توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

جالب است بدانید ، کشورهایی در لیست پر مخاطب ترین و توریستی ترین کشور ها قرار دارند که شاید حداقل به چشم ایرانی ها اینطور بنظر نمیرسید .

هر چند شاید کشور هایی که بیشترین گردشگر را در خود پذیرفتند جاهای دیدنی فراوان تری نسبت به بعضی کشور ها نداشته باشند اما فقط این مساله برای داشتن توریست فراوان کافی نیست بلکه عوامل مهم تر دیگری هم در این باره اهمیت دارند . با این حال ۱۰ مورد از توریستی ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۱۷ را معرفی میکنیم .

۱- فرانسه با ۸۲/۶ میلیون نفر توریست

واقعاً جای تعجب نیست که فرانسه بارها و بارها جزو اولین کشورهایی که اولین توریست را دارند می باشد؛ زیرا پاریس جزو شهرهایی می باشد که توریست بسیاری را به سمت خود جذب می کنند. شما در پاریس می توانید از برح ایفل که بسیار معروف می باشد دیدن کنید. همچنین می توانید از castle-hopping در دره لوئر نیز دیدن کنید. فرانسه دارای مکان های بسیاری برای مسافران جست و جو گر و کنجکاو می باشد که می توانند از دیدن آن لذت ببرند. فرانسه به عنوان یک کشور اروپایی تقریباً کوچک است و مسیرهای رفت و آمد در آن کوتا هستند. در این کشور شما به راحتی می توانید از یک مکان به مکان دیگر سفر کنید و جاذبه های مختلف آن را ببینید.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۲- ایالت متحده آمریکا با ۷۵/۶ میلیون نفر توریست

از کالیفرنیا در غرب تا نیویورک در شرق ایالت متحده آمریکا، این کشور مساحت ۳/۷۹ میلیون مایل مربع را پوشش می دهد. ایالت متحده همچنان که بزرگ است مکان های بسیار متنوع ای برای بازدید دارد. ایالت متحده به دلیل داشتن پارک های وسیع ملی و شهرهای متنوع، هم توسط توریست های خارجی و هم توسط گردشگران داخلی بسیاری مورد بازدید قرار میگیرد. با توجه به آماری که دسترس است نیویورک، لوس آنجلس، واشنگتن و سانفرانسیسکو جزو پربازدیدکننده ترین شهرهای ایالت متحده می باشد. دیدن پارک های ملی به خصوص پارک ملی Yosemite و همچنین پارک ملی Sequoia بسیار پیشنهاد می شود.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۳- اسپانیا با ۷۵/۶ میلیون نفر توریست

اگر از هر اروپایی پرسیده باشید که به اسپانیا سفر کرده اند یا خیر به احتمال زیاد از هر ۱۰ نفر ۹ نفر جواب مثبت خواهند داد. در سال ۲۰۱۷ اسپانیا بیشترین افزایش را در ورود توریست خارجی داشته است. همه ساله تابستان ها، سواحل کاستا دل سول و جزایر بالئاری از گردشگران آلمانی، انگلیسی و هلندی انباشته می شوند. این کشور علاوه بر سواحل بیشماری که می باشد، دارای مکان های تاریخی بیشمار و فرهنگ های غنی در مادرید، بارسلونا و شهرهای سنتی اندلس و کاستیا لامانچا می باشد.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۴- چین با ۵۹/۳ میلیون توریست

از زمانی که درهای این کشور به روی گردشگران باز شد، گردشگری این کشور پیشرفت کرد که به دلیل معاملات تجاری و تبادلات فرهنگی جهانی می باشد. بسیاری از شرکت ها شرکت های تولیدی خود را به چین منتقل کرده اند؛ بنابراین این کشور دارای بانک ها و فروشگاه های حقوقی بزرگی می باشد. علاوه بر تجارت، به دلیل داشتن شهرهای تاریخی و قدیمی اش مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. حتی در پایتخت شلوغ این کشور، پکن، مکان های تاریخی و میراث فرهنگی بیشماری یافت می شود. وقت گذراندن در روستاهای چین هنگام سفر به این کشور بسیار پیشنهاد می شود.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۵- ایتالیا با ۵۲/۴ میلیون نفر توریست

ایتالیا به دلیل داشتن شهر عاشقانه ونیز، پایتخت تاریخی رم و سواحل آمالفی مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است. سفر به این کشور امکان کسب تجربیات متنوعی را به شما می دهد.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۶- انگلستان با ۳۵/۸ میلیون نفر توریست

با این که تعداد گردشگران انگلستان با ایتالیا که یک جایگاه از آن بالاتر است بسیار کمتر است، ولی قابل توجه است که انگلستان در سال ۲۰۱۷ در میان کشورهایی که بیشترین گردشگر را داشته اند دو جایگاه پیشرفت داشته است. این کشور دارای شهر لندن که پایتختی با فرهنگ غنی است، مناظر چشمگیر اسکاتلند و سواحل ولز می باشد.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۷- آلمان با ۳۵/۶ میلیون نفر توریست

آلمان یکی دیگر از آن ۱۰ کشوری می باشد که بیشترین توریست را در سال ۲۰۱۷ داشته اند. در آمار سازمان جهانی جهانگردی، آلمان در رتبه اول از لحاظ هزینه های گردشگری قرار دارند؛ به نظر می رسد که تلاش های انجام شده برای پیشرفت گردشگری این کشور ارزشش را داشته است. جشنواره هایی که در آلمان شکل میگیرد نیز گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. جشن اکتبر مونیخ سالانه سبب می شود که سالانه گردشگران بسیاری به آلمان سفر کنند. همچنین شهرهای برلین و فرانکفورت نیز گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۸- مکزیک با ۳۵/۰ میلیون نفر توریست

مکزیک با دو جایگاه صعود باعث شد تا روسیه از لیست ۱۰ کشوری که بیشترین توریست را دارند خارج شود. تعداد گردشگران مکزیک به تنهایی بیشتر از تعداد کل گردشگران کارائیب (۲۵/۲ میلیون نفر) می باشد. به نظر می رسد که بیشترین دلیل افزایش گردشگری در این کشور به دلیل وجود شبه جزیره یوکاتان که مقصدی شگفت انگیز با سواحل زیبا و جنگل های بارانی است می باشد.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۹- تایلند با ۳۲/۶ میلیون نفر توریست

تایلند به عنوان محبوب ترین کشور برای بازدید در آسیای جنوب شرقی محسوب می شود. تایلند به دلیل داشتن سواحلی زیبا گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

۱۰- ترکیه با ۳۰ میلیون نفر توریست

یکی از کشورهایی که بیشترین توریست را در سال ۲۰۱۷ داشته است ترکیه می باشد. ترکیه در سر تا سر اروپا و آسیا به خاطر فرهنگ های متمایز آن، سنت های قدیمی و مناظر متنوع آن مشهور است. این مناظر زیبا را در کوه های نمرود و دره ی منحصر به فرد کاپادوکیا می توان دید. استانبول گردشگران تجاری و همچنین گردشگران دیگر بسیاری را به خود جذب می کند.
توریستی ترین کشور های جهان در سال ۲۰۱۷

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید