تهیه شیرینی های سنتی است که در زندگی روزمره مردم هلند وجود دارد مخصوصا کیک پزی و خبازی.

شیرقهوه: از سنت های قدیمی در هلند نوشیدن شیر با قهوه میباشد که هوییت ملی مردم کشور را نشان میدهد، شیر قهوه خوردن بین همه ساکنین هلند شایع است به خصوص سر صبحانه.

هلند به چه معروف است؟

تاریخ هلند

تاریخ هلند به ساکنان بومی “کلیتون” باز میگردد، واما اسم هلند به معنی زمین های پَست است، قرن یکم قبل از میلاد رومی ها برای تصاحب این اراضی لشگر کشی کردند ولی در قرن پنجم قبل از میلاد فرانکی ها توانستند آن ها را طرد کنند بعد ها پادشاهی فرانکی ها را بر پا کردند و مذهب اصلی خود را مسیحیت قرار دادند. ولی چهار قرن بعد این حکومت از هم گسست و موجب شد تا هلند به دو قسمت، شرقی تابع آلمان و غربی تابع فرانسه شود. آلمان و فرانسه به سرزمین های هلندی تا وقتی که از نظر اقتصادی پیشرفت کرد اهمییت نمیدادند. تجارت و صنعت در هلند به دو بخش اقتصادی قوی تبدیل شد، حاکمان فرانسوی که به نام دوک های بوروگوندی معروف بودند توانستند بیشتر زمین های کم ارتفاع هلند را به تصاحب درآورند، ولی بعد ها این زمین ها تابع امپراطوری اُتریش شد. سال 1905م هلند تحت سیطره چارل پنجم قرار گرفت که بعد ها حاکم اسپانیا شد و از این رو باعث اضافه شدن هلند به قلمرو حاکمییت اسپانیا شد، بعد ها فرزندش فیلیپ دوم قدرت را در دست گرفت و علیه او شورش هایی در زمین های هلندی صورت گرفت که به تبع آن تقسیمات زیادی در جامعه هلندی به وجود آمد. سر انجام این انقلاب ها باعث تشکیل حکومت هلند در سال 1648م شد ولی به طور رسمی هنوز شناخته شده نبودند.

هلند به چه معروف است؟

جمعییت مردم هلند چیزی حدود 17,016,967 نفر است که از این تعداد 78,6% را مردم اصلی هلند تشکیل میدهند اما باقی جمعیت بین مردمان مهاجرت کرده به هلند تقسیم میشود. زبان این کشور هلندی است که در همه جا از آن استفاده میشود.

دیدگاه خود را بنویسید